Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım
H6h3yr.jpg
Bu akşamki turasimda yaklaşık 40 saniyelik yükleme sonucu elde ettiğim köpük tabi tıraş esnasında az daha su ekleyince daha da arttı köpük miktarı.
Kartallar yüksekten uçar
(01/09/2020, Saat: 23:41)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: H6h3yr.jpg
Bu akşamki turasimda yaklaşık 40 saniyelik yükleme sonucu elde ettiğim köpük tabi tıraş esnasında az daha su ekleyince daha da arttı köpük miktarı.
Çok başarılı bir çalışma olmuş komşum. Ellerine sağlık.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(01/09/2020, Saat: 23:43)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok başarılı bir çalışma olmuş komşum. Ellerine sağlık.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim komşum. Aslında daha öncede eşim için çatlak kremi,çocuklar için güneş kremi ve ev yapımı sabun ve parfüm denemelerim vardi ve her seferinde yeni şeyler öğrendim. Bu çalışmada da arko sabunun benmari usulü kendi başına yada herhangi bir yağda yada bir sabun içinde erimeyecegini ancak az bir miktar su ve sıcaklıkta eriyebilecegini öğrendim. Formülasyonu hazırlayan bilerek mi yoksa şans eserimi yapmış bilmem ama modifiye edilmesi yada diğer sabunlara eklenmesi gerçekten zor bir sabun.Ama forumunda katkıları ile çok uğraşmadan bu sabunun en güzel az bir miktar su ile eriyebilecegi fikri oluştu. Sonuçta suyla eritip köpük yapıyoruz. Bunun için iki ayrı benmari hazırladım.Degisik bişey oldu aslinda hem tirasta hemde yüz yıkamadan kullanabileceğim bir sabun oldu. Geleneksel tirasa başladığımdan beri zaten denedigim her sabunda yüzümü de yikiyordum.
Kartallar yüksekten uçar
(02/09/2020, Saat: 00:00)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum. Aslında daha öncede eşim için çatlak kremi,çocuklar için güneş kremi ve ev yapımı sabun ve parfüm denemelerim vardi ve her seferinde yeni şeyler öğrendim. Bu çalışmada da arko sabunun benmari usulü kendi başına yada herhangi bir yağda yada bir sabun içinde erimeyecegini ancak az bir miktar su ve sıcaklıkta eriyebilecegini öğrendim. Formülasyonu hazırlayan bilerek mi yoksa şans eserimi yapmış bilmem ama modifiye edilmesi yada diğer sabunlara eklenmesi gerçekten zor bir sabun.Ama forumunda katkıları ile çok uğraşmadan bu sabunun en güzel az bir miktar su ile eriyebilecegi fikri oluştu. Sonuçta suyla eritip köpük yapıyoruz. Bunun için iki ayrı benmari hazırladım.Degisik bişey oldu aslinda hem tirasta hemde yüz yıkamadan kullanabileceğim bir sabun oldu. Geleneksel tirasa başladığımdan beri zaten denedigim her sabunda yüzümü de yikiyordum.

Komşum reçete nedir acaba ?
Elinize sağlık komşum. Hem görüntüsü hem de köpük performansı ile güzel bir sabun ortaya çıkmış.
Elinize sağlık komşum köpüğü iyi gözüküyor. Şimdiye dek çeşitli uçucu yağlar ekleyerek arkoyu modifiye etme reçeteleri sunan ya da 0'dan sabun yapan çokça tecrübeli tıraşdaşlarımız oldu. Sizinki ikisinin baz alma metoduyla ikisinin arası oldu diyebilir miyiz?
(02/09/2020, Saat: 20:36)umutatakul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık komşum köpüğü iyi gözüküyor. Şimdiye dek çeşitli uçucu yağlar ekleyerek arkoyu modifiye etme reçeteleri sunan ya da 0'dan sabun yapan çokça tecrübeli tıraşdaşlarımız oldu. Sizinki ikisinin baz alma metoduyla ikisinin arası oldu diyebilir miyiz?

Onun gibi bişey oldu evet. Ama ilk mesajda bahsettiğim gibi aslında hazır olan kendi yaptığım sabuna arkoyu dahil ettim.Ayrintili reçeteyi ilk yuz sabunu recetemi bulduğum da paylaşacağım.Ama şunu soylemeliyim malzemeler zaten halı hazırda evde bulunan malzemeler olduğu için benim için ekstra bir maliyeti olmadi. Sıfırdan yapmayı düşünen arkadaşlar kaliteli sabun bazı ve değerli yağlardan almak zorunda. Tabi ben hobi olarak deneme amaçlı yaptım ticari hiçbir yanı yok.
Kartallar yüksekten uçar
(02/09/2020, Saat: 22:05)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onun gibi bişey oldu evet. Ama ilk mesajda bahsettiğim gibi aslında hazır olan kendi yaptığım sabuna arkoyu dahil ettim.Ayrintili  reçeteyi ilk yuz sabunu recetemi bulduğum da paylaşacağım.Ama şunu soylemeliyim malzemeler zaten halı hazırda evde bulunan malzemeler olduğu için benim için ekstra bir maliyeti olmadi. Sıfırdan yapmayı düşünen arkadaşlar kaliteli sabun bazı ve değerli yağlardan almak zorunda. Tabi ben hobi olarak deneme amaçlı yaptım ticari hiçbir yanı yok.

Komşum çalışmalarına devam ediyorsan istediğin sabunu çok daha iyi şekilde arko kullanmadan arkonun kokusunu karıştırmadan modifiye edebilirsin. Stearic asit ile baz sabun yapıp modifiye etmek istediğin sabunu bu stearic asitten elde ettiğin baz sabun ile karıştır. 1e bir oran kullanırsan hangi sabun olursa olsun çok güzel kıvam veren tıraş sabunu elde edebilirsin, hemde sabunun esansını korumuş olursun başka esansla karıştırmamış olursun. Bana ilham verdin komşum, şimdi bir tane pembe dove modifiye edeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,671 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,360 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Evde croap (sabun + krem) karışımı yaptım Oldman 2 1,122 30/04/2023, Saat: 14:12
Son Yorum: Oldman
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,738 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,295 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,335 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,654 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,860 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,891 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: