Derby extra jilet
(22/06/2012, Saat: 12:16)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahahahaha, McOrco yazar yazmaz benim de aklıma bu karikatür gelmişti Big GrinBig Grin

Umut Sarıkaya'yı tek geçerim.
www.tekyumruk.com
(22/06/2012, Saat: 12:42)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/06/2012, Saat: 12:16)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahahahaha, McOrco yazar yazmaz benim de aklıma bu karikatür gelmişti Big GrinBig Grin

Umut Sarıkaya'yı tek geçerim.

tam olarak aynı karikatürü düşünerek soylediğim bir sözdü Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Borcam esprisi süper.Big Grin
Ben derby i beğeniyorum.
Günlük kullanım için ideal bence.
Biraz önce 5 günlük sakalımı sadece yüzümü yıkayarak ön hazırlık dahi denmeyecek bir evreden sonra Semogue 1305 ve füme ile yüzümde köpük hazırladım ve R41'in kutusundan çıkan derby sample'ı ile ej89 kullanarak hayret verici bir şekilde tahrişsiz çok güzel bir tıraş yakaladım. Derby hakkında o kadar kötü söz söylendi ki antipatim olmuştu bu jiletleri atsam mı yoksa dağıtsam mı diye düşünürken şans verince bu sonuç şaşırttı. Ama hala "acaba iyisi mi denk geldi" diye düşünmüyor değilim. Kesmiyor neredeyse ama iki perde yukarıdan aşağıya basit bir tıraş oldum ve kartuşlular ile vaktinde olduğum tıraşın aynısını hissettim. Eğer her derby ile bu tıraşı yakalarsam ve sinekkaydı gibi bir derdim olmazsa kullan-at olarak değerlendireceğim yegane jilet olabilir. Astra'nın keskinliğini çok seviyorum ama o yapıştırıcıyı çıkarmak için sıcak suyun altına tutup fırça ile çıkarmak için bir perdelik zaman harcıyorum ve bu canımı sıkıyordu umarım derdime çare olur bu jilet. Çünkü rapiranın kutusundan çıkan jiletler birbirini tutmuyor ve yüzüme iyi gelen jilette aldığım verim ile bu derby bir gibi, bu yüzden de acaba bu da derby'nin iyisi mi diye düşünüyorum. Her derby aynı ise çok sevineceğim. Ön yargı nedeniyle şans vermeyenler varsa şans verin sizi şaşırtabilir Smile
emir yurtdışında çok beğeniliyor bu jiletler. ben de çok seviyorum. Smile
Ama sağlam bir toptancıdan almak lazım. sahtesi varmış piyasada... çinliler buna bile tenezzül etmişler Smile
(10/07/2012, Saat: 11:22)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: emir yurtdışında çok beğeniliyor bu jiletler. ben de çok seviyorum. Smile
Ama sağlam bir toptancıdan almak lazım. sahtesi varmış piyasada... çinliler buna bile tenezzül etmişler Smile

Astranin 10 lira oldugu yerde buna 10 lira verilmez eger maksat keskinlikse. Yok eger konforsa rapiranin-sharkin vs. 5-6 lira oldugu yerde 10 lira iyi fiyat. Garip bir jilet Smile

Sahtesi olmasa sehrin altini ustune getirip en ucuzunu bulurumda cekiniyorum yoksa 5-6 liraya yanlis hayirlamiyrsam bulmustum bunu ama elim varmadi ama sanirim simdi gidip alacagim. Once gidip bir milyoncudan (muhtelemen sahtesi olabilir diye) alip denemek lazim benzer bir performans alinirsa guvenebiliriz ucuz derbylere bence cunku bir milyoncular olabildigince kar elde etmek ister ve burada 50-75 kurus arasinda degisiyorki 100lugu 10 lira ise 50 kurus ile kar elde edemez adam bu yuzden kesinlikle ucuza buluyor demektir. Neyse eminonune gittigimde 100luk riskine gireyim sharkta hevest etmistim ama umdugumu bulamadim umarim derby beni uzmez.
marifet jilette değil alette ,agresif aletlerde mild jiletler konfor veriyor ve kesiyor,aynı jileti mild bir alete takın farkı görün
agresif aletin derbyi açı laması ve kafa ağırlığının fazla olmasıyla derby keser hale geliyor
bu konuyu 3 yada 4 gün önce eskiuye3315 ve mcorco ile forumda yazdık takip edenler vardırCool

(10/07/2012, Saat: 11:13)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce 5 günlük sakalımı sadece yüzümü yıkayarak ön hazırlık dahi denmeyecek bir evreden sonra Semogue 1305 ve füme ile yüzümde köpük hazırladım ve R41'in kutusundan çıkan derby sample'ı ile ej89 kullanarak hayret verici bir şekilde tahrişsiz çok güzel bir tıraş yakaladım. Derby hakkında o kadar kötü söz söylendi ki antipatim olmuştu bu jiletleri atsam mı yoksa dağıtsam mı diye düşünürken şans verince bu sonuç şaşırttı. Ama hala "acaba iyisi mi denk geldi" diye düşünmüyor değilim. Kesmiyor neredeyse ama iki perde yukarıdan aşağıya basit bir tıraş oldum ve kartuşlular ile vaktinde olduğum tıraşın aynısını hissettim. Eğer her derby ile bu tıraşı yakalarsam ve sinekkaydı gibi bir derdim olmazsa kullan-at olarak değerlendireceğim yegane jilet olabilir. Astra'nın keskinliğini çok seviyorum ama o yapıştırıcıyı çıkarmak için sıcak suyun altına tutup fırça ile çıkarmak için bir perdelik zaman harcıyorum ve bu canımı sıkıyordu umarım derdime çare olur bu jilet. Çünkü rapiranın kutusundan çıkan jiletler birbirini tutmuyor ve yüzüme iyi gelen jilette aldığım verim ile bu derby bir gibi, bu yüzden de acaba bu da derby'nin iyisi mi diye düşünüyorum. Her derby aynı ise çok sevineceğim. Ön yargı nedeniyle şans vermeyenler varsa şans verin sizi şaşırtabilir Smile
Ama ej89 ile denedim ve mild bir alet bede bu sonuca sasirdim. Gillette tech ve ws ile de deneyeyim umarim memnun kalirim. R41 veya futur ile tepkisini de merak ediyorum. Bir milyoncudan alacagim bir derby ile de memnun kalirsam bulabilecegim en ucuz 100luk derby ile de tiras olup sahtesi var mi yok mu anlayabilirim Smile
ej 89 mild skalasının sonunda bir alet,hatta tatlı bir agresifliği diyenler ve agresif diyenlerde var,bana kalırsa agresif skalanın başında
saygılar

(10/07/2012, Saat: 13:00)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ 89 mild olabilir fakat jilet tutuşu ve balansı mükemmel bir alet o yüzden bu konfor seni şaşırtmasın. WS ile bu tarz bir beğeni olacağını sanmıyorum üstüne üstlük destede iyi bir jilete rastlamışsın gibi geliyor o yüzden acele etme 100 lük için bence Smile
(10/07/2012, Saat: 13:00)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ 89 mild olabilir fakat jilet tutuşu ve balansı mükemmel bir alet o yüzden bu konfor seni şaşırtmasın. WS ile bu tarz bir beğeni olacağını sanmıyorum üstüne üstlük destede iyi bir jilete rastlamışsın gibi geliyor o yüzden acele etme 100 lük için bence Smile

Kullandigim derby R41in kutusundan cikan sample idi o yuzden ya cok sansliydim ya da benim icin ej89 ile guzel bir ikili merak ediyorum. Kendim icin optimum alet, jilet, firca bulup bir omur bunlar ile yasamak istiyorum. Nasilki buyuk aile fertlerinden geriye kalan yine bir firca bir alet kaliyorsa benden sonrada kaldin istiyorum. Arayistayim bakalim ej89 baya baya hosuma gitti ama gercekten fiyatina gore cok cok iyi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,296 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,815 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,726 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,944 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur