Derby extra jilet
teşekkür ederim
ankara da semih saraciye satıyor galiba

(30/08/2012, Saat: 00:43)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki versiyonu var normal ve sensitive. İkisini de al, bir daha nivea'nın yüzüne bakmayacağına garanti veriyorum.

Sabunlarında da kase sabunu yaramaz, çok senteitk kokuyor, çubuk sabun ise hem kokusu hem de performansıyla en iyi donyağlı sabunlardan birisi bence.
İhtilaf komşum olabilir, ben gittigidiyordan almıştım.

Martin komşum derby denen meret hangi makineye taksan aynı etkiyi yapıyor zaten. Smile

Astra maviyi ve rapirayı da unutma.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
derby jiletleri bence rapiradan bile kötü. benim görüşüm böyle.
kutunun içinden iyileride çıkmıyor değil,
Bu jileti ben de beğendim. Keskinliği nispeten düşük gibi ama az tahriş yaşadım. 3 perdede sinekkaydı tıraş oldum. Yerli malı olmasının psikolojik etkisi de vardır belki ama Astra'dan daha çok beğendim desem Astracılar kızar mı? Smile

Şimdi elimdeki kartelanın öteki jiletlerini deneme vakti. Sırada Rapira ve Wilkinson var.
derby'nin 5 seferde yaptığı tahrişi perma tek seferde, astra 2 seferde yapar diyebiliriz. derby çok keskin olmaması sebebiyle kılları çekiyormuş gibi bir his bırakabiliyor tıraş olurken.. Eğer buna çok takılmıyorsanız tıraş sonrası elde edeceğiniz tahrişsiz veya çok az tahrişli tıraş ve prüzsüz cilt sizi fazlasıyla memnun edecektir.
Saygılarımla
Derby Extra benim cildime hic iyi gelmedi. Mühle r89 ambalajının icinde tek yaprak geliyor, dün gece deneyeyim dedim, boyun bölgemi kanlar icinde bıraktım.

Mühle r89 ile yeşil ambalajlı Astra kullanarak sorunsuz tıraşlar oldum. Hakikaten her cildin uyum sağladığı jilet farklı oluyor. Dün gece bunu tecrübe etmiş oldum.
Bugün başımı tıraş ederken derby extra kullanma gafletinde bulundum. İki gün önce 3. tıraşını vererek onurlu bir şekilde veda eden rapira jiletimin yerine neden seçtiğimi hala sorguladığım plastik kutuda en son bir tane kalan türk yıldızı derby extra'yı futur'a takıp her zamanki ayarı olan 3'e getirdim. Ekürisi arko sabun idi. Taptaze jilet 2-3 cm sonra kıllara yapışıyor, kesmemekte direniyordu. 2 ufak kesikten sonra jilet çöpü yaptığım plastik bardağın dibini boyladı. Mavi personna günü kurtardı da kesiksiz konforlu bitirebildim.

Issız adada kalsam kartuşu seçer, yine bununla tıraş olmam.
Bu jilet benim cildime iyi geliyor.Astra yada Perma arada kızartıyor ama bu jiletle böyle bir sorun yaşamadım.
(02/11/2012, Saat: 15:11)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby Extra benim cildime hic iyi gelmedi. Mühle r89 ambalajının icinde tek yaprak geliyor, dün gece deneyeyim dedim, boyun bölgemi kanlar icinde bıraktım.

Mühle r89 ile yeşil ambalajlı Astra kullanarak sorunsuz tıraşlar oldum. Hakikaten her cildin uyum sağladığı jilet farklı oluyor. Dün gece bunu tecrübe etmiş oldum.

Buna kesinlikle katılıyorum. Mesela en iyi denen permasharp evet iyi ve keskin hatta Astra'dan daha iyi olabilir ama dikkatli olmazsam benim cildimi tahriş ediyor özellikle ilk kullanımda. Onun yerine artık Yeşil Astra kullanıyorum şu sıralar sürekli kullandığım progress makineye mi uyum sağladı, yoksa cildime mi bilemiyorum ama güzel tıraş olmaya başladım. Hatta başka bir başlıkta bu jileti Lord hatırlattı. Rapira yada Astra demişti. Rapira'nın sahtesi çok hemde iyi olanlarından her yerde bulunmuyor. Keşke bu jileti daha önce deneseydim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,744 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,021,644 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 157,784 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,255 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,419 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur