Stirling
(16/05/2017, Saat: 08:45)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpük yoğun olunca bana da sabah eğlencesi çıktı. Tasta kalma rekoru 15-20 saniye civarı şu an, daha da geliştirebileceğimi düşünüyorumSmile

s2ceax.jpg

Komşum sıhhatler olsun yakında bütün forum teste başlar . Fırça tutunamıyorsa olmamış der yükle yükle
Nusret'in ete tuz ekleme ritüeli gibi olmuş bu..logo da bekleriz ..
(15/06/2017, Saat: 14:04)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında birçok kişi koyundan elde edilen ürünlere karşı hassas.

@starex üstadın haftanın tıraş ekipmanı başlığındaki yorumu üzerine buraya da bir uyarı yazayım dedim. Stirling'in electric sheep ve pine sheep ürünlerinde normalden çok daha fazla koyun ürünü var çünkü diğer sabunların aksine bu sabunlarda don yağı kaynağı sığır değil koyun. Eğer koyun ürünlerine hassasiyetiniz varsa bu iki çeşitten uzak durmanızda fayda var.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
bgyyvp.jpg

Ozark Mountain hakkında bir iki not düşeyim. Genel olarak performansı Electric Sheep'in bir tık altında ama yine oldukça iyi. Tıraş sonrası da aynı şekilde. Yağlı ciltler için tıraş sonrası biraz daha iyi çünkü ES kadar nemlendirmiyor. Biraz daha kıvamında.

Koku ise enteresan. Netteki yorumlarını okuduğunuzda aynı Ozark dağları gibi koktuğunu söylemiş kullanıcılar. Bu yorumlardan yola çıkarak Ozark dağlarının air wick veya glade gibi koktuğunu söyleyebiliriz Smile Olduça yapay bir oda spreyi kokusu var malesef. Yine de kötü bir koku değil.
(19/07/2017, Saat: 12:45)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koku ise enteresan. Netteki yorumlarını okuduğunuzda aynı Ozark dağları gibi koktuğunu söylemiş kullanıcılar. Bu yorumlardan yola çıkarak Ozark dağlarının air wick veya glade gibi koktuğunu söyleyebiliriz Smile

Big Grin Big Grin
Konunun açılış sabunu MITA ile 6. günü geride bıraktık. Ben de @Aleksey üstad gibi sevdim bu sabunu. Hatta önümüzdeki seneden itibaren standart rotasyonumun bir parçası olacaktır muhtemelen.

Kokusu gerçekten margarita gibi. Bilmeyenler için elmayla yeşil limon arası bir koku diyebilirim. Bu sabunun iki versiyonu var, birincisi benim de test ettiğim normal mentollü versiyonu, ikincisi "glacial" diye geçen aşırı mentollü versiyonu. Normal versiyonundaki mentol oranı yeşil proraso'nun bir tık altında ama açıkçası yeterli geldi. Glacial için Cryogen'e rakip olacak kadar mentol içerdiğini söylüyorlar, oraya kadar çıkmaya gerek yok bence.

Koruma, kayganlık ve özellikle tıraş sonrası nemlendirme tam kıvamında.  Köpürtme açısından diğer stirling türleri ile aynı karakteristiğe sahip. Su seviyor ve (muhtemelen) su seçiyor. Köpürmesi biraz zaman alabiliyor. Dolayısıyla vaktiniz yoksa ya da bu hobiye yeni başladıysanız pek tavsiye edeceğim bir sabun değil.

Bir uyarı olarak, yeşil limon yağı içeriyor. Yeşil limon yağı güneşle birlikte bazı ciltlerde reaksiyona neden olabiliyor. Böyle bir cildiniz varsa kullandıktan sonra yüzünüzü biraz daha detaylı yıkamanızda fayda var.

Son olarak zaruri köpük fotomuzu da buraya koyalım Smile

OLOqBD.jpg
Forum icinden aldığım Stirling Iced Pineapple sample ile bir hafta tıraş oldum. Çok kolay köpük yapıyor, kayganlığını da beğendim. Tıraş sonrası hissiyat çok iyi, AS balm hiç şart değil ama bi losyon iyi gider.
Ancaaak, koku ve tıraş hissiyatına gelirsek, resmen yüzüm yanarak ve gözüm yaşararak tıraş oldum. Tam da kötü anlamda söylemiyorum aslında; Hani biber acı olsa da zevkle yemeye devam edersiniz ama bi andan da bitsin diye dua edersiniz ya öyle bir durum..ben mentolle pek anlaşamadigim icin olabilir ama mentolsever biri için şahane bir seçenek bence. İlginç şekilde, o mentol yanığı veya kokusu yüzümü yıkadıktan sonra hiç kalmadı ve cildim de pamuk gibiydi.
Mentolseverleri mutlaka denemesi gereken bir ürün.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Stirling Ozark, koku olarak orman havası beklerken, bildiğimiz tarçınlı salep veya sütlaç gibi kokuyor. Yada ben kokudan anlamıyorum. Smile
Beğenmediğimden değil de orman, ağaç vs. gibi bir koku bekliyordum.
(19/03/2020, Saat: 23:19)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Stirling Ozark, koku olarak orman havası beklerken, bildiğimiz tarçınlı salep veya sütlaç gibi kokuyor. Yada ben kokudan anlamıyorum. Smile
Beğenmediğimden değil de orman, ağaç vs. gibi bir koku bekliyordum.

Aradığınız koku için Tallow + Steel Boreal'i tavsiye ederim
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@habaz üstad önerinizi not ettim. Teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Stirling Soap – Texas on Fire İncelemesi ArdıçKatranı 9 6,614 21/08/2017, Saat: 18:34
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: