Ustura kayisi
bir be burdan bakin. videoyu simdi cektim.
gerci flasli oldu ama hem usturanin temizligi hemde
kayislama teknigi hakkinda fikir olur.
bir elimde kamera oldugu icin kayisi geremedim
ayrica ufak tefek hatalarimda oldu.

caydanlik parlatanlardan mavi yildiz macun buldum. bunu nasil kullaniyoruz. caydanlikci kuru kuruya keceye surtuyor devirli donerken. ben elimde yapacagim ama sulandiriyor muyuz yoksa kuru kuruya mi kullaniyoruz?
9iz3ol.jpg

baktim olmuyor caydanlikcida parlattirdim.
koreldi zannettim ama yeterince korelmemis
parmagimi kotu kestim ve sardimSmile
resimdeki parmak:d
yuzumu kesmiyorum ama parmaklarim hep kesik icinde
kendiniz parlatmak ve deriden evvelki kalın kayışlama için, merhaba bölümünde fotoğrafı bulunan gibi bir kayışa metpar sürerek parlatabilirsiniz. ben öyle yapıyorum, gayetle parlak ve pürüzsüz oluyor. diğer macunları Türkiye içinde bulmak işkence, ancak bu çok iyi bir görüyor. bir de krom oksit kullanımı öneriliyor bunun yerine, yeşil macun da zaten bunun macun hali, toz halini buldum denedim lakin kayışa yedirmek işkence onu da. geçmiş olsun bu arada Smile
selamlar.
oto boyacilarda chromium oksit ve elmas tozo aradim kayisa pasta niyetine ama ayni dilde konusamadik. simdi iki cesit pasta bulabildim. hepsi beyaz kremsi renkte. biri kiloluk satiliyor ince orta ve kalin olani var tampon boya ciziklerini kapatip parlatmak icin. digeri ise guzel sampuan kutusu gibi bir kutuda. kalin orta incesi var ve araba kapisinin kolu gibi krom ciziklerini kapatip parlatmak icin. bunlarin icerigi yazmiyor. kayis pastasi niyetine kullanilabilir mi?
diger okudugum bir yondem ise silica iceren dis macununu pasta olarak kullanmak. bu konuda ne dersiniz sonucta eski makineleri temizliyor ama pasta olarak usturanin agzinda keskinlik olusturur mu?
yesil toz biliyorum. buralarda hicbir cesidi yok.
bendeki siyah kayisa dismacunu ( silica + ca carbonat) surdim az miktar.
gozle gorulur iyilesme oldu ama gercek pasta nasil bilmedigim icin
kiyas yapamiyorum. sadece sunu soyleyebilirim. dismacunlu dana kayis 150 tur
macunsuz kuzu kayis 50 tur. hht1 den hht2-3 bir ustura,
hht3-4 den hht4-5 diger ustura.
2rojeo6.jpg
(17/04/2012, Saat: 16:05)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En doğrusu bence ne biliyormusun linguist hocam eğer sen bu ustura ile tıraş olayına gönül koyduysan inan şu resimlerdekiler ile boşuna vakit kaybediyorsun bak kendine şöyle kaliteli deri kayışlardan ömürlük olsun devamlı kullan. Diğer taraftan bu elindekiler sana antreman yaptırıyor o yönden faydası var aslında elin alışıyor ve kaliteli kayısı kesmezsin aldığında ..
Neden öyle dedim çünkü son zamanlarda seni komple ustura olayına odaklı gördüm o yüzden ustura ile tıras devamlı seçenek olacaksa ekipmanın kaliteli ve düzgün olacak ki sonuçta kaliteli olsun tabiki bu benim fikrim..

Selamlar.

tabi haklisin. bunlar alistirmalik. isi ogrenene kadar cesit cesit iskence uyguluyorum malzemelere. bu kayislar kesik icinde mesela. bir fili 12yi metal bilezikli bileyiciden gecirmistim birkac ay onceSad simdi kendime kiziyorum ama bir bilenden ogrenmedigim icin deneyip yaniliyorum.
el becerim yok ama kisa zamanda el yatkinligi kazaniyorum. artik tiraslarimda sol elimi esit kullaniyorum mesela ama daha cok yeniyim kisaca bir sey bilmiyorum desem yeridir. kotikulu yeni edinip cozmeye basladim. bir haftadir dogru duzgun usturam var. temel malzemeler tama.
Allaha sukur tiras edecek kadar bileyleyip topluma cikacak kadar yakin tiras olabiliyorum. simdilik kendi kendime yetiyorum yani. bundan sonrasi zevk icin derinlesip uzmanlasmak ve daha guzel malzemeler edinmek. ama en onemlisi dogru bilgiyi dogru kisilerden ogrenmek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ustura Kayışlama manuple 21 14,609 30/04/2019, Saat: 16:00
Son Yorum: manuple
  Ustura Macunu ugurkatana 4 5,059 23/02/2017, Saat: 12:13
Son Yorum: ugurkatana
  Ustura Kayışlama Rehberi (İngilizce) onurcakmak 4 7,893 21/02/2016, Saat: 23:00
Son Yorum: onurcakmak
  ILK USTURA KAYIS MODELLERIM... Kubilay 0 6,935 23/12/2011, Saat: 14:18
Son Yorum: Kubilay

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: