Porsuk Fırça Tavsiyesi
Haklısınız , insan kullanacak ama 24mm’den 30a çıktığımda bile “ohaa lan , nasıl bi keyif bu?” dediğimi hatırlıyorum. Thater ‘ı çok yormak istemiyorum kullanırken , pazardan pazara pahalı kremleri kullanırken çıkarıyorum standından. FS ise daha ziyade o gün hangisini kullanırım diye kararsızsam kullandığım fırça. Duke zaten hafta içi triple mild sabunlara kafa göz girdiğim , küçük thater ise işyerinde dolabımda duran , hadi göreve gidiyoruz dediklerinde kapıp çıktığım fırça.
Beni esas vuran ise resimlerde 30mm ile aralarındaki density farkı oldu. Sanki 3 tane 30mm knot’tan bir fırça çıkmışcasına yoğun . Yüzü boyarken aynı zamanda yumrukla masaj yapacakmışcasına görüntüsü. Ki buna ihtiyacım var , malum yüzümdeki her gün tımarlanması gereken dikenli tellerden dolayı. Ona yakın yoğunluk ise (ki sadece yarısı kadar) thater 4125/4’de var o da hunharca kullanmaya kıyabildiğim bir fırça değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Valla bro bir tarafta bana thater/2 numara al bu da fs40mm desen, benim elim yine thater2 ye gider ama sende ustune thater4 varmıs. Benim tavsiyem fırcalara acıma, hepsi senin icin, zevk alman icin. Senden sonra kimse kıymetini bilmez anlamaz o yuzden saklama kullan derim. Elindeki fırca dunyanın en guzel kıllı ve hissiyatlı fırcalarından biri, zevkini cıkar. Ama yazdıgın gibi benim gonlum kaydı fs e birkere unutamam diyorsan da al gitsin. Ama onu da butik bakmalık yapma kullan, kullanıslı birsey olsun diye bizler oneri yapıyoruz sadece.
(24/02/2018, Saat: 15:26)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla bro bir tarafta bana thater/2 numara al bu da fs40mm desen, benim elim yine thater2 ye gider ama sende ustune thater4 varmıs. Benim tavsiyem fırcalara acıma, hepsi senin icin, zevk alman icin. Senden sonra kimse kıymetini bilmez anlamaz o yuzden saklama kullan derim. Elindeki fırca dunyanın en guzel kıllı ve hissiyatlı fırcalarından biri, zevkini cıkar. Ama yazdıgın gibi benim gonlum kaydı fs e birkere unutamam diyorsan da al gitsin. Ama onu da butik bakmalık yapma kullan, kullanıslı birsey olsun diye bizler oneri yapıyoruz sadece.

Hocam kullanıyorum ama inan kibar kibar , aman yayılmasın aman kırılmasın üstünde ucuz sabun kokusu olmasın falan diye hatta tobs’tan aşağı sabun görmedi. Ama fs öyle mi? “Tohumuna para mı saydım lan” diye hunharca kullandığım bi fırça aslında bir FS varken ikincisi lüks ama kaşıntı tuttu bi kere

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Sakal yapım sık ve çok sert. Cildim oldukça hassas. Bütçem 150 lira kadar. Bana bu cilt yapısına uygun porsuk kılı bir fırça önerir misiniz?
(27/03/2018, Saat: 18:49)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Sakal yapım sık ve çok sert. Cildim oldukça hassas. Bütçem 150 lira kadar. Bana bu cilt yapısına uygun porsuk kılı bir fırça önerir misiniz?

https://www.razorus.com/urun/frank-shavi...as-fircasi

Adı pure diye geçiyor, fotosu 2 bandı andırıyor. Manchurian ise cidden, bu olabilir.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(27/03/2018, Saat: 18:49)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Sakal yapım sık ve çok sert. Cildim oldukça hassas. Bütçem 150 lira kadar. Bana bu cilt yapısına uygun porsuk kılı bir fırça önerir misiniz?

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8946

2ci el bolumumuzu atlamayın.
Frank Shaving FI30-EB33 tıraş fırçasının özellikleri:
- Toplam uzunluğu : 106 mm
- Kıl uzunluğu : 57 mm
- Sap uzunluğu : 49 mm
- Düğüm çapı : 30 mm
- Kıl tipi : Finest badger

Frank Shaving SI30-FH33 tıraş fırçasının özellikleri:
- Toplam uzunluğu : 108 mm
- Kıl uzunluğu : 59 mm
- Kıl tipi : Silvertip badger

Bu fırçalar hakkında ne düşünüyorsunuz ? bendeki fırça 19 mm silvertip biraz kaslı bir şey iyi olur diye düşündüm, iyi kıvamda köpük yapamıyorum.
(10/05/2018, Saat: 01:49)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Frank Shaving FI30-EB33 tıraş fırçasının özellikleri:
- Toplam uzunluğu : 106 mm
- Kıl uzunluğu : 57 mm
- Kıl tipi : Finest badger

Frank Shaving SI30-FH33 tıraş fırçasının özellikleri:
- Toplam uzunluğu : 108 mm
- Kıl uzunluğu : 59 mm
- Kıl tipi : Silvertip badger

Bu fırçalar hakkında ne düşünüyorsunuz ? bendeki fırça 19 mm silvertip biraz kaslı bir şey iyi olur diye düşündüm, iyi kıvamda köpük yapamıyorum.

Düğüm çapı olarak konuşacağım; şahsen 24-26 mm ölçülerini ideal buluyorum. Hatta 24mm tam olarak bana hitap ediyor, daha geniş ölçüleri çok kullanışlı bulmuyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
@berzax komşuma katılıyorum. 24-26 mm çapındaki fırçalar en ideal sonuçları aldığım fırçalar oldu. Daha kalın knotlarda yüzde yeterince hareket alanı kalmıyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@connect komşum her iki fırça da güzel fırçalar. Ama günlük kullanım için, hele ki sabahları kullanacaksanız pek uygun olmayabilir, çünkü gerçekten büyükler. Haftasonu veya akşam tıraşlarınızda güzel iş çıkarırlar, orası ayrı. Uzun ve keyifli, ağır ağır tıraşlarınızda hem uzun süreli ısı tutar, hem de uzun yüklemelerle bolca köpük yapar. Yüzünüz büyüktür küçüktür farketmez, ciddi keyif verir.

Günlük veya iki güne bir tıraş olacaksanız, sabahları tıraş olacaksanız 24-26 mm bir fırça ideal olacaktır. 30mm için uzun fırçalama süresi gerekir çünkü fırça yüzü kaplayacağı için, çalışma alanı (yani yüzünüz) dar kalır ve köpüğün olgunlaşması daha zaman alır.

Her gün tıraş oluyorsanız 24mm çok ideal diyebilirim. Kısa yüklemeyle fırçanız hemen sabuna doyar ve yine kısa süre yüzde fırçalamayla güzel bir köpük elde edersiniz.

Fırça kullanım alışkanlıklarınıza göre Silvertip veya finest'ı siz karar verebilirsiniz. Krem veya yüklemesi kolay bir sabun kullanıyorsanız, fırçayı yüzde çok bastırma alışkanlığınız yoksa silvertip keyif verir. Fırçayı yüze bastırıyorsanız veya hızlı çalışmayı seviyorsanız, yani biraz sert girişiyorsanız finest daha ideal olacaktır.

Tıraşta perde sayısı, düzeltme yapma gereksinimleri, sabun yükleme oranı alışkanlıkları, cilt hassasiyetine göre yoğun veya sulu köpük ihtiyacı vb. bir çok değişken var. Bu alışkanlıklarınızı gözden geçirip, 24 veya 26mm arasında ona göre karar verebilirsiniz. 30mm fırça sık kullanım için pek pratik olmayabilir. Haftada 1-2 tıraş için ideal olur.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,169 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 820 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,592 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 375,843 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,130 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,688 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,396 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,924 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,991 13/08/2020, Saat: 16:05