Paladin PK47 TSN LE Butterscotch
Not: Reklam amacı taşımamaktadır.

Selam arkadaşlar,

Belki takip edenler vardır, The Shave Nook forumu her sene bilindik bir üretici ile ortaklaşa, sınırlı üretim bir fırça projesi düzenler. Şimdiye kadar Semogue, Shavemac, Simpson gibi markalarla düzenledikleri projeler bulunmakta. Bu seneki üretici de, özellikle çok beni çok sevindiren, Paladin.

Paladin hakkında kısaca bir özet geçmek gerekirse, küçük bir aile şirketi diyebiliriz. Baba oğul Ken ve Cody, aslında sadece fırça sapları üretiyorlar. Ancak ürettikleri fırça sapları belli bir kalite standardının üzerinde ve çoğu kişinin yorumlarına göre piyasadaki en iyi finishinge sahipler. Üretimin aşamalarında Ken'in eşi de pek çok katkıda bulunuyor ki zaten az sonra vereceğim linkteki konuda resimleri görebilirsiniz. Ken'in en takdir ettiğim iki özelliğinin özellikle altını çizmek istiyorum. Birincisi detaylara ve kaliteye verdiği önem. Bu yaptığı işi kazandığı paranın önüne koyan insanları hep takdir etmişimdir. Nerden biliyorsun bu kadar derseniz, bu da ikinci takdir ettiğim özelliği; komüniteler ile her adımı bizden biri edasıyla paylaşıyor, hatta eğitim amaçlı fırçaları ikiye bölüp bilgilendirme yazısı yazmışığı bile var. Kısacası yazdıklarını okuması, işine verdiği önemi izlemesi keyifli bir insan Ken.

Bu linkten ürettiği sapların örneklerini görebilirsiniz; http://s284.photobucket.com/user/Paladin...t=2&page=1

Gelelim düğümlere. Paladin'lerin son zamanlarda bu kadar popüler olmasının bir başka sebebi kullandığı düğümlerin bulması&alması zor olan eski Rooneyler veya Morris&Forndran markalarının arkasındaki adam olan Lee Sabini'nin elinden çıkması. Yine Blonde Badger veya Finest olarak alınabilen bu düğümleri ya Lee kendisi hazırlıyor ya da direktiflerini verdiği takımı hazırlıyor. Sadece M&F veya Rooney kovalamak veya direk Lee'ye ulaşmakla uğraşmak istemeyenlere bile hitap edebilir bu yönüyle, çünkü Ken, Lee'ye göre iletişim kurması çok daha kolay takip ettiğim kadarı ve deneyimlediğim kadarı ile.

TSN LE Projesi nisanda tanıtıldı. Nisandan beri takip ediyorum ve baştan sona çok keyifliydi. Bu projenin en önemli özelliği artık gerçekçi bir renkte rod halinde üretimini bulmak gittikçe zorlaşan Butterscotch malzemesinin benim gördüğüm en iyi güncel üretimini gerçekleştirecek olmasıydı. Rodlar bu proje için özel olarak üretildi. Şekil olarak Paladin'in imza tasarımı olan PK47 seçildi. Limitli üretim için de 100 adet belirlendi. Fırçanın özelliklerine gelirsek;

PK-47 / Butterscotch
Lee Sabini of Morris & Forndran tarafından 26mm, 2-band badger düğüm
1'den 100'e kadar numaralı
LE detayları fırçanın üzerine işlenecek

9oNzPBt.png

ywSC50t.png

u65pWUD.png

Bunlar ilk tanıtım resimleri.
Konu linki; http://shavenook.com/showthread.php?tid=31178
Sadece resimler; http://s284.photobucket.com/user/Paladin...t=3&page=1

Satışa geçtiğimiz Çarşamba çıktı. 95 fırça yaklaşık 97 saniyede tükendi. Çılgıncaydı ve harika bir deneyimdi. Bu hengamenin arasında 56 saniyede satın alma işlemini gerçekleştirerek bir tane kapabildim ki heyecanı için bile değerdi. Lafla anlatılır şeyler değil bunlar ama aldıktan sonra Cihan komşumla konuştuk, sesimden anlamıştır coşkumu. 40 dakika falan etkisi sürdü bu adrenalinin.

Fırça daha kargolanmadı. UK'de bir arkadaşıma gidecek, o bana getirecek. Bana gelmesi Ağustos'u bulacak. Ama konuyu açma sebeplerimden biri olarak bir süre kullandıktan sonra incelemesini ve kendi çektiğim resimlerini ekleyeceğim buraya.

Son olarak Amerika'da eline ulaşan kullanıcılardan iki günün tıraşı fotoğrafı ekleyerek bitiriyorum.

eengler;
rBTg7vL.jpg

evnpar;
vgLiPUj.jpg

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.
Geldiginde incelemede bekliyoruz hocam cok tatli rengi var simdiden iyi gunlerde kullanin..
Hayırlı olsun Aleksey.

Süper duruyor. İncelemeyi bekliyoruz Smile
Komşum bilgilendirme için teşekkürler, incelemesini de bekliyoruz Smile Heyecanını çok iyi yansıtmışsın okurken ben de heyecanlandım.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Okurken büyük zevk aldım @Aleksey üstad. Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz. Şimdiden güzel günlerde kullanmanız dileğiyle Smile.
Aleksey şahane bir fırça kaptın. Tebrikler!

Ben de normal seri için ağustos ayı sırasındayım. Umarım bir aksilik olmaz.
gurmekokular
Ortalama fiyatlar nedir beyler ? Limited ve normal seri için ??

Sent from my iPad using Tapatalk
Teşekkürler arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Okurken keyif aldıysanız ne mutlu bana.

Hellhound, PK47 için değildir umarım, senin fırçaların kalibresine Falstaff yakışır. Malzeme vs var mı aklında?

Ravi'den bir alıntı;
vKJha36.jpg

Ken ile kurduğum diyalogdan sonra benim de aklıma bir Falstaff düştü ne yalan söyleyeyim. Disco kostümünde de çok yaklışıklı.

adamentium, normal serinin fiyatları bilmiyorum ancak bu limitli üretimin fiyatı 180$ artı kargo masrafları.
Falstaff'ı memnun kalırsam alacağım. Değişiklik olsun diye Tortoise PK-47 istedim. Düğüm zaten şansına ne gelirse... Bakma "Blond Badger" yazdığına.
gurmekokular
(11/07/2015, Saat: 20:09)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Falstaff'ı memnun kalırsam alacağım. Değişiklik olsun diye Tortoise PK-47 istedim. Düğüm zaten şansına ne gelirse... Bakma "Blond Badger" yazdığına.

Güzel güzel, tortoise candır. Smile
Knot mevzusu bu LE projede sabitmiş onu netleştirdiler.
Bir kaç Falstaff finest olarak satıldı, muazzam gel tip düğümleri vardı görebildiğim kadarı ile.
Şans işi dediğin gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Heart INCELEME: Paladin Falstaff izbe 33 21,147 16/10/2015, Saat: 18:35
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: