Shark Esintisi
Bugün Shark jileti rimei ile 2.kez denemedim, Ej de89 la kullandığımda kör gelen jilet, rimei ile 2. Denemem de de geçer not aldı. Keskinliği çok iyi olmayan jiletler agresif aletlerle daha iyi sonuç verdiğini daha iyi anladım. Jilet yüzde akıp gitmiyor ama işini yapıyor.
Merhaba çok değerli tıraş severler..

Geleneksel tıraşta yeni olmamdan dolayı, bir süredir jilet ve makine denemelerine başlamış bulunmaktayım. Bir haftadır Shark ile oluyorum tıraşımı. İlk iki tıraşımı (2 şer günlük sakal) Rimei-shark ikilisi ile oldum, Wtg ve Xgt olmak üzere iki perde. Gayet güzel sonuç çıktı. Jilet çok keskin değil ama konforu tatmin ediciydi. Az da olsa kıl kökleri ele geliyordu fakat bakınca belli olmuyordu. Tıraş sonrası şapı sürdüğümde de 10 saniyelik bir yanma sonucunda herhangi bir yanma, tahriş olmadı, şap testinden de başarıyla geçti. Gün boyu da bir sıkıntı yaşamadım. Son iki tıraşımı da İdeal Adjustable-shark ikilisi ile oldum. Rimei-shark ikilisine yakın, hatta bir tık üst konforda tıraşım gerçekleşti diyebilirim. Yine tahriş veya gün boyu yanma olmadı.
Anladım ki benim için asıl önemli olan tıraş sonrası gün boyu ve ertesi gün batıcı (iğne gibi) sakal çıkmaması. Malesef Gillette sharp edge ve Perma sharp gibi keskin jiletler ile olduğum tıraş sonrasında sakal çıkarken sert ve batıcı oluyor, bu beni rahatsız ediyordu. Ama Polsilver ile olduğum tıraşların ertesinde cildim pamuk gibi yumuşak ve kılların ucu törpülenmiş gibi oluyordu, batıcı durum hiç olmuyordu. Polsilver dan sonra Sharkta da bu durumu gözlemledim ve çok hoşuma gitti bu açıdan. Hiç beklemediğim performansı aldım, benim için stok yapılabilecek bir ürün..
Ben ilk başlarda köpüğün kıvamını fazla koyu yaptığımdan bu jileti kötülüyordum iyi almıyor diye.Sulu köpüklerde daha iyi sonuç alınabiliyor.Kullanılan alet fatip grande.
Usturada ise işimi görüyor ama akıcı bir jilet değil.Bu fiyata normal bence daha fazlasını beklememeliyiz.
@Mauser hocam dediğiniz gibi bu fiyata göre gayet normal. Ayrıca yoğun ve koyu köpükte pek işe yaramadığını, sulu köpükte daha etkili olduğunu ben de farkettim. Bu tür mild jiletler, sulu köpükte daha iyi sonuç veriyor..
DE aletler ile kullandığımda pek memnun kalmamıştım. Keskinliği yeterli gelmemişti bana. Kullan at yapıyordum. Son zamanlarda iki defa ustura ile kullandım, sanırım bundan sonra da böyle devam edecek.
@ms_1907 evet, pek keskin değil. Agresif bir De ile iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. Henüz ustura kullanmamama rağmen usturada çok daha etkili olacağı kanısındayım. Ki siz de bunu tecrübenizle onayladınız Smile
(22/01/2016, Saat: 02:06)LeonErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ms_1907 evet, pek keskin değil. Agresif bir De ile iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. Henüz ustura kullanmamama rağmen usturada çok daha etkili olacağı kanısındayım. Ki siz de bunu tecrübenizle onayladınız Smile

Bende agresif tıraş aleti olmadığı için tecrübe etme şansım olmadı. Dediğiniz gibi agresif aletlerde iyi sonuç verecektir muhtemelen. Usturaya gelince, hem çekindiğim için hem de alışmak amacıyla Shark ile başladım. Evet doğru teknik ve tecrübeyle iyi sonuç veriyor ama ustura konusunda ben de henüz yeniyim Smile
(22/01/2016, Saat: 11:50)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende agresif tıraş aleti olmadığı için tecrübe etme şansım olmadı. Dediğiniz gibi agresif aletlerde iyi sonuç verecektir muhtemelen. Usturaya gelince, hem çekindiğim için hem de alışmak amacıyla Shark ile başladım. Evet doğru teknik ve tecrübeyle iyi sonuç veriyor ama ustura konusunda ben de henüz yeniyim Smile

Ne kadar yeni de olsanız benim gibi hiç ustura kullanmamış birine göre tecrübelisiniz Smile Çok yakında usturaya geçeceğim, daha doğrusu ustura kullanmayı deneyeceğim. Shark, Treet gibi çok keskin olmayan jiletlerle giriş yapacağım. Shark tan ustura ile de memnun kalırsam stok yapacağım.
Saygılar..
Ustura ile kullandım ilk defa, memnun da kaldım. Bugün ilk defa Merkur 37C ile denedim. Zorlandı açıkçası.
DE için yeterli keskinlikte değil. Fakat yine de 37C faktörüyle işi kurtardı. DE ile kullanmam ama ustura da neden olmasın Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Değerli traşseverler,

Bu jiletin 100 adedi 10 TL, yani bedava. Bu kadar ucuz bir jiletin performansı ise günlük traş olanlar için olağanüstü. Merkür 34c ile 3 perde olmak üzere 2 kez traş oldum, çok memnun kaldım, çok rahat 4 traş çıkarır diye düşünüyorum. Konfor en üst düzeyde, tahriş ve yanma yok. Günlük traş olan herkese tavsiye ederim. 5'lşk 20'lik falan almayın en 100'lük alıp bu jilete şans verin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,739 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  SHARK SUPER CHROME evreseli 19 26,900 01/02/2021, Saat: 00:50
Son Yorum: MERCAN.04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: