tipsoft bitmeyen kıl dökme sorunu
(03/07/2015, Saat: 14:49)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tipsoft silvertipte  tek traşta 5-6 kıl dökme bende vardı sürekli oluyordu, Onur98 sağolsun bana daha üst seviye bir fırça gönderdi.

Özel yapım tipsoft best aldım o da  ilk geldiğinde kıl döktü, sıfır fırçada normal dedim.

Sonra forumdan bir arkadaşın dedesinin uyguladığı taktiği uyguladım bir ayın sonunda kıl dökülmeler 5-6 günde  1 kıl dökmeye kadar azaldı tipsoft silvertipte , özel yapımda durdu denebilir.

Dede taktiği ise, traş bitince fırçayı durulamamak, köpüğünü sıyırıyorum sadece. ve kıllar yukarı sap aşağı gelecek şekilde bekletiyorum. Fırçaların omurgası da güçlendi, traş sabunu kılların dibine yapıştığı için

benim anlatım eksikliğim olmuş burada, Onur98 in kıl döken fırça yerine gönderdiği fırçada sorun yok, elde kalan eski kıl döken fırça; dede yöntemi ile kıl dökmeyi 5-6 günde 1 e indirmiş oldu
Beyler kıl dökmeyen bir marka yok , ürettiği düğümlerin tamamını kusursuz ürettiğini idda edebilen bir üreticide yok.

Bunu görebilmek için adres belli ,

Google ' a merak ettiğiniz herhangi bir marka için " ... shaving brush shedding problem " yazabilmek yeter. Noktalı yerleri siz doldurun lütfen. Simpson , Morris & Forndran , Plisson ,  Rooney , Kent , FS vs vs

Dolayısıyla burada önemli olan satış sonrası hakikaten kusurlu bir ürünle ilgili verilecek , satış sonrası destek çok önemli ve gördüğüm üzere Onur abi gereğini yapıyor.

Daha önce de belirttim , Tipsoft la ben böyle bir sorun yaşamadım ancak elimde ki FS yle benzer sorunlar yaşıyorum. Milli forum fırçasıydı bir ara bu marka. Çok da gazlayanı vardı. Şimdi aramızda yok o arkadaşlar. Ha 25-30.000 kıl içeren bir fırça da ömrüm boyunca 1000 kıl dökülse ne yazar. FS den de memnunum.

Hobinin kendisi kıl , tüy olunca kıla tüye takılmamak elde olmuyor tabi ancak yoğun dense bir fırçada tek tük kıl dökülmesi normal . Knota aşırı yükleme var çünkü , epoksiye tam oturmayan fazla kıl dökülür. Tıpkı bir sürahiye gereğinden fazla doldurulan suyun aşşağı döküleceği gibi. Daha sonrasında dökülmeler duracaktır. Onur abinin belirttiği bir konu önemli . Peki ya problem sendeyse ? Ya aşırı sıcak suda haşlayarak fırçanın düğümünü duman ettiysek , ya aşırı bastırıyorsak, ya aşırı katı sabunla köpük yapmayı bilmeden fırçaya tecavüz edip sonra da topu fırçaya sallıyorsak? İşte bu kısım muamma.

Özetle kıl Dökme sorunu olabilme ihtimali olmayan bir üretici yok. Teknik önemli , hata bizde de olabilir. Tüm parametreler sabit ve bizden kaynaklı bir kusur yoksa ve fırçanın üreticisi de bu sorunu ortadan kaldıracak hamleler yapıyorsa what is the problem men ? Smile
Yorumlar icin saolun.fircayi tarakla tariyorum.bakalim dokulmeler ne duruma gelecek.bide dik konumda köpüklü bırakacağım bakalım nolacak.
Fırçayı köpüklü bırakmanın kıllara zarar vereceği yazılıyordu her yerde Confused
@baran32 arkadaşın fırçalar yüzünden canı sıkılmış, tıraş forumunda bizlere içini döküyor. Kimseyi kötülediği, karaladığı yok. Gayet doğal karşılıyorum.
Evet her markada kıl dökme ve benzeri sorunlar olabilir normaldir .Bu arada doğru kullanımda önemli. Benim fs finest da sanırım 5 sene kullanımdan sonra geçen hafta saptan ayrıldu düğüm. Olabilir böyle şeyler. Bir ara epoksi ile yapıştıracağım tekrar. Zamanın da 50 liraya mı ne gelmişti tam f/p ürünü düyordum şimdi allah bilir 150 liraya geliyordur zamlarla artan dövizle falan..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
FS'ciler hala burada. Gerçi ben lijun kullanıyorum fiyat olarak fsnin üçte biriydi sanırım. Kalite fs ile aynı, kıl aynı kıl sadece yapıştırıcı backbone vermek için biraz saptan yukarı tutuluyor.
Zaman zaman lijunu kaynar suya tutuyorum sorun olmuyor. Kalite fırçalardan konuşursak sadece bir fırçamda katı köpük yapmaktan önce resimdeki gibi kıl dökmesi sonrasında komple knotun sabuna yapışarak saptan ayrılması sorunu oldu ve dersimi aldım. Tipsoftun bu fırçasının kıl dökmesi üretim veya kullanıcı hatası da olabilir bunu bilemeyiz. Forumda yazmak soru sormaktan da zarar gelmez karşılıklı hoşgörüyle nasıl olsa mesele çözülür. Tipsoft kullanmadım ama diğer kaliteli fırçalarla rekabet edeceğine inanıyorum.
(05/07/2015, Saat: 22:51)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı köpüklü bırakmanın kıllara zarar vereceği yazılıyordu her yerde  Confused

Ilginc bir bilgi bende merak ettim bu durumu baska fircayi sabunlu birakip olumlu sonuc alanlar varmi Confused
Her trasta minumum 5-6 kıl döken porsuk fırça bir adet kıl dökmeye kadar azaldı. Bir ay boyunca sadece kopurttum hiç kullanmadim. Dibi sabun oldu omurgası güçlendi, ondan sonra traş başı bir kıl a düştü kel porsuk lakabı takmistim ona bioxin gibi ise yaradı arko.

Not: kıl döken Tipsoft (en ucuzu, cinsleri bir türlü aklımda tutamıyorum ) u videoya çekip onur 98 e göndermiştim, gönderin değiştirelim dedi bir ay kaldı öyle gonderemedim gondermeden önce elimden düştü sap çatladı, iki üst sınıfta yeni bir Tipsoft ile odullendirildim... O yöntemi okuyunca kenarda duracagina uygulayın dedim oldu gibi.

Ne varsa eskilerde var onları dinlerim....

Elindeki simpson pj2, özel yapım Tipsoft best de aynı yöntemi uyguluyorum fircalar daha çabuk kuruyor
(04/07/2015, Saat: 01:40)baran32 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı ince fırçayla yorumlardaki gibi fırçaladım 15 dakika tablo bu şekilde 15 dakika sonunda da kıl dökülmeye devam ediyordu.

Bu tarama işlemi aslında düğümde boşta kalan kılları temizlemeyi hedeflemektedir. Ancak ince ve sık tarak yada fırça kullanırsanız aklınıza gelen en kaliteli markalar dahil tüm ürünlerde benzer resimler ortaya çıkar. Çünkü buradaki tarama işleminde kullandığınız "ince ve sık tarak ya da fırça" düğümde boşta kalanların temizlemesini değil, sağlam olanların asılarak kopmasını sağlamıştır.

Çok yoğun ve sık bir saçınız olduğunu ve saçınızı sabunla yıkayıp (şampuan yada şaç kremi uygulamadan) kuruttuktan sonra ince sık tarakla taradığınızı düşünün. Bu işlem tabiri caizse Sağlıklı saçınızı asılarak yolmak anlamına gelecektir. Anlatmak istediğim aslında bu tarz bir şey. Malum düğümlerimiz extra dense olduğu için bu sıkışma ve asılarak koparma olayı üst düzeyde gerçekleşmiş olup ortaya travmatik üzücü bir görüntü ortaya çıkmıştır.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,701 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  Tipsoft Silvertip Finest Chinaski 38 44,667 25/12/2018, Saat: 17:51
Son Yorum: GartBnx
  Tipsoft tavsiye DeaKeN 18 16,398 27/10/2018, Saat: 00:56
Son Yorum: onur98
  Tipsoft El yapımı Knotlar onur98 17 12,259 15/02/2018, Saat: 21:50
Son Yorum: marv
  Tipsoft tıraş fırçalarımızı paylaşalım... GartBnx 308 322,642 10/11/2017, Saat: 00:41
Son Yorum: dikdik_s
  omega pure badger kıl dökme sorunu marek 11 8,762 23/02/2017, Saat: 10:26
Son Yorum: marek
  Tipsoft Blonde Finest 2Band ckeskin 21 19,795 20/12/2015, Saat: 16:04
Son Yorum: Kea.aksoy
Thumbs Up Tipsoft HMW Kea.aksoy 6 8,171 17/12/2015, Saat: 22:56
Son Yorum: Kea.aksoy
  Tipsoft Ebony Chubby Sap/Manchurian Badger Fırça btoprak 23 22,946 06/09/2015, Saat: 12:40
Son Yorum: Straht
  Custom Tipsoft Premium Silvertip Fırça btoprak 17 19,506 11/02/2015, Saat: 21:22
Son Yorum: crionics

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: