Anket Başlığı: Hangi sıklıkla tıraş oluyorsunuz
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Her gün
41.09%
53 41.09%
Gün aşırı
23.26%
30 23.26%
2-3 günde bir
31.78%
41 31.78%
Haftada bir
2.33%
3 2.33%
Diğer
1.55%
2 1.55%
Katılımcı sayısı: 129 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Günlük tıraş faydaları
(10/07/2015, Saat: 09:45)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında traştan sonra kolonya kullanırım zaten yağlı bir cildim var o yüzden balsam kullanınca pek rahat edemiyorum. şap kullanımınıda doğrusu çözemedim bir süre kullandım faydası var mı yok mu tam çözemedim yani gözle görülür olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmadı. o yüzden tıraştan sonra soğuk su veya rebul kolonyalarından birini tercih ediyorum.

Komşum bende uzun süre şap kullandım ama sonra bir faydasını göremeyip bıraktım. Benim yöntemim de benzer şekilde tıraştan sonra soğuk su ile durulayıp hafif alkollü losyonlar ve ya tıraş kolonyaları kullanıyorum. Direk kolonya kullanmak cildi fazla yakıp, kurutabilir. Daha az alkollü bir ürün ve ya kolonyaya gliserin karıştırarak da deneyebilirsiniz.

Bu arada konuyla ilgili de bir cümle yazayım. Ben günlük tıraş olmuyorum, tıraş zorunluluğu yok şirkette. Bir dönem günlük tıraş oldum ama benim cildim bunu kaldıramıyor orası kesin. Cilt zamanla alışıyor muhakkak ama bende kızarıklıklar oluşmaya başlıyor. Günlük tıraş olunacaksa, çok yumuşak tıraş aleti/jilet kombinasyonu ve yumuşak bir fırça iyi oluyor. Cilt alışmışsa, günlük tek perde ve ya iki perdeyle cildi zorlamadan olunan tıraş evladır. Aksi halde günlük tıraş çok yorucu, Allah sabır versin Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(10/07/2015, Saat: 10:22)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben günlük tıraş olmuyorum, tıraş zorunluluğu yok şirkette. Bir dönem günlük tıraş oldum ama benim cildim bunu kaldıramıyor orası kesin. Cilt zamanla alışıyor muhakkak ama bende kızarıklıklar oluşmaya başlıyor. Günlük tıraş olunacaksa, çok yumuşak tıraş aleti/jilet kombinasyonu ve yumuşak bir fırça iyi oluyor. Cilt alışmışsa, günlük tek perde ve ya iki perdeyle cildi zorlamadan olunan tıraş evladır. Aksi halde günlük tıraş çok yorucu, Allah sabır versin Smile

Merhaba komşum,
Ben DE'yi çok sevdim. Bana sıcak geldi, samimi geldi, anıları vardı, değeri vardı; ama malesef ki günlük tıraşta kartuş baskın geldi. Aşırı mild bir yapısı var. Günlük tıraşta sakallar henüz tam çıkmadığı için, zaten kesecek de çok bir şey olmadığı için gayet yeterli. İki perde alıyorum, ikisi de aynı yönde; aslında ikincisi biraz da rötuş şeklinde.

Cilt alıştı. Tahriş sıfır. Hatta kaliteli kremler ile cildim toparladı yumuşacık oldu. Her gün üşenmeden yapılan bir bakım gibi bir şey bu.
Bazen DE'yi özlüyorum. Arada sırada onu da kullanıyorum. 3 günlük sakal varsa DE, günlük ise kartuş kullanıyorum.

Günlük tıraş yorucu, ama hergün pamuk gibi bir cilt. İnsanın kendi yüzünü okşaması çok değişik bir hobi Smile

Kendinize iyi bakın, yeni usturanız hayırlı olsun Smile
(10/07/2015, Saat: 11:21)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum,
Ben DE'yi çok sevdim. Bana sıcak geldi, samimi geldi, anıları vardı, değeri vardı; ama malesef ki günlük tıraşta kartuş baskın geldi. Aşırı mild bir yapısı var. Günlük tıraşta sakallar henüz tam çıkmadığı için, zaten kesecek de çok bir şey olmadığı için gayet yeterli. İki perde alıyorum, ikisi de aynı yönde; aslında ikincisi biraz da rötuş şeklinde.

Cilt alıştı. Tahriş sıfır. Hatta kaliteli kremler ile cildim toparladı yumuşacık oldu. Her gün üşenmeden yapılan bir bakım gibi bir şey bu.
Bazen DE'yi özlüyorum. Arada sırada onu da kullanıyorum. 3 günlük sakal varsa DE, günlük ise kartuş kullanıyorum.

Günlük tıraş yorucu, ama hergün pamuk gibi bir cilt. İnsanın kendi yüzünü okşaması çok değişik bir hobi Smile

Kendinize iyi bakın, yeni usturanız hayırlı olsun Smile

Haklısınız komşum, günlük tıraş için kartuş güvenilir bir tercih ama benim gibi yatık sakallarınız varsa ve sakal yönleri karışıksa hele ki bir de ben gibi kemikli bir yüze ve keskin hatlara sahipseniz, kartuş efektif kesmiyor malesef Smile Mutlaka tersten almam gerekiyor ve 3-5 bıçakla tersten almak tahriş ediyor yüzümü. O yüzden kartuş kullanamıyorum malesef. Aynı yumuşaklıkta olan DE ler belki kartuşa alternatif olabilir ama günlük de tıraş olsam benim ilk tercihim her zaman usturalarım olur Smile

Çok teşekkürler komşum, siz de kendinize iyi bakın.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
İnsanın cildi herşeye alışıyor,askerden önce haftada bir tıraş olurdum ve askerde nasıl tıraş olacağım diye kara kara düşünmüştüm,baktım günlük olunca sıkıntılar kalmadı tabi ama cildi hazırlama etraflıca olmayınca hep tahrişle geçti. sonra de vs derken sabahları 10 dakikada herkesin günlük tıraşta yorar dediği r41 ile oldum 2 hafta ve keşke daha önceden böyle bir alışkanlığım olsaymış dedim. Şimdi günlük tıraşımı excel sensör ile oluyorum ,kartuşun avantajı şu tersten aldığınız da çok fazla tahriş olmuyor,DE özellikle r41 de ,hemen acıma yada lokal kanama ile cevabınızı alıyorsunuz. ama günlük tıraşı 1,5-2 perdeden fazla olursanız cilt o zaman yorulmaya başlıyor. birde önceden alkollü as kullanamam diyordum ama kullanmıyormuşum halbuki, şimdi speick kullanıyorum ve çok güzel bir etki bırakıyor,komşumun dediği gibi o yağ bezelerinide yok ediyor a.s ler..şimdi speick bitmek üzere yeni farklı bir as almak için bitmesini iple çekiyorym
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
R41 ile çok perdeli tıraş olmanın püf noktası aynı perdede, aynı yerden kesinlikle ve kesinlikle tekrar geçmemek ve yine kesinlikle bastırmamak, kazımamak. Tüy gibi çekişler yapmalısınız. Çok kısa, tekrarlı geçiş veya tek geçişte çok uzun çekmeyin. R41 ile uygun bıçak kullanarak tahrişsiz, kanamasız üç perde gayet mümkün. Gerçi günlük üç perde fazla olur ama tersten girmeden R41 ile WTG, XTG şeklinde iki perde sorunsuz yapılabilir gibi geliyor bana. Bu cümleden anlayacağınız üzere kendim denemedim fakat zorunlu olarak tek perde, üç gün arka arkaya tıraş olmuştum bir kere R41 kullanarak ve gayet rahattım. Bence el alışkanlığına bakıyor sadece.

@ts9funk, aklımdayken R41 ile mavi Astra denediniz mi hiç? Denemediyseniz mutlaka deneyin.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(10/07/2015, Saat: 13:08)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ts9funk, aklımdayken R41 ile mavi Astra denediniz mi hiç? Denemediyseniz mutlaka deneyin.

Komşum günlük tıraşta hangi jiletin daha iyi olduğunu,hangisinin yolduğunu,çekiştirdiğini vs daha iyi anladım. Benim favori jiletim polsilver. Astra maviyi denemiştim ama o dönem bütün jiletlerle tahriş yaşadığım için kesin karar veremedim,elimde polsilver azaldı,sipariş geçerken önerinizi dikkate alıp astra deneyeceğim,teşekkürler...r41 ilede tam sizin dediğiniz gibi oluyorum2 perde wtg,xtg.. Sonuç hep güzel oldu...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Polsilver' benim de en çok beğendiğim bıçaklardan ama mavi Astra' ya R41 ile tekrar bir şans verin derim.
(10/07/2015, Saat: 16:42)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polsilver' benim de en çok beğendiğim bıçaklardan ama mavi Astra' ya R41 ile tekrar bir şans verin derim.

Sipariş listeme girdi komşum,teşekkürler...
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(10/07/2015, Saat: 13:08)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ile çok perdeli tıraş olmanın püf noktası aynı perdede, aynı yerden kesinlikle ve kesinlikle tekrar geçmemek ve yine kesinlikle bastırmamak, kazımamak. Tüy gibi çekişler yapmalısınız. Çok kısa, tekrarlı geçiş veya tek geçişte çok uzun çekmeyin. R41 ile uygun bıçak kullanarak tahrişsiz, kanamasız üç perde gayet mümkün. Gerçi günlük üç perde fazla olur ama tersten girmeden R41 ile WTG, XTG şeklinde iki perde sorunsuz yapılabilir gibi geliyor bana. Bu cümleden anlayacağınız üzere kendim denemedim fakat zorunlu olarak tek perde, üç gün arka arkaya tıraş olmuştum bir kere R41 kullanarak ve gayet rahattım. Bence el alışkanlığına bakıyor sadece.

@ts9funk, aklımdayken R41 ile mavi Astra denediniz mi hiç? Denemediyseniz mutlaka deneyin.
XTG yapmak yüz egiminden dolayi kesik riskini artırıyor. XTG de yuz kivrimlarina dik hareket ediyor makine. Ben R41 de WTG+ATG yapinca pürüzsüz bir tras elde ediyorum. Boynun alt kisminda ve kulagin alt kısımlarında yatay cikan sakallar kalıyor. Ama elimi yukardan asagi yada asagidan yukari yuzumde gezdirince sakal elime hic gelmiyor.
@danjamem, işte tıraş işi herkeste değişkenlik gösteriyor, ben XTG öneriyorum siz "ATG ile daha rahatım" diyorsunuz. Gayet doğal Smile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,505 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,305 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,333 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 937 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,124 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,497 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: