En Performanslı Krem ?
(27/01/2018, Saat: 23:22)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buna katılıyorum. Ancak limon değil mavi renkli klasik olanı belki kokunun psikolojik etkisiyle de olabilir daha başarılı. Arko sabun neyse, Derby traş kremi de o sayılır benim gözümde. Biraz bol kullanmak kaydıyla şahane köpük yapıyor, 2-3 liralık fiyatı da düşünülürse herhangi bir eksik tarafı yok diyebilirim.

Arko krem denedim hiç beğenmedim. Ben de elimdeki rose of bulgaria’yayı bol kullanıyorum. Bol kullanınca performans iki katına çıkıyor sanki. Derby’yi hiç denemedim deneyeceğim.

Bu arada çok şaşırdığım birşey yabancı forumlarda herkes arko markasına bayılıyor
Çok krem kullanmadım, kullandıklarım arasında en begendigim Taylor of Old Bond Street Avocado oldu.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kremi İngiliz’den,Portekizliden; sabunu Amerikalıdan,Fransız’dan ; tıraş aletini,usturayı Almandan alacaksın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(27/01/2018, Saat: 19:27)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş kreminden Arko, nivea vs ile soğuyup sadece sabuna geçen ben Rose of Bulgaria ile tekrar kreme sempati duymaya başladım ve biraz da krem deneyeyim dedim. Sabun kullanmayı seviyorum ama kremin de ayrı bir tarzı var. Özellikle tüpte oluşu vs çabuk köpürmesi kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Gerçi sabun gibi kapta olanları da var.

Krem dünyasına açılmadan tavsiyelerinizi ve favori kremlerinizi öğrenmek isterim komşularım. (krem dünyası koca bir dünya. Artizanı vs si bayağı marka var. O yüzden tecrübe edenlerin fikrine ihtiyaç duydum)

——

Komşum krem dünyası sabun dünyası kadar derin değil. Sabuna kıyasla inanın küçücük bir dünya. Burada pazar artizanlardan çok oturmuş markalarda. Herhangi bir maddi sınırlama olmadan hareket edildiğini varsayarsak ADP, TOBS, T&H, GFT, Speick vb. kremleri denemenizi tavsiye edebilirim. Ürününü krem olarak tanımlayan artizanların çoğunluğu aslında croap sabun. Bunun dışında benim en sevdiğim 3 sabundan birisi olan Santa Maria Novella da üzerinde krem yazmasına karşın aslında croap sabun. Sizin için şuan yurtiçi stokta bulunan kremleri kontrol ettim. Benim tavsiyem aşağıdakilere bakmanız olur.

- ACQUA DI PARMA COLLEZIONE BARBIERE TIRAŞ KREMİ (Fiyatı çok uygun. Kokusu çok hafiftir. Yoğun koku seviyorsanız size hitap etmeyebilir.)
- TAYLOR OF OLD BOND STREET KASE TIRAŞ KREMİ (Avocado, Sandalwood, Jermyn Street, Grapefruit veya Peppermint kokularına bakmanızı tavsiye ederim. Avocado'nun kokusunu herkes sevmez ama performansı bir tık ileridedir. Grapefruit ve Peppermint bana göre tam yazlık kokular.)
- CYRIL R.SALTER LUXURY TIRAŞ KREMİ (Sublime Citrus ve Essential Lime kokularını ben çok severim. Performansı oldukça iyidir. Fiyatı TOBS'tan uygundur ve devasa 200ml kasede gelir.)
- ST JAMES OF LONDON TIRAŞ KREMİ SANDALWOOD & BERGAMOT (Benim kokusunu da performansını da sevdiğim bir kremdir. Şuan Türkiye fiyatı bence çok uygun. Oldukça ağır cam bir kasede geliyor.)
- SPEICK TIRAŞ KREMİ (Herkes kokusunu sevmese de uygun fiyatlı ürünler içerisinde denenmesi gereken bir krem.)
- WILLIAMS EXPERT TIRAŞ KREMİ (Devasa tüpüyle fiyatı uygun diyebileceğimiz ürün grubunda. Muhteşem bir krem değil ama o fiyata o devasa tüp olunca fiyat/performans canavarı oluyor.)

Bu listenin dışında şuan yurtiçi bulunamayan aşağıdaki kremlere de bakmanızı tavsiye edebilirim:

- Simpsons (Kokuya göre seçin, ben en çok Citrus Burst'ü sevmiştim.)
- Truefitt & Hill No.10 (T&H'in uygun fiyatlı kremidir.)
- D.R. Harris (Kokuya göre seçin)
- Castle Forbes (Kokuya göre seçin)
- Palmolive Kırmızı Tüp (Genelde güney Avrupa ülkelerinde kolayca bulunur. En fazla 2-3 Euro fiyatı olur.)
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(09/02/2018, Saat: 20:47)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kremi İngiliz’den,Portekizliden; sabunu Amerikalıdan,Fransız’dan ; tıraş aletini,usturayı Almandan alacaksın

Bunu genellemeyi bilmiyordum komşum. Yalnız italyan sabunları nerde? Onları da iyi biliyordum Smile

(10/02/2018, Saat: 09:51)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum krem dünyası sabun dünyası kadar derin değil. Sabuna kıyasla inanın küçücük bir dünya. Burada pazar artizanlardan çok oturmuş markalarda. Herhangi bir maddi sınırlama olmadan hareket edildiğini varsayarsak ADP, TOBS, T&H, GFT, Speick vb. kremleri denemenizi tavsiye edebilirim. Ürününü krem olarak tanımlayan artizanların çoğunluğu aslında croap sabun. Bunun dışında benim en sevdiğim 3 sabundan birisi olan Santa Maria Novella da üzerinde krem yazmasına karşın aslında croap sabun. Sizin için şuan yurtiçi stokta bulunan kremleri kontrol ettim. Benim tavsiyem aşağıdakilere bakmanız olur.

- ACQUA DI PARMA COLLEZIONE BARBIERE TIRAŞ KREMİ (Fiyatı çok uygun. Kokusu çok hafiftir. Yoğun koku seviyorsanız size hitap etmeyebilir.)
- TAYLOR OF OLD BOND STREET KASE TIRAŞ KREMİ (Avocado, Sandalwood, Jermyn Street, Grapefruit veya Peppermint kokularına bakmanızı tavsiye ederim. Avocado'nun kokusunu herkes sevmez ama performansı bir tık ileridedir. Grapefruit ve Peppermint bana göre tam yazlık kokular.)
- CYRIL R.SALTER LUXURY TIRAŞ KREMİ (Sublime Citrus ve Essential Lime kokularını ben çok severim. Performansı oldukça iyidir. Fiyatı TOBS'tan uygundur ve devasa 200ml kasede gelir.)
- ST JAMES OF LONDON TIRAŞ KREMİ SANDALWOOD & BERGAMOT (Benim kokusunu da performansını da sevdiğim bir kremdir. Şuan Türkiye fiyatı bence çok uygun. Oldukça ağır cam bir kasede geliyor.)
- SPEICK TIRAŞ KREMİ (Herkes kokusunu sevmese de uygun fiyatlı ürünler içerisinde denenmesi gereken bir krem.)
- WILLIAMS EXPERT TIRAŞ KREMİ (Devasa tüpüyle fiyatı uygun diyebileceğimiz ürün grubunda. Muhteşem bir krem değil ama o fiyata o devasa tüp olunca fiyat/performans canavarı oluyor.)

Bu listenin dışında şuan yurtiçi bulunamayan aşağıdaki kremlere de bakmanızı tavsiye edebilirim:

- Simpsons (Kokuya göre seçin, ben en çok Citrus Burst'ü sevmiştim.)
- Truefitt & Hill No.10 (T&H'in uygun fiyatlı kremidir.)
- D.R. Harris (Kokuya göre seçin)
- Castle Forbes (Kokuya göre seçin)
- Palmolive Kırmızı Tüp (Genelde güney Avrupa ülkelerinde kolayca bulunur. En fazla 2-3 Euro fiyatı olur.)

Cihan komşum çok sağolun. Resmen cream guide oldu benim için Smile Özellikle Cyrl / simsons / T&H gözümden kaçan markalar olmuş
Krem olarak Acqua dı parma, Atkinsons, Tobs avakado, Simpson luxury (kokusuz diye geçer ama hafif tatlı bir gül kukusu var), Rose of Bulgaria ve Gentlimens Tonic kullandım hepsininde performanslerını beğeniyorum ama içlerinden gerek koku ve gerekse performans olarak en beğendiğim Gentlimens Tonic oldu.
Puan verirsem eğer Gentlimens Tonic-10 Tobs Avakado ve Atkinson-9 Acqua Dı Parma -8 Simpson Luxury -7,5 Rose of Bulgaria-7

@cihankeskin üstadım ben sabunları daha çok beğeniyorum diye zamanında tüm kremlerimi satmıştım. Görünce, okuyunca insan özeniyor tabi, o nedenle bir tane alıp, ara sıra keyif yapmak için koleksiyonumda bulundurayım diyorum. Sabun = MdC ise Krem = x dersek, x'in değeri nedir hocam? Smile

Bu yazdığın listede olmayan xpec krem var, siz kullanmadınız mı yoksa kullanıp beğenmediniz mi onu merak ettim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
AdP iyi hoş ancak içeriğinde birkaç çeşit paraben var, bu konuda hassas olan arkadaşların dikkat etmesinde fayda var.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(10/02/2018, Saat: 16:03)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin üstadım ben sabunları daha çok beğeniyorum diye zamanında tüm kremlerimi satmıştım. Görünce, okuyunca insan özeniyor tabi, o nedenle bir tane alıp, ara sıra keyif yapmak için koleksiyonumda bulundurayım diyorum. Sabun = MdC ise Krem = x dersek, x'in değeri nedir hocam? Smile

Bu yazdığın listede olmayan xpec krem var, siz kullanmadınız mı yoksa kullanıp beğenmediniz mi onu merak ettim.

Xpec'in kıvamı kremden çok croap'a yakın. Santa Maria Novella'daki gibi. Bu arada SMN'yi sabun sayıyorsak bana göre Sabun = SMN. Smile Yine bu denkleme göre x = y diyorum. Zira çok krem denememe rağmen hala denklemdeki bilinmeyeni bulamadım. Hem koku hem performansın bir araya geldiği bir krem bulmak sanırım çok zor. Hala denemediğim bir kaç marka var. Bunların içerisinde Castle Forbes tan ümitliyim. Bakalım. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Logona Bio Ginko Krem onur7 18 6,921 02/02/2020, Saat: 00:57
Son Yorum: hlkkzn
  Lanolin içerikli tıraş krem ve sabunlari ynspektas 4 7,039 21/01/2019, Saat: 00:53
Son Yorum: FearOfATG
  krem tüplerindeki renk kodları korgunv 4 8,526 11/07/2015, Saat: 12:06
Son Yorum: korgunv
  Kullandıklarım / Favorilerim (Krem) eggman 8 9,967 18/05/2015, Saat: 04:44
Son Yorum: ozgun41
  gül tras kremi (kokulu deil sadece, gül iceren krem, rose of Bulgaria gibi) evengr 7 13,092 01/08/2013, Saat: 23:44
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: