Solingen Türkiye Mağazamız Açıldı
(28/06/2015, Saat: 02:07)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Impa ' da son partide getirmişti Timor TTO. 60 TL ydı fiyatı. Mustafa bey ne diyor acaba bu konuda ?

Edit : şimdi kontrol ettim ürün kodu ' da 4209160 şeklinde geçiyor.

Timorun ürün kodu bu değil daha önce de paylaşmıştım. Timor un bize gelen listesinde bu kod a sahip hiç ürün bulunmuyor. başka bir esnaf kardeşimle bu tartışmaya girmek istemem. Ancak bizi uyandıracağı bir bilgi varsa paylaşmasından memnun olurum. bu arada daha önce söylediğim gibi burada yazdığım fiyatlar benim mağaza satış fiyatlarım. geltır üyelerine özel fiyatlarım tabi ki olacak. hesaplamalar stok durumu netleşlince onuda ayrıca paylaşacağım.

saygılarımla
HSK Solingen Stahlwaren dış tic. ltd şti.

(28/06/2015, Saat: 02:19)Solingen_HSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Timorun ürün kodu bu değil daha önce de paylaşmıştım. Timor un bize gelen listesinde bu kod a sahip hiç ürün bulunmuyor. başka bir esnaf kardeşimle bu tartışmaya girmek istemem. Ancak bizi uyandıracağı bir bilgi varsa paylaşmasından memnun olurum. bu arada daha önce söylediğim gibi burada yazdığım fiyatlar benim mağaza satış fiyatlarım. geltır üyelerine özel fiyatlarım tabi ki olacak. hesaplamalar stok durumu netleşlince onuda ayrıca paylaşacağım.

saygılarımla

Komşum öncelikle girişimini destekliyorum. Türkiye de böyle firmaların daha da artmasını temenni eden ve arada dağlar kadar fark yoksa (2-3 katı fiyat farkı örneğin ) her zaman yurtiçi ürün sipariş etme taraftarı olan birisiyim. Netice de kira ödüyorsunuz , bavul ticareti yapmadığınız için resmi ithalat beyannamesi , ardiyesi , gümrük vergisi , KDV si , şu su busu derken herşeyin bir maliyeti var. Ve sizin de bu işten kar edip , para kazanmanız da gerekiyor . Tekrardan hayırlı olsun.

İki firmanın tabi ki tartışmaya girmesi etik olarak hoş bir davranış olmayacaktır , lakin bu forumda böyle birşey olacağını sanmıyorum. Kaldı ki bir önceki yorumunuzu okudum ve bu yorumunuzla aslında siz firma ismi zikretmemiş olmanıza rağmen , bu barkodun Timor bünyesinde olmadığını belirttiniz. Belki barkodlardan kaynaklı bir farklılık , ülkeye göre farklı barkod gibi politikalar olabilir diye iyi düşünmek istiyorum. Muhtemelen de öyledir zaten... Mustafa bey de yorum yazarsa konuya açıklık gelecektir diye düşünüyorum.

Son olarak De aleti bir kenara koyarsak , 10 lu jilet fiyatınız 10 yaprak jilet yani bir kutu fiyatı mı , yoksa 10x10 = 100 jilet yani 10 kutumu. Eğer 10 yaprak jiletse 30 TL biraz fazla gibi , yine biraz önce ismi geçen firma da 10 yaprak jilet 1 kutu fiyatı 10 TL çünkü. Bununla alakalı yorumunuz nedir peki ?
(28/06/2015, Saat: 02:30)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle girişimini destekliyorum. Türkiye de böyle firmaların daha da artmasını temenni eden ve arada dağlar kadar fark yoksa (2-3 katı fiyat farkı örneğin ) her zaman yurtiçi ürün sipariş etme taraftarı olan birisiyim. Netice de kira ödüyorsunuz , bavul ticareti yapmadığınız için resmi ithalat beyannamesi , ardiyesi , gümrük vergisi , KDV si , şu su busu derken herşeyin bir maliyeti var. Ve sizin de bu işten kar edip , para kazanmanız da gerekiyor . Tekrardan hayırlı olsun.

İki firmanın tabi ki tartışmaya girmesi etik olarak hoş bir davranış olmayacaktır , lakin bu forumda böyle birşey olacağını sanmıyorum. Kaldı ki bir önceki yorumunuzu okudum ve bu yorumunuzla aslında siz firma ismi zikretmemiş olmanıza rağmen , bu barkodun Timor bünyesinde olmadığını belirttiniz. Belki barkodlardan kaynaklı bir farklılık , ülkeye göre farklı barkod gibi politikalar olabilir diye iyi düşünmek istiyorum. Muhtemelen de öyledir zaten... Mustafa bey de yorum yazarsa konuya açıklık gelecektir diye düşünüyorum.

Son olarak De aleti bir kenara koyarsak , 10 lu jilet fiyatınız 10 yaprak jilet yani bir kutu fiyatı mı , yoksa 10x10 = 100 jilet yani 10 kutumu. Eğer 10 yaprak jiletse 30 TL biraz fazla gibi , yine biraz önce ismi geçen firma da 10 yaprak jilet 1 kutu fiyatı 10 TL çünkü. Bununla alakalı yorumunuz nedir peki ?

öncelikle ilginiz ve nezaketiniz için teşekkür ederim. Timor ( aslında ana firma net sayfasını gönderdiğim giesen + forsthoff ) un Türkiye de anlaşmalı olduğu tek firma biziz. eğer başka bir firmaya ürün veriyorsa biz kendileri ile sözleşmemizi yeniden gözden geçirmek durumunda kalırız. 100 lü satışta yani 10 pakette benim birim yani 10 yaprak jilet fiyatlarım 20 tl dir. tek paket alındığında 30 tl. Buda mağaza satışı dediğim gibi. sizlere biraz daha uygun fiyat belirleyeceğim. diğer firma ile ilgili birşey söyleyemem o konuyu kendisi netleştirecektir eminim. yalnızca size şu garantiyi verebilirim. Timor un almanya satış fiyatının en fazla %12 si üstünde olacaktır benim fiyatlarım. Zaten sizler oradan aldığınızda, kargo fiyatı ile yine yakın bir fiyata denk gelir. En kısa zamanda Timor dan izin alıp resmi satış fiyatlarını burada yayınlayacağım.

Size bir fikir vermesi için yine Solingen deki BÖKER firmasının linkini göndereceğim. kaldı ki böker av bıçaklarından tutunda 100 lerce farklı ürün gamı olduğu için ana işi tıraş ürünleri değildir. Bu sebeple kalite olarak daha geridedir. Biz böker ile anlaşma yapamadık çünkü Türkiye'de efe av ticareti ile anlaşması var. yine efe av ticaretinin sayfasından ustura fiyatlarına bakabilirsiniz. buradaki orjinal solingen Çeliğinden yapılmış almanya üretimli makinelerin fiyatlarına bakabilirsiniz. oradaki fiyatların hepsi + KDV dir ve bir alt sınıftır. Şundan çok eminim fiyatlarda %5-10 oynama olabilir. ancak bunun üzerinde ki oynamalar da ya timor beni sağlam kandırıyordur ya da şuana kadar anlatamaya çalıştığım sebeplerde dolayı bu farklar vardır. bir yorumumda belirttiğim gibi biz solingenden geldik zaten. orada ki her firmayı tanırız. kim orjinal üretir kim çin ya da başka ülkelerde ürettirir genelde biliriz. ama elbette bizimde bilmediklerimiz olacaktır belki bu vesile ile onları öğreneceğiz.

Böker : http://www.boker.de/rasiermesser.html

efe av ticaret : http://www.efeavticaret.com.tr/USTURA,LA...bels=277-2

saygılarımla

HSK Solingenin acilmasi herkes icin hayirli ugurlu olsun. Gorunen o ki foruma renk katmis. Fiyatlara gelince her malin bir alicisi olur. Tekrar hayirli olsun
(28/06/2015, Saat: 02:07)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Impa ' da son partide getirmişti Timor TTO. 60 TL ydı fiyatı. Mustafa bey ne diyor acaba bu konuda ?

Edit : şimdi kontrol ettim ürün kodu ' da 4209160 şeklinde geçiyor.

Merhabalar,
Solingen store hayırlı olsun. 2015in tıraşseverler için parlak bir yıl olacağı öngörüm günden güne sağlamlaşıyor Smile
Ben aslında Mehaz tıraş aleti istemiştim ama ihracatçı yaklaşık aynı ürün diyerek Timor göndermiş.Arkadaşların yazdığı linklerin birçoğu ve tedarikçim avrupada hizmet veriyor. Avrupada sahte bir ürüne GF Timor yazacaklarını sanmıyorum.Ürünü aldığım toptancı tüm markaların fabrikalarıyla bağlantı kurmuş köklü bir firma sahte olacağını sanmıyorum.
Bendeki ürünü kutusuyla birlikte detaylı resimlerini buraya eklerim. Stoğumdaki Timor jilet ve alet tam faturalı , resmi ithal üründür. Bende sizinle  aynı prosedürleri uygulayıp aynı masrafları ödüyorum.
Proraso'da olduğu gibi prensip olarak bir ürün Türkiyede mümessilliğe geçince ithal etmiyorum.Ticarette centilmenlik esastır.
Stoğumdaki Timorlar, son Timor ithalatımdır ama malumunuz stoktakileri tüketmem gerekiyor. Umarım anlayışla karşılarsınız.
İşlerinizde başarılar dilerim.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
(28/06/2015, Saat: 05:20)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Solingen store hayırlı olsun. 2015in tıraşseverler için parlak bir yıl olacağı öngörüm günden güne sağlamlaşıyor Smile
Ben aslında Mehaz tıraş aleti istemiştim ama ihracatçı yaklaşık aynı ürün diyerek Timor göndermiş.Arkadaşların yazdığı linklerin birçoğu ve tedarikçim avrupada hizmet veriyor. Avrupada sahte bir ürüne GF Timor yazacaklarını sanmıyorum.Ürünü aldığım toptancı tüm markaların fabrikalarıyla bağlantı kurmuş köklü bir firma sahte olacağını sanmıyorum.
Bendeki ürünü kutusuyla birlikte detaylı resimlerini buraya eklerim. Stoğumdaki Timor jilet ve alet tam faturalı , resmi ithal üründür. Bende sizinle  aynı prosedürleri uygulayıp aynı masrafları ödüyorum.
Proraso'da olduğu gibi prensip olarak bir ürün Türkiyede mümessilliğe geçince ithal etmiyorum.Ticarette centilmenlik esastır.
Stoğumdaki Timorlar, son Timor ithalatımdır ama malumunuz stoktakileri tüketmem gerekiyor. Umarım anlayışla karşılarsınız.

merhabalar.

Burada epey vakit geçirmiş birisiniz. ve geleneksel tıraş severlere epeyce hizmet etmişsiniz. Size saygı ile yaklaşıyorum. umarım geleneksel tıraş severlere daha iyi ve çeşitli ürünler sunabilirz.

Yazdıklarınız daha enteresan bir noktaya götürdü beni. Siz birde arada ihracatçı firma olduğunu söylüyorsunuz. buna rağmen size geliş fiyatlarını çok merak ettim. Çünkü ben GF timorun distiribitörüyüm ve direk ithalatçı benim. Ve aramızda onların liste fiyatlarının altında satamamak üzerine yapılmış sözleşme var.
Avrupada bir firmanın çin üretiminı avrupa üretimi gösterip gösteremeyeceğine gelince, keşke sizin kadar iyimser olabilsem. Size o kadar enteresan ve büyük firma isimleri verebilrim sizde şaşırırsınız. Bunu kesinleştirmenin tek yolu ürün sertifikasından geçiyor. Benim de tüm ürünlerim de üretim imalat ile ilgili sertifika ve belgeler mevcut.

Celtinmenlik adına Timor u bırakacağım demeniz çok nazikçe ancak bunu yapmanıza gerek yok. eğer o fiyatlara alabiliyorsanız siz almaya devam edin bende GF timor firması ile gereken yazışmaları yapayım. Eğer ihracatçı firmanızın ismini verebilirseniz daha netleşiriz. Çünkü GF firması kesinlikle Türkiye ye direkt ya da dolaylı satışının olmadığını iletti bize. Biz firmanın sahibi ile direkt temas halindeyiz herhafta görüşüyoruz. Daha iki hafta önce imalat yerindeydik. Yaptıkları ürünlerin hepsi el yapımı olduğu için zaten ellerinde ciddi stoklar yok. Yani bir ihracatçı firmaya verebilecekleri kadar ürünleri yok. Amacım ürünleri kıyaslamak değil doğru olanı bulmak. isterseniz bazı bilgileri özelden paylaşabilirsiniz.

saygılarımla

Ticaret işi böyledir arkadaşlar. Yerli üretim yurtiçine örneğin 10 dolardan satış yaparken yurtdışına 5 dolardan satar. Distrbütörlük anlaşması yapar piyasada aynı malı ucuza satanlar çıkarsa başka müşterimiz bizden habersiz satmış ya da bavul ticareti yapılmıştır denetleyemeyiz deyip işin içinden çıkar. Mahkemelerden sonuç alınamayacağını bildikleri için zaten bu yola hiç başvurmazlar. En iyisi kendi aranızda konuşup perde arkasını foruma taşımamanızdır.
(28/06/2015, Saat: 14:53)Solingen_HSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar.

Burada epey vakit geçirmiş birisiniz. ve geleneksel tıraş severlere epeyce hizmet etmişsiniz. Size saygı ile yaklaşıyorum. umarım geleneksel tıraş severlere daha iyi ve çeşitli ürünler sunabilirz.

Yazdıklarınız daha enteresan bir noktaya götürdü beni. Siz birde arada ihracatçı firma olduğunu söylüyorsunuz. buna rağmen size geliş fiyatlarını çok merak ettim. Çünkü ben GF timorun distiribitörüyüm ve direk ithalatçı benim. Ve aramızda onların liste fiyatlarının altında satamamak üzerine yapılmış sözleşme var.
Avrupada bir firmanın çin üretiminı avrupa üretimi gösterip gösteremeyeceğine gelince, keşke sizin kadar iyimser olabilsem. Size o kadar enteresan ve büyük firma isimleri verebilrim sizde şaşırırsınız. Bunu kesinleştirmenin tek yolu ürün sertifikasından geçiyor. Benim de tüm ürünlerim de üretim imalat ile ilgili sertifika ve belgeler mevcut.

Celtinmenlik adına Timor u bırakacağım demeniz çok nazikçe ancak bunu yapmanıza gerek yok. eğer o fiyatlara alabiliyorsanız siz almaya devam edin bende GF timor firması ile gereken yazışmaları yapayım. Eğer ihracatçı firmanızın ismini verebilirseniz daha netleşiriz. Çünkü GF firması kesinlikle Türkiye ye direkt ya da dolaylı satışının olmadığını iletti bize. Biz firmanın sahibi ile direkt temas halindeyiz herhafta görüşüyoruz. Daha iki hafta önce imalat yerindeydik. Yaptıkları ürünlerin hepsi el yapımı olduğu için zaten ellerinde ciddi stoklar yok. Yani bir ihracatçı firmaya verebilecekleri kadar ürünleri yok. Amacım ürünleri kıyaslamak değil doğru olanı bulmak. isterseniz bazı bilgileri özelden paylaşabilirsiniz.

saygılarımla

Doğru söylemişler fabrikayla hiç temasa geçmedim.
İhracatçı firmam saklı kalsın Smile connaughtshaving in sitesini referans gösterebilirsiniz.
Mümkün olduğunca müşteri odaklı çalışıyorum ve bu işi hobi olarak devam ettiriyorum. Asıl işimiz temizlik ve kozmetik ürünleri ithalatı ve ihracatı.
Yatırım ve anlaşma yaptınız , emek harcadınız.Timor stoğum bitince sizden talep ederim , daha kolay Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Bugun saat 12 gibi Panora daki isyerine ugradim.

Calisan arkadas gayet kibar ve ilgiliydi. Amacim ustura almakti ama urunler cok guzel olmasina ragmen fiyatlar benim butceme uygun degildi.

Ancak soylemem gerekir ki urunlerin orjinalligi ile ilgili aklimda hicbir soru isareti olmadi, hepsi gayet kaliteli urunler oldugu belli idi.

Ben kendime birsey alamazken, hanim kendine tirnak makasi seti aldi. Onun fiyati makul idi. (Forumumuza ozel indirim uygulandi sagolsunlar)

Bu vesile ile tekrar hayirli olmasini dilerim. Fiyatlarda bir revizyon olursa ustura almayi dusunuyorum.

Saygilar
(28/06/2015, Saat: 20:34)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun saat 12 gibi Panora daki isyerine ugradim.

Calisan arkadas gayet kibar ve ilgiliydi. Amacim ustura almakti ama urunler cok guzel olmasina ragmen fiyatlar benim butceme uygun degildi.

Ancak soylemem gerekir ki urunlerin orjinalligi ile ilgili aklimda hicbir soru isareti olmadi, hepsi gayet kaliteli urunler oldugu belli idi.

Ben kendime birsey alamazken, hanim kendine tirnak makasi seti aldi. Onun fiyati makul idi. (Forumumuza ozel indirim uygulandi sagolsunlar)

Bu vesile ile tekrar hayirli olmasini dilerim. Fiyatlarda bir revizyon olursa ustura almayi dusunuyorum.

Saygilar

Merhabalar;

Nazik ve güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Siz geldiğinizde çalışan arkadaşımız vardı. Bende tanışmak isterdim. Umarım bir daha ki sefere. Ürünlerle ilgili pozitif yorumlarınız beni çok mutlu etti. çünkü 1 numaralı prensibimimiz orjinal kaliteli ürünleri getirmek ve etkinlik -maliyet eğrisinde en Uygun yerde bulunmak. Eğer randevulaşıp görüşebilirsek fiyatları oturup tekrar değerlendiriz. Bunun için yurtdışı ile de görüşmem gerek tabi. Çünkü onlarında fiyat politakasına Uygun birşey yapmalıyım. Sizin bugün baktığınız mavi kutulu ürünlerde elim biraz daha rahat olabilir. Umarım tüm Forum üyeleri ile makul bir düzeyde anlaşabiliriz. Ayrıca bugün gördüğünüz gibi mağazamda aslında tıraş ürünleri haricinde çok fazla ürün var. tüm Forum üyeleri benzer özel indirimden faydalanabilirler.

Saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle Türkiye (Tanışma Başlığı) Mühle Türkiye 58 19,385 20/08/2019, Saat: 20:47
Son Yorum: ahbap
  Türkiye'de Temin egeaygun 8 6,301 01/11/2014, Saat: 14:25
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: