Benzini Shell'den Akılı Kelden alacaksın
Başlıktaki benzetmeye uygun olarak, sabunu İtalyan ve Alman'dan, kremi İngiliz ve Portekiz'liden alacaksın.
Her genellemede olduğu gibi bunun da istisnaları var muhakkak ama benim tecrübelerim bu yönde. Üstatlar ne düşünüyor?
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Peki komşum ya balmlar,after shave losyonlar? Onlarda dahil mi?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(24/06/2015, Saat: 19:03)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki komşum ya balmlar,after shave losyonlar? Onlarda dahil mi?

Benim pek aram yok özellikle balmlarla, bu ürünlerin karşılaştırmaları da konuya renk katacaktır Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Komşum,bence benzin shell den alınmaz akılda keldenSmile
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(24/06/2015, Saat: 19:17)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum,bence benzin shell den alınmaz akılda keldenSmile

O zaman benzini kelden, Akılı Shell'den alalım Big Grin
Goethe
Ben katılıyorum. İtalyanların Cellası ve Almanların Tabacı var. İngiliz kremleri zaten almış yürümüş TOBS yeter, Portekizi Musgo Real tek başına sırtlar.
(24/06/2015, Saat: 19:27)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman benzini kelden, Akılı Shell'den alalım   Big Grin

Big Grin Big Grin Olur komşum bu daha iyi oldu...
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Tıraş kolonyası, Tıraş Splash'i (az alkollü tıraş kolonyası demek ama türkçe tam karşılığı yok), Tıraş Toniği (tıraş sonrası sürülen alkolsüz zımbırtı) gibi alkollü ve alkolsüz tıraş sonrası sıvılarını kendiniz yapın kimseden almayın Smile Bu tür ürünlerin içine öyle çok aktif maddeler, patentli kimyasallar falan koyulmuyor herkesin yaptığı propilen alkole (Satıldığı için etil alkol kullanımı yasak fakat evde yapılıyorsa içilebilir tarımsal kökenli etil alkolle yapılırsa alkolün tüm özellikleri korunurken o sert kokusu giderilmiş olur, esanslar ortaya çıkar) koku için parfüm esansı veya esansiyel yağlar, nemlendirme için gliserin, por kapatıcı/cilt gerdirici olarak witch hazel veya şap koyarak dindirici ve nemlendirici kokulu sıvılar hazırlamak.

Balsam veya krem gibi ürünlerde ise cidden üretici firmanın özel bir maddesi veya patentli bir formülü olabiliyor. İşte bu yüzden pek çok artisan Tıraş kolonyası veya toniği yapabiliyor fakat pek azı balsam işine giriyor. Ben yaz kış soğuk su ve tıraş kolonyası ile tıraş olmayı sevdiğim için balsam pek kullanmıyorum fakat Loccitane balsam baya övülüyor forumda, en beğenilen ve işe yarar o gibi duruyor.

Genellemenin sabun kısmına ise Fransa'nın eklenmesini talep ediyorum Smile Martin de Candre olsun, Le pere Lucien olsun çok güzel sabunları var.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Musgo Real, Veleiro ve Ach Brito kremler kullandım. Ne diyeyim bilemedim. Sonuna kadar haklısınız @Manhco üstat. Hepsi de Portekiz ürünü. Musgo dışındakiler pek konuşulmadı forumda ama süperler.
Benzini opetten aklı memetten alacaksın ...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: