Boyun Bölgesi Tıraş Aleti Kullanımı
Evet değerli forum üyeleri hepinize hayırlı ramazanlar.

Sorunum daha önceden de belliydi.Boyun bölgesinde makinemi (Yuma) düz olarak kullanınca ki bu zamana kadar hep tahriş olur diye öyle yapıyordum elimi sürttüğümde böyle pütür pütür sakal sesleri geliyordu ve küçük küçük de görünüyordu bu da hiç hoşuma gitmiyordu neredeyse evdeki kendi tıraşımdan soğuyup artık berberde tıraş olmaya bile karar aşamasına gelmiştim.İşte bu takıntı haline geldi aşmak için mücadele ettim.Bugün yine aynı yuma makine ve Gillette 7 O'Clock Sharp Edge ile boyun bölgemi ters aldım ve çoğu yer düzeldi artık elime sakal gelmiyor ve yumuşacık oldu tahriş de olmadı balsamı sürünce.Çok az bişey bazı kısımlarda yine geliyor ama olur o kadar diyerek fazla zorlamadım ilk tersten alış tıraşımda.Acaba diyorum sakal yapım tersten almaya uygun da ben yanlış mı alıyordum hep düz alarak bu zamana kadar.Berbere gittiğim de de usturayla düz alıyordu berber.Sakal çıkış yönüne göre alıyorlardır diye bende öyle zannettim ama boyun bölgemde sakallar uzayınca birbirine karışıyorlar.Sizce bu yönteme dikkatlice devam mı etmeliyim yoksa farklı bir tavsiyeleriniz varmı.Teşekkürler iyi forumlar iyi tıraşlar.
(23/06/2015, Saat: 01:54)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet değerli forum üyeleri hepinize hayırlı ramazanlar.

Sorunum daha önceden de belliydi.Boyun bölgesinde makinemi (Yuma) düz olarak kullanınca ki bu zamana kadar hep tahriş olur diye öyle yapıyordum elimi sürttüğümde böyle pütür pütür sakal sesleri geliyordu ve küçük küçük de görünüyordu bu da hiç hoşuma gitmiyordu neredeyse evdeki kendi tıraşımdan soğuyup artık berberde tıraş olmaya bile karar aşamasına gelmiştim.İşte bu takıntı haline geldi aşmak için mücadele ettim.Bugün yine aynı yuma makine ve Gillette 7 O'Clock Sharp Edge ile boyun bölgemi ters aldım ve çoğu yer düzeldi artık elime sakal gelmiyor ve yumuşacık oldu tahriş de olmadı balsamı sürünce.Çok az bişey bazı kısımlarda yine geliyor ama olur o kadar diyerek fazla zorlamadım ilk tersten alış tıraşımda.Acaba diyorum sakal yapım tersten almaya uygun da ben yanlış mı alıyordum hep düz alarak bu zamana kadar.Berbere gittiğim de de usturayla düz alıyordu berber.Sakal çıkış yönüne göre alıyorlardır diye bende öyle zannettim ama boyun bölgemde sakallar uzayınca birbirine karışıyorlar.Sizce bu yönteme dikkatlice devam mı etmeliyim yoksa farklı bir tavsiyeleriniz varmı.Teşekkürler iyi forumlar iyi tıraşlar.

İkea gibi yerlerde teleskopik 2,5 ve daha üstü büyüten aynalar var . Agresif alet ve jiletin yanına birde agresif ayna eklemeyi denedim . Şimdi daha iyi Smile Deneyin ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,770 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,283 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,447 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: