ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI
(30/09/2015, Saat: 21:43)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Çabanızı gerçekten takdir ediyorum. Çok güzel görünüyorlar.

İlk etapta açıkçası ben de e ve f ile uygun fiyatlı olması sebebiyle ilgilenirim. Diğer ürünler pahalı oldukları için tıraş performansları konusunda yorumlar çıkmadan temin etmek benim açımdan çok da doğru olmayacaktır. Performansları konusunda olumlu sonuç alınırsa yerli üretimi desteklemek için gözüme kestirdiğim iki modeli de alabilirim. Uzun lafın kısası kağıt üstünde herşey çok güzel ama performansının görülüp değerlendirilmesi gerekiyor. Anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

Bir de sizden ricam bahsettiğiniz çeliklerin kalite farkları hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Sonuçta hepsi paslanmaz çelik değil mi?

Saygılarımla...

Çok teşekkür ederiz. Öncelikle performans ile ilgili bazı belirtmek istediklerim var. Bir tıraşın kalitesini etkileyen ve şuan aklıma gelen şeyleri yazıyorum.
a) Yaprak jiletin kalitesi,kaçıncı kullanımı
b) Tıraş makinesinin yaprak jileti tene uygulama ölçütleri, açıları
c) Tıraş makinesinin fiziksel yapısı ağırlık modeli vb., temizliği
d) Sabun kalitesi
e) Tıraşın duştan sonra yapılıp yapılmadığı, duşun süresi
f) Köpüğün surata uygulanma şekli
g) Köpüğün uygulandığı fırça,
h) Kişinin sakal yapısı
ı) Kişinin sakalının kaç günlük olduğu
i) Kişinin surat yapısı, ten yapısı sivilce yara vs.
j) Kişinin tıraş alanındaki deneyimi,
k)Kişinin tıraş anındaki acelesi,
l) Kişinin tıraş anındaki ruhsal durumu,
m)Kişinin tıraş makinesine duyduğu güven,
n) Tıraş alanındaki ışık durumu
o) Tıraş alanındaki ayna ve aynaya yakınlık durumu
ö) Tıraş alanındaki yerde sıcaklık,
p) Tıraşın saati ( sabah erken saat, gece, öğlen vs.)
r) Tıraş sonrası uygulanan kozmetik ürünler, uygulanış şekli ve kaliteleri
s) Tıraş sonrası durulama suyunun ısısı kalitesi
ş) Tıraş sırasında kullanılan suyun ısısı, kalitesi, akar olması
t) Tıraş sonrası çıkılan ortam, dış ortam, karlı hava, yağmurlu hava, asitli yağmurlu hava, deniz, AVM, havuz vb.fabrika ortamı veya hijyenik olmayan herhangi bir yer
v) Tıraş sonrası giyilecek elbise
y) Tıraş olan kişinin yaşı, mesleği, hayata bakış açısı, ekonomik durumu
z) Tıraş olan kişinin bu foruma üye olup olmaması.......

Daha yazarım ama alfabede yer kalmadı, işin şakası bunlar şuan aklıma gelen ve yazdıklarım birbirine benzeyen maddeler de olabilir uzlaşamadıklarımız da ancak bunlar benim tahmin ettiklerim. Ben yukarıdaki maddelerden yalnızca bir iki tanesine karşılayabilirim gerisi kontrolümüz dışında gerçekleşecektir. Bu sebeple bizim için en önemli konu tıraş makinesinin kalite durumudur, performans ile ilgili 10'a yakın değişik model üretebiliriz.

Paslanmaz çelikleri daha önce uzunca anlattım bakarsanız görebilirsiniz. Kısaca yine belirteyim paslanmaz çelikler AISI standartlarına göre kullanım yerlerine göre 300 ile 316 arası sınıflandırılmışlardır. 316 kalite açısından en iyi olanıdır. Paslanma ve malzeme direnci yüksektir değerlidir. Daha da açık konuşmak gerekirse 316 hiçbir şekilde paslanmaması gereken değerli malzemeler veya tehlikeli yerler için üretilmiştir. Üreticiler genelde tüketiciler üzerinde etki yaratmaması için bundan bahsetmezler. Doğal olarak sizin için de sadece paslanmaz çelik algısı oluşmuştur. Ama artık bilinçli tüketiciler herşeyi sorguluyorlar. Webten detaylı bilgi edinebilirsiniz bu konuda. Ürünümüzü beğendiniz için yine teşekkür ederim.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - Yazar: rocnel - 30/09/2015, Saat: 22:27

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Orta Seviye Tıraş Makinesi Tavsiyeleri (3 Mayıs 2024) Ghematria 1 178 04/05/2024, Saat: 11:51
Son Yorum: sfenks
  Orta Seviye Tıraş Makinesi Tavsiyeleri (3 Mayıs 2024) Ghematria 1 131 03/05/2024, Saat: 23:46
Son Yorum: Ghematria
  Pearl SSH-05 Açık Taraklı ve Rimei Tıraş Aleti Kıyaslama Atak 2 255 26/04/2024, Saat: 22:13
Son Yorum: Atak
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 326 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,495 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,395 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,383 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 53,494 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 101,107 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,600 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: