Sampuan tavsiyesi
Doğrudur.Onları da kullandım ancak yine de regaine diyorum.
(20/10/2015, Saat: 01:13)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şunu da net bir şekilde söyleyebilirim ki saç dökülmesini durdurmak için tek başına şampuan hiçbir zaman yeterli değildir!
Kullandığım onca ürünü düşündügümde tavsiye edeceğim tek ürün regaine solüsyondur. Farklı bir başlıkta yorumda bulunmuştum. Amerikada rogaine diye satilir ve köpük formu da vardir. Her ikisini de kullandim ve bana kalırsa solüsyon daha etkili.
Türkiyede satılmaz bu ürün. Alacaksanız kesinlikle yurt disindan temin edin derim. Burada alacaginiz hic bir ürünün garantisi yok. Çakması çok fazladır.

cde36ba4ced05480e7e204dc345e8cc7.jpg

Bu ürün Etiler'deki bazı eczanelerde var ama tabi fiyatı da ona göre. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(20/10/2015, Saat: 09:19)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ürün Etiler'deki bazı eczanelerde var ama tabi fiyatı da ona göre. Big Grin

Öyle iyi eczanelerden alınabilir tabi.Google'a rogaine yazın bakın ne siteler çıkacak
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaslar.
@ferhat1905 komşumuz un dediği gibi şampuan saç dökülmesini önleme anlamında tek başına birsey ifade etmiyormuş, ben de o yönde bilgiler okudum.
Uzun zamandır Bittim sabunu kullanıyordum ve cok memnundum. Aynı ürünü uzun süre kullanmanın zararlı etkileri olabilir mi? Çünkü birdenbire hızlı bir dökülme başladı. Mevsim ,yaş ve stres faktörlerinden bağımsız düşünürsek Smile
@bayercy, ustadim; kullandigimiz ve bir sekilde vucudumuza aldigimiz maddeler vucuttan atilamadigi takdirde birikebilir. Bu ayni turden maddelerin ayni dokularda birikmesi de kanserlesmeye yol acar. Kisisel bakimimizda kullandigimiz addeler ve gidalarimizin neredeyse hepsinde katki maddeleri var. Ve tuketim toplumunda yasadigimiz icin mecbur bunlari kullaniyoruz. O yuzden ben kendim adina; donem donem kullandigim markalari degistirmeyi uygun goruyorum.
Sac dokulmesi hususunda da; eger androgenetik alopesi sesbeebiyle dokulme yasiyorsaniz, sactaki dokulme hizi, sac dongusu vs degisik donemlerde degisik durumlar gosterebikiyor. Eger sac beslenemedigi icin dokuluyorsa o zaman daha uyumlu urunler kullanmayi deneyin.
Sac icin sabunlardan guzel sonuc almadim cok tavsiye edemiyorum ancak onceki sayfada belirttigim avalon sampuanlari bir deneyin derim.
Son olarak; erkek tipi sac dokulmeniz varsa iyi cozum almak icin lokal etkili minoxidil spreyler veya oral finasteridlere bakmaniz lazim. Bir kac tane daha alternatif tedaviyle beraber destekleyebilirsiniz. denildigi gibi sadece sampuan sorunu cozmez.
Saygılarımla
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Saltuk hocam güzel bir sekilde ozetlemis. Avalonu ilk defa duydum.inceleyecegim.
Bayercy komşum saçın ilkbahar ve sonbahar donemlerinde yilin diger donemlerine gore dokulme hizi artabilir.
Donemsel olabilir.
Minox. ve finasteridlerin yan etkilerini iyi gozlemlemek gerekir.
Avalon sampuaninin icerigindeki saw palmetto saclar icin onemli.
@Saltuk ve @ferhat1905 değerli bilgiler için teşekkürler. Smile
Dün saçlarımı iyice kisalttirdim. Dönemsel dökülme olabilir.
Kellik yakışsa hiç dert etmeyeceğim de
Hatta kafamı da tıraş ederdim sabunlar çabuk biterdi Wink
Dökülme vs gibi bir problemim yok ama; Tresan şampuan ,saç kremi, tonik uygulaması yapıyorum , ve gene aynı markanın jölesini kullanıyorum. Vaktimin kremle bilmemneyle uğraşmaya yetmediği günlerde ise Dalan şampuan tercih ediyorum ( gene Dalan'nın saç kremi de çok başarılı) Dalan'ın saç ürünlerinde SLS vs gibi katkılarında olmadığını belirteyim.
Sebamed şampuanları (saç dökülmesi için ve repair olanı ) kullanan , yorumlayabilecek olan var mı , rica etsem?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parfüm Tavsiyesi burakoner0681 72 64,283 23/04/2023, Saat: 21:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Gözenek sıkılaştırıcı tavsiyesi Sheeplessness 12 7,654 31/08/2019, Saat: 23:52
Son Yorum: Sheeplessness
  Banyo İçin Doğal Sabun Tavsiyesi Arkomani 57 36,465 29/07/2019, Saat: 11:58
Son Yorum: dikdik_s
  HC Care Şampuan nasıldır ya da ne öneririsiniz ? Janberd 10 7,371 10/12/2018, Saat: 13:10
Son Yorum: cokomoko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: