LORD Dipsosable Straight Razor
#1
LORD Dipsosable Straight Razor
Fiyatı 1~2 USD civarı

2m7yp03.jpg

w888dk.jpg

Giriş: Resimde görülen ürünün üretici meşhur LORD firması. Firmanın resmi web sitesinde verilen bilgiler kısa şöyle:

LORD 1930'dan beri ıslak tıraş ürünleri yapan Mısırlı bir üretici firma. Lord, Asco, Racer, Shark gibi markalar adı altında üretim yapıyor ve firmalara özel Fason aletler üretiyor.
2011 yılında 240 milyon tıraş bıçağı üretim kapasitesine ulaşmış.  
Orjinali için linke tıklayınız.

http://www.lordshave.net/profile.php

Ürünü Erbil seyahatim nedeniyle markette denk gelince aldım.

Görünüm:
Tipine bakınca bende bir shavette hissi uyandırdı. Dedim ki "Ne güzel! Üstelik jilet takılıp çıkartılabilir bir kafası da var! Bak bak bir de kafaya jilet elinizi kesmesin diye Guard Bar eklemiş" ilk izlenim tam anlamıyla büyüleyici idi. elbette bu cümleler aklımdan geçer geçmez ürüne uzanarak raftan aldım. Ve bu heyecanın üstüne bir soğuk duş aldım. Çünkü ürün o kadar hafifti ki görmesem acaba elimde cidden bir şey var mı diye sorardım.

Elbette burada ürünün tamamen plastikten yapılmış olmasından kaynaklı. , Beni şaşırtacak derecede hafif. Yani var yok arası desem yeridir. Teşbihte hata olmaz diyelim ve şöyle bir benzetme yapalım. Bizim berberlerin kullandığı Sedef/ Ali Bıyıklı ile bu usturayı kıyaslamak, Sedef ile Çelik ustura ile kıyaslamak gibi bir şey.  

Tıraş:
Gelelim en önemli kısmına tıraşa. Öncelikle kafadaki safety barı permatik ağzı kırar gibi çıt kırıyorsunuz. Ben saf saf kırmadan önce acaba katlanır yapıda mi diye iyice sağına soluna da baktım ama zaten isimden anlaşılacağı üzere kullan at.

Neyse kırdık ve tıraşa başladık, ergonomi denge vs. hiçbir şey yok. Elinizin yatkınlığı ile kontrol ediyorsunuz her hamleyi. Kendiliğinden akan bir yapıda asla değil çünkü tüy siklet. Üstüne üstlük içindeki bıçak yanaklarda orta keskinlikte başlayıp temiz alırken, yanakları aldıktan sonra çenede ve bıyık bölgesinde hafiften takılma eğilimine girdi. Bir de başka yedek bir bıçak olmadığı için tıraşı mecbur bitirme hırsıyla Çok çok dikkatli ve absürt hareketlerle bir tıraşı zor tamamladım. İkinci perdeyi de kör topal bitirdik kesiksiz. Tövbeyi ettik bu saçma sapan ustura görünümlü oyuncağa.

Sonuç:

Muhtemelen jilet takıp çıkarmakla uğraşmayan ya da hijyen takıntısı olan müşterilere özel, üşengeç berberler için "ya tutarsa" diye üretilmiş bir ustura görünümlü çöp.
Ne jileti jilet, ne plastiği plastik. Klasik Türk sakalına giden bir ürün değil. Kösem sultan tadında sakalı olanlar için üretilmiş.

Özetle "her şeyi denedim, artık fantezi peşindeyim." diyenler haricinde koşarak kaçılası bir ürün.

Bol köpüklü tıraşlar.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
WWW
Cevapla
#2
Geçen ay sonu, zaza han ziyaretimde girişte hemen sağda, zaza nın dükkanında vitrinde gördüm, siyah renkti hemen kullan at olduğunu anlamıştım, fakat marka neydi hatırlayamadım lord değildi sanırım, zazanın olma ihtimali yüksek hafızam oyun oynamıyorsa.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Cevapla
#3
Suudi Arabistan'da ihramdan çıkan hacılar ve umreciler için bunlardan kullanıyor berberler. Kafayı kazıyacaksa açıyor bir tane çatır çatır kazıyor (elleri de yatkın hani, sürekli kullandıkları için olsa gerek) sonra atıyor. Tıraş keyfi için uygun bir ürün değil yani Big Grin
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  The Bluebeards Revenge Shavette Razor nihilistraki 52 38,189 22/06/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: gori06
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 40,906 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Tipsoft Straight Razors and Shavette Serisi onur98 18 12,838 21/06/2015, Saat: 19:39
Son Yorum: d0vo

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: