Kartuş Bıçaklardaki Kayganlaştırıcı Bantta Mantık Hatası Yok Mu
Merhabalar,

Bu kartuşlardaki kayganlaştırıcı bant bıçakların üzerinde. Diyorlar ki daha rahat tıraş için. İyi de mesela biz niye krem/sabun alacakken "koruyuculuk" kavramına dikkat ediyoruz? Neden köpüksüz yerden ikinci kez geçmiyoruz? Dolayısıyla bu kayganlaştırıcı bantın, kayganlık sağlaması için aşağıda olması gerekmez mi? Biz jileti geçirdikten sonra o neyi kayganlaştırıyor anlamıyorum ki?

Art niyetim yoktur, sadece meraktan. Her türlü yorumu yazın lütfen.

Saygılarımla
(04/06/2015, Saat: 11:30)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Bu kartuşlardaki kayganlaştırıcı bant bıçakların üzerinde. Diyorlar ki daha rahat tıraş için. İyi de mesela biz niye krem/sabun alacakken "koruyuculuk" kavramına dikkat ediyoruz? Neden köpüksüz yerden ikinci kez geçmiyoruz? Dolayısıyla bu kayganlaştırıcı bantın, kayganlık sağlaması için aşağıda olması gerekmez mi? Biz jileti geçirdikten sonra o neyi kayganlaştırıyor anlamıyorum ki?

Art niyetim yoktur, sadece meraktan. Her türlü yorumu yazın lütfen.

Saygılarımla

Oradaki bant sakalı kayganlaştırmıyor. Tıraş aletinin yüzde kaymasını sağlıyor. Ancak her açıdan tutarsız sadece ticari amaçlı bir özellik, sakalı yumuşatmadan, yüzü nemlendirmeden keyifli tıraş olunmaz, kartuş keyiften çok ızdırap gibi Smile bir an önce kaysın sakalı alsın da ne olursa olsun, keza hazır köpük için de aynı durum söz konusu bence  Confused
Kartuş denince akla hep uzun uzun hazırlanmadan olunan tıraş geliyor ama kartuş kullanacak iseniz dahi uzun hazırlayabilirsiniz cildi. Kartuşlarda ki o saçma bant ayırca yüzde yapış yapış his bırakıyor. Çok hoş değil.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
bic bu aşamada en mantıklısını yapıp
kayganlaştırıcı bant yerine
bir parça silikon koyarak
en azından cildi gerdiren bir işe yarayan
bir parçaya sahip
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(04/06/2015, Saat: 15:19)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bic bu aşamada en mantıklısını yapıp
kayganlaştırıcı bant yerine
bir parça silikon koyarak
en azından cildi gerdiren bir işe yarayan
bir parçaya sahip

hem de @ts9funk komşumun bahsettiği o yapış yapış iğrenç hisden kurtulmuş olunuyor.
Ama bu kez de yukarıdan bir gerdir, aşağıdan da bir gerdir (aşağıdaki bölüm de gerdirme yapıyor diye biliyorum) sonrasında gelsin "batık"lar... Ama bir yandan diyorlar ki 20 senede geliştirdik... 20 senede geliştirdiğiniz teknolojiyi gördüğünüz üzere efendim 10 dk'da göçerttik Smile
(04/06/2015, Saat: 15:33)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hem de @ts9funk komşumun bahsettiği o yapış yapış iğrenç hisden kurtulmuş olunuyor.
Ama bu kez de yukarıdan bir gerdir, aşağıdan da bir gerdir (aşağıdaki bölüm de gerdirme yapıyor diye biliyorum) sonrasında gelsin "batık"lar... Ama bir yandan diyorlar ki 20 senede geliştirdik... 20 senede geliştirdiğiniz teknolojiyi gördüğünüz üzere efendim 10 dk'da göçerttik Smile

Aslında teknolojik ve mühendislik anlamında başarılı ürünler. Çünkü hedef emniyet ile tıraş olmak, yani sıfır risk ile. Bu da açı, baskı,cilde temas gibi etkenleri göz önüne aldığınızda kendi içinde başarılı oluyor. Oransal olarak tahriş ve kesik atma DE den daha az,ama el melekelerini de yok ettiği bir gerçek.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(04/06/2015, Saat: 16:00)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında teknolojik ve mühendislik anlamında başarılı ürünler. Çünkü hedef emniyet ile tıraş olmak, yani sıfır risk ile. Bu da açı, baskı,cilde temas gibi etkenleri göz önüne aldığınızda kendi içinde başarılı oluyor. Oransal olarak tahriş ve kesik atma DE den daha az,ama el melekelerini de yok ettiği bir gerçek.

Söyledikleriniz çok doğru komşum. Biraz da latife olsun diye o şekilde yazmıştım. Ama o kayganlaştırıcı bant gereksiz bir parça gibi. O olmasaydı belki tüketici daha memnun olur muydu? Zira kayganlığı köpük veriyor zaten...
Surat parçalayan DE'lere 'Safety Razor' denmesindeki absürdlük bu kayganlaştıcı bantlarda da var. Cildi gerdiren silikon parça Gillette'lerde de var. Proglide_Main_Image_Large._V175139880_.jpg
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
yüzümüz köpüklü, alttaki şerit köpüğü alıp cildi geriyor, bıçaklar kesimi yapıyor ee no'ldu köpüksüz kaldık ama aynı yerden üstüste iki üç kere daha geçicez köpüksüzken, ne lazım kayması lazım, ta'tam işte kayganlaştırıcı şerit. Lazım mı? Bence değil, o yüzden bir hafta yapış yapış kullandıktan sonra rahat rahat bir sene kullanın.
Yani benim başlığı açarken "art niyetim yoktur" yazma sebebim, benim de kartuşu severek kullandığımdan... Ama düşünüyorum bir türlü mantık bulamıyorum bu mavi şerite Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BEKLENEN ATAK SHAVE-LAB'DAN GELDİ 6+1 KARTUŞ impaticaret 7 9,692 06/03/2019, Saat: 11:57
Son Yorum: mustbe
Lightbulb Kartuş kullananlara alternatif eroldemir83 4 6,719 29/01/2016, Saat: 14:36
Son Yorum: zeynelkoc88

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: