Kartuş Bıçaklardaki Kayganlaştırıcı Bantta Mantık Hatası Yok Mu
(04/06/2015, Saat: 19:23)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yüzümüz köpüklü, alttaki şerit köpüğü alıp cildi geriyor, bıçaklar kesimi yapıyor ee no'ldu  köpüksüz kaldık ama aynı yerden üstüste iki üç kere daha geçicez köpüksüzken, ne lazım kayması lazım, ta'tam işte kayganlaştırıcı şerit. Lazım mı? Bence değil, o yüzden bir hafta yapış yapış kullandıktan sonra rahat rahat bir sene kullanın.

Komşum sizin yanlış hatırlamıyorsam futur ile videonuz vardı. uzun süredir kartuş mu kullanıyorsunuz. Eğer öyleyse nedenini merak etmiyor değilim açıkçası.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Körelmeden ne kadar gidecek diye test ediyorum Smile
(05/06/2015, Saat: 07:40)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Körelmeden ne kadar gidecek diye test ediyorum Smile

Daha önce bir başlıkta, bir kullan-at için 1 yılı devirdiğinizi okudum. Ama bu günlük tıraş ve daimi kullanım değildir diye düşünmüştüm. Arada başka kesicilere de geçiyor musunuz?
benim anlamadığım bir nokta alttaki bar köpüğü alıyor, bıçakların hepsi köpüksüz alandan geçiyor, o zaman neden suratı köpüklüyoruz?
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(05/06/2015, Saat: 09:58)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim anlamadığım bir nokta alttaki bar köpüğü alıyor, bıçakların hepsi köpüksüz alandan geçiyor, o zaman neden suratı köpüklüyoruz?

İşte biz de onu merak ediyoruz komşum. Alttaki barın da ne işe yaradığını bilmezdim, ama sonradan yüzü gerdirip daha yakından alma amacı varmış öğrendim. Şimdi aynı şekilde üstteki mavi jeli merak ediyorum. Bana saçma geldi, ama bilmediğim bir şey vardır belki de diyerek başlık açma gereği hissettim.
(05/06/2015, Saat: 10:02)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte biz de onu merak ediyoruz komşum. Alttaki barın da ne işe yaradığını bilmezdim, ama sonradan yüzü gerdirip daha yakından alma amacı varmış öğrendim. Şimdi aynı şekilde üstteki mavi jeli merak ediyorum. Bana saçma geldi, ama bilmediğim bir şey vardır belki de diyerek başlık açma gereği hissettim.

Komşum üsteki mavi kayganlık veriyor yani alttan kayganlığı alıyor üstten veriyor gibi düşünün Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(05/06/2015, Saat: 09:30)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce bir başlıkta, bir kullan-at için 1 yılı devirdiğinizi okudum. Ama bu günlük tıraş ve daimi kullanım değildir diye düşünmüştüm. Arada başka kesicilere de geçiyor musunuz?

Haftada minimum 3 maksimum 5 tıraş sadece tek perde. Malzemeler blue3 kullanat mwf sabun semogue fırça sıcak su. Tıraşımı olur havluya kurulanırım. Krem şap aftershave vs kullanmıyorum MWF ile hiçbirine gerek duymuyorum.
Mesele teknikte. DE alet ustura vs ile tekniği oturtunca kullanat aletleri de yanlış kullandığımızı farkettim yoksa iyi aletlermiş. DE ile tekniği oturttuktan sonra bir de üç beş bıçaklıları deneyip kıyaslayın derim.
(05/06/2015, Saat: 11:22)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesele teknikte. DE alet ustura vs ile tekniği oturtunca kullanat aletleri de yanlış kullandığımızı farkettim yoksa iyi aletlermiş.

Evet komşum, bence de tamamen özeti sizin söylediğiniz bu cümle.. Sıhhatler olsun..
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(05/06/2015, Saat: 11:22)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftada minimum 3 maksimum 5 tıraş sadece tek perde. Malzemeler blue3 kullanat mwf sabun semogue fırça sıcak su. Tıraşımı olur havluya kurulanırım. Krem şap aftershave vs kullanmıyorum MWF ile hiçbirine gerek duymuyorum.
Mesele teknikte. DE alet ustura vs ile tekniği oturtunca kullanat aletleri de yanlış kullandığımızı farkettim yoksa iyi aletlermiş. DE ile tekniği oturttuktan sonra bir de üç beş bıçaklıları deneyip kıyaslayın derim.

Teknik ve ön hazırlık... Doğru söylüyorsunuz. Yoksa günlük tıraşta kartuşlu aletlere hemen "iğrenç "yaftası yapıştırmak haksızlık.
Aslında ben de iğrenç demiyorum, hatta hafta içi mach3, sakal uzunken sadece pazartesi de kullanma gibi planımda vardı.

Ama sabun ve fırça olduktan sonra süre aynı olunca gereksiz oluyor... Sadece double edge kullanıp geçiyorum,

Dolapta yine de jel ve mach 3 var, oldu da çok geç kalkarsam diye...
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BEKLENEN ATAK SHAVE-LAB'DAN GELDİ 6+1 KARTUŞ impaticaret 7 9,750 06/03/2019, Saat: 11:57
Son Yorum: mustbe
Lightbulb Kartuş kullananlara alternatif eroldemir83 4 6,737 29/01/2016, Saat: 14:36
Son Yorum: zeynelkoc88

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: