Hobileriniz neler?
daha evvel bahsettiğim maket hobimin 5. seviye ilk mahsulü Smile

296nrdi.jpg
(28/12/2013, Saat: 00:48)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: daha evvel bahsettiğim maket hobimin 5. seviye ilk mahsulü Smile

Üstadım muhteşem bi çalışma olmuş hep heves etmiştim maketçiliğe ve diorama yapmaya ama bir türlü nasip olmadı ve çevremde danışabilceğim ve ilgilene kimse yoktu.
Ellerinize sağlık. Big Grin
Every farewell is a new beginning.
teşekkür ederim Smile diorama çok kapsamlı, bol yer ve bol para gerektiren bir çalışma Smile bunun haricinde plastik maket ile ilgili sorularınız olursa, bildiğim kadarı ile cevaplayabilirim.

(28/12/2013, Saat: 00:54)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım muhteşem bi çalışma olmuş hep heves etmiştim maketçiliğe ve diorama yapmaya ama bir türlü nasip olmadı ve çevremde danışabilceğim ve ilgilene kimse yoktu.
Ellerinize sağlık. Big Grin
(28/12/2013, Saat: 01:09)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim Smile diorama çok kapsamlı, bol yer ve bol para gerektiren bir çalışma Smile bunun haricinde plastik maket ile ilgili sorularınız olursa, bildiğim kadarı ile cevaplayabilirim.

Üstad merhaba,

Bu maket işinde iyi markalar hangileridir.

Bir süredir bir tekne maketi yapasım var.

Örneğin ilk aramada karşıma şöyle birşey çıktı.

http://www.hobbytime.com.tr/statik-maket...ne-kiti.ht
(28/12/2013, Saat: 01:09)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim Smile diorama çok kapsamlı, bol yer ve bol para gerektiren bir çalışma Smile bunun haricinde plastik maket ile ilgili sorularınız olursa, bildiğim kadarı ile cevaplayabilirim.

Çok teşekkür ederim üstadım o zaman hobi olarak başlayabilirim ama o da ancak bi 10 sene sonra izmir gelince. Ancak nasıl yapıldığı bir kere görmem lazım anlamam için. Big Grin
eggman, merhabalar, ahşap maketler hakkında malumatım yok, bir gemi maketi düşüncesi birkaç yıldır var bnde de lakin elin biraz ısınması lazım, plastikte acemiliği iyice bir atayım diye düşünüyorum. onun ince işiliği çok çok daha fazla, bir maket yılları alabiliyor yerine göre Smile

korhan, kısmet olursa birlikte yapalım bir maket. seviye seviye ilerleyince zor değil. birden 5. seviye hakikaten zor, onu öğrendim bu maketi yaparken Blush
(28/12/2013, Saat: 01:27)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eggman, merhabalar, ahşap maketler hakkında malumatım yok, bir gemi maketi düşüncesi birkaç yıldır var bnde de lakin elin biraz ısınması lazım, plastikte acemiliği iyice bir atayım diye düşünüyorum. onun ince işiliği çok çok daha fazla, bir maket yılları alabiliyor yerine göre Smile

korhan, kısmet olursa birlikte yapalım bir maket. seviye seviye ilerleyince zor değil. birden 5. seviye hakikaten zor, onu öğrendim bu maketi yaparken Blush

Tamam abi ben seviye 1 maket edinir edinmez kapını çalıcam inşallah. Ellimizden tutan bi büyüğün (seviye 5) olması güzel bir şey. Smile
aman ha, seviye 3 iyidir, 1-2 saatlik maketler oluyor bunlar. daha alttaki seviyeler daha küçük yaştakiler için, çoğu yapıştırıcı gerektirmeyen modeller oluyor.

(28/12/2013, Saat: 01:32)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamam abi ben seviye 1 maket edinir edinmez kapını çalıcam inşallah. Ellimizden tutan bi büyüğün (seviye 5) olması güzel bir şey. Smile
(28/12/2013, Saat: 01:42)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aman ha, seviye 3 iyidir, 1-2 saatlik maketler oluyor bunlar. daha alttaki seviyeler daha küçük yaştakiler için, çoğu yapıştırıcı gerektirmeyen modeller oluyor.

Yani bana kalsa gidip çocuk maketlerini alıcakmışım. Big Grin
Peki netten nereden alabilirim abi? Malum burda makete dair tek bulabileceğim maket bıçağı olur sadece Smile D&r ve hobbytime uygun mu?
Smile ikisi de uygun, hobbytime oldukça ilgili de bir yer. bir maket bıçağı, fırça seti, yapıştırıcısı ve boyaları ile beraber almayı ihmal etmeyin kargo ödemişken. ilginiz olan modeller varsa beraber bakıp set te oluşturabiliriz özelden.

(28/12/2013, Saat: 01:49)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani bana kalsa gidip çocuk maketlerini alıcakmışım. Big Grin
Peki netten nereden alabilirim abi? Malum burda makete dair tek bulabileceğim maket bıçağı olur sadece Smile D&r ve hobbytime uygun mu?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: