Hobileriniz neler?
yorumlardan anladığım kadarı ile yavaş yavaş kartalın kanatları altında toplanıyoruzWink
elbette müzik....

2mgt7xv.jpg
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
kaatı denılen bır eskı sanatımız vardır,bılmem hıc duydunuz mu? nacızane bu sanatımızla ılgılenıyorum ben.kısaca kagıt kesme sanatı dıyebılırız.koyacagım resımlerdekı calısmalar benım degıl.aslında benım bu gune kadar bıtırebıldıgım tek kesımım var ve onu da cok sevdıgım bır abıme hedıye ettım.ama bırkac calısmamı kımısı yarısındayken ,kımısı bıtmek uzereyken yanlıs kesımden dolayı yırtıp atmak zorunda kaldım.dusunsenıze 2 ay boyunca calısdıgınız bır desenı tam son bolumlerınde yanlıs bır kesımden dolayı tabladan sokup,burusdurup cope atıyorsunuz.bu desenler ve daha yuzlercesı bılgısayarımda kayıtlı ve ben bır gun bunları kesebılmeyı hayal edıyorum SmileSmileSmile
8xlypy.jpg
197eqf.jpg
6j2hkn.jpg
1z35r0i.jpg
bu hobi çok hoşuma gitti. Detaylı bilgiyi tekniği ve örnekleri nerede bulabiliriz?
Linguist hocam,kaatinin ilginizi cekmesine inanin cok sevindim.unutulmaya yuz tutmus bir sanat.ben selcukda duzenlenen bir fuara katilan bir kaati sanatcimizdan gormusdum ilk kez.sonra kesim icin alet edevat aldim.2tane ucuz kretuar,bir tane alman mali bir tane amerikan mali kaliteli kretuar olmak uzere 4 adet kretuar ile 2 adet bisturi aldim.tabii kesici uclariyla beraber.sonra netten paper cutting diye arattim ve arastirdim.cinde buyuk olceklerde ugrasildigini biliyorum ama asil bana ilham veren kisi bir japon kaati sanatcisi.hina aoyama diye arayin nette.ve yine nette gorsellerde binlerce, yuzbinlerce calisilabilinecek desenler var.tahta,plastik veya parkelerin altina dosenen kalin strafor ustune once fotokopi kagidi,sonra gelisdikce yuksek kaliteli kagitlari bantlayarak calismalara baslayabilirsiniz.basit desenlerle baslamanizi oneririm.umarim ulkemiz bir kaati asigi daha kazanir ve gelecek nesillere aktarilma sansi artar bu narin sanatin.
tam ahşap oymaya ilgi duyarken kaatı zamanında yetiştiğ teşekkürler
(06/07/2013, Saat: 23:30)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/07/2013, Saat: 23:24)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/07/2013, Saat: 23:09)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde tuttuğum takımların atkılarını topluyorum tabi bu takımların bir ortak noktası var...

bu evde bir duvarım..

98eg52.jpg

Harikasın üstad. Bende gittiğim şehirlerin takım atkılarını alıyorum istisnasız :-) Samsun'a döndüğüm vakit fotoğraf çeker koyarım :-)

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Merakla bekliyorum üstadım benim gibi birinin olması çok büyük keyif memnun oldum Smile

Üstadım biraz geç oldu fakat koleksiyonun bulduğum kadarını buraya ekliyorum. Daha birçok atkı vardı fakat bir kısmı Eskişehir'de sanırım bilemiyorum. Gittiğim yerlerden buldukça almaya devam ediyorum.

P7210106.JPG
tamerkamisli.blogspot.com
Ama...ama...orda besiktas atkisi yooooooooookkkkkkk!!!!!!!!!!!!
(Ve tugrul doganin kalbi buna dayanamayip,son kez dum tek tek tek diye tekleyip...hakka havale.)
Naptin hocam yaw...SmileSmileSmileSmile
(21/07/2013, Saat: 19:57)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: (Ve tugrul doganin kalbi buna dayanamayip,son kez dum tek tek tek diye tekleyip...hakka havale.)
Naptin hocam yaw...SmileSmileSmileSmile

düm teka düm tek.
nihansıııın diidedeeen Big GrinBig Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: