Selamlar
(07/05/2015, Saat: 10:52)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Şimdiden keyifli tıraşlar. Bir başlangıç seti oluşturdunuz mu?

Telefonla girdigim icin cevabi diger arkadasa gondermisimSmile verdigim cevaba ilaveten bir de porsuk kili fircam var, suan ki hedefim bi celik ustura yaptirtmakSmile)
Hosgeldiniz
Halil bey aramıza hoş geldiniz.
(07/05/2015, Saat: 18:47)frekans1986 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Telefonla girdigim icin cevabi diger arkadasa gondermisimSmile verdigim cevaba ilaveten bir de porsuk kili fircam var, suan ki hedefim bi celik ustura yaptirtmakSmile)
Hoşgeldiniz başlangıcı yapmışsınız zaten. Zamanla teknik de oturuyor ve tıraş keyfi katlaniyor. Nacizane tavsiyem agirdan almanız olacaktır, sindire sindire öğrenmek en iyisidir. Geleneksel tıraşa alışıp sonra usturalara geçmek sizin için daha iyidir. Çelik ustura yaptirmadan önce de yeni başlayanlar için uygun sayılan bilindik markalardan bir ustura ile başlamanız daha yerinde olur zira çelik dünyası başkadır. Dinamiklerine alismasi uzun sürer ve sıkıntılidir. Eliniz farklı marka ve farklı tip usturalara alisinca kendi usturanizi daha bilinçli yaptirabilirsiniz.

Keyifli forumlar, keyifli tıraşlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Komşum hoşgeldiniz Smile
Hoşgeldiniz. Ustura konusunda Chinaski üstada katılıyorum, bilindik kendini kanıtlamış marka ve tasarımlarla başlamız hem tekniğinizin gelişmesi, hem de zevklerinizi belirlemeniz açısından daha yerinde olacaktır. Keyifli tıraşlar dilerim.
Oncelikle dileklerinize ve yardimlariniza tesekkur ediyorm. Ustura mevzusuna gelince babam bicak ustasi ayiptir soylemesi SurmenliyizSmile) babam yeniliklere kapali biridir normalde, sansimi deneyecem. Bilmem ne derece katilirsiniz surmene bicakcilikta dunyada soz sahibi bi markadir. Neden yerli kaliteli marka usturamiz olmasin. Bilmem o bolgeyi, Surmene bicakcilarini bilir misn ama herseyi yapan neden bi ustura yapmasin, neden biz kendi markalarimizi kullanmayalim? Bu gun bi arkadasin yorumunu okudum hangi baslikta bilmiyorum ama arka sabunlari icin demisti ki neden arko nun tek sabunu var, cuzi miktarlarla kalitesi, secenekleri degistirilebilir. Tiras dunyasinda cok disa bagimli yasiyoruz ne yazikki. Mesela jilet tutucu mu derler edwin jagger den aldim ( forum sayesinde tanidigim impa ticaret mustafa bey cok degerli bi insan) eline aliyorsun ve hic tirasla alakan olmasa dahi helal olsun diyorsun adamlar parasini haketmis. Uzun lafin kisasi sadece ustura degil mevzu, mevzu bu ulkede yasayan birer birey olarak dunyaya bizim de kaliteli birseyler yapabilecegimizi gostermek. Laf lafi aciyor bulundugum yer kucuk bi yer, bi ustura alayim dedim, bi kuafor malzemesi satan yer var gittim dedim ustura var mi, dedi var, dedim marka secenegi var mi, dedi bi marka var en kalitelisi "ali biyikli" dedi. Kac para 3 lira. Yani ali biyikli yi kucumsemiyorum ama millet ferrari yaparken biz murat 124 le ovunuyoruz gibi birsey oldu.
(07/05/2015, Saat: 23:48)frekans1986 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun lafin kisasi sadece ustura degil mevzu, mevzu bu ulkede yasayan birer birey olarak dunyaya bizim de kaliteli birseyler yapabilecegimizi gostermek.

Bu yaklaşımınızı ve düşüncenizi gönülden destekliyorum. Üretim kısmı belki de en kolayı, kaliteden ödün vermedikçe elbet pazarda yer sahibi olunabileceğini düşünüyorum, ancak genel olarak Türk firmalarının sıkıntısı pazarlama hususunda kendini gösteriyor, haliyle bu da üretimin devamlılık arz edememesine neden oluyor.
Acta est fabula, plaudite.
(08/05/2015, Saat: 09:26)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yaklaşımınızı ve düşüncenizi gönülden destekliyorum. Üretim kısmı belki de en kolayı, kaliteden ödün vermedikçe elbet pazarda yer sahibi olunabileceğini düşünüyorum, ancak genel olarak Türk firmalarının sıkıntısı pazarlama hususunda kendini gösteriyor, haliyle bu da üretimin devamlılık arz edememesine neden oluyor.
Onec
Bizm oranin insani yenilige kapali ne yazikki. Bir kismini tenzih ederim, diger bi kismi yenilige kapali. Simdi diyecegim bana bi tane ustura yapin, emeginin hakkini da vermeme ragmen bana diyecekleri sey ; "Usagum, ne edecesun usturayi? Git haurdan narketten al bi dane permatik ol tirasini? Permatik niyine yetmiyi?" Smile

Ama olurda ikna edebilir, bi ustura yaptirabilirsem lord abi var bi tane burda, kalite kontrol icin ona ggondercegim, tabi kendisi de kabul ederseSmile
(08/05/2015, Saat: 14:28)frekans1986 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onec
Bizm oranin insani yenilige kapali ne yazikki. Bir kismini tenzih ederim, diger bi kismi yenilige kapali. Simdi diyecegim bana bi tane ustura yapin, emeginin hakkini da vermeme ragmen bana diyecekleri sey ; "Usagum, ne edecesun usturayi? Git haurdan narketten al bi dane permatik ol tirasini? Permatik niyine yetmiyi?" Smile

Ama olurda ikna edebilir, bi ustura yaptirabilirsem lord abi var bi tane burda, kalite kontrol icin ona ggondercegim, tabi kendisi de kabul ederseSmile

Gerek Sürmene bıçağı, Çerkez kaması, gerek Yatağan kılıcı hakettikleri ilgiyi görmüyorlar; sınırlı sayıda ustanın üretim yaptığı unutulmuş sanatlardı, günümüzde geçmişe nazaran yine iyi. Eşsiz metal işleme kabiliyetimiz, zanaatkarlığımızın karşılığı bu olmamalı. Şöyle bir algı oluşuyor, ecnebiler bu ürünleri piyasaya sürmeden önce Türkler hiç tıraş olmuyordu, bir metre sakalla geziyordu. Bir Türk girişiminin alıp yabancı bir modeli uygulamasına, kamisori, Sheffield çeliği, Solingen metal taklidine hiç mi hiç gerek yok, tek ihtiyacı olan dönüp kendi özünden beslenmek olduğunu düşünüyorum Blush
Acta est fabula, plaudite.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 835 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,342 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,502 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,165 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,306 22/05/2022, Saat: 11:11