Selamlar
@frekans1986 hocam elbette bu tarz ekipmanların yurtiçinde üretilmesi markalaşmasi hepimizi çok memnun eder. Derby jilet ve Arko sabun dünya çapında begeniliyor çünkü onlara da o farklı geliyor. Bu is böyle malesef.

Bıçak yapımı Türkiye'de gelişmiş diyebiliriz elbette ama gene de dünyanın gerisindeyiz zira kozmetik olarak güzel görünen aletleri performans olarak süpermis gibi algılıyor ve ovunuyoruz. Yurt dışında bazı bıçak ustalarıni takip ederseniz dediğimi anlarsınız.

Ustura konusuna gelince ustura e bıçak bambaşka şeyler. Şekli farklı, ışıl islemi farklı, çelik sertliği farklı, bilemesi farklı kısacası çok yakın gorunseler de değiller. Ustura yaptırmadan önce bir adet uygun yollu bir ustura edinirseniz ustanın ne olduğunu ogrenirsiniz önce. Sonra tıraş olmasını sonra bilemesini ogrenirsiniz. Sonra ustura yaptırırken neyi neden ve nasıl yaptiracaginizi bilirsiniz. Yaptirdiginiz usturadan daha cok keyif alırsınız.

Ben bir yıla yakın bir çok farklı ustura kullanıp daha da fazlasını biledikten sonra iyi bir bıçak ustadina yaptırdım bir ustura ve cok memnun kaldım. Size de bu yüzden böyle bir tavsiye verdim nacizane.

Bu arada bu ustura işi emek isteyen bir iş, basite indirgenebilecek bir mevzu değil emin olun, bambaşka bir derya.

Saygılar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(08/05/2015, Saat: 14:58)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @frekans1986 hocam elbette bu tarz ekipmanların yurtiçinde üretilmesi markalaşmasi hepimizi çok memnun eder. Derby jilet ve Arko sabun dünya çapında begeniliyor çünkü onlara da o farklı geliyor. Bu is böyle malesef.

Bıçak yapımı Türkiye'de gelişmiş diyebiliriz elbette ama gene de dünyanın gerisindeyiz zira kozmetik olarak güzel görünen aletleri performans olarak süpermis gibi algılıyor ve ovunuyoruz. Yurt dışında bazı bıçak ustalarıni takip ederseniz dediğimi anlarsınız.  

Ustura konusuna gelince ustura e bıçak bambaşka şeyler.  Şekli farklı,  ışıl islemi farklı, çelik sertliği farklı,  bilemesi farklı kısacası çok yakın gorunseler de değiller.  Ustura yaptırmadan önce bir adet uygun yollu bir ustura edinirseniz ustanın ne olduğunu ogrenirsiniz önce.  Sonra tıraş olmasını sonra bilemesini ogrenirsiniz.  Sonra ustura yaptırırken neyi neden ve nasıl yaptiracaginizi bilirsiniz. Yaptirdiginiz usturadan daha cok keyif alırsınız.

Ben bir yıla yakın bir çok farklı ustura kullanıp daha da fazlasını biledikten sonra iyi bir bıçak ustadina yaptırdım bir ustura ve cok memnun kaldım.  Size de bu yüzden böyle bir tavsiye verdim nacizane.

Bu arada bu ustura işi emek isteyen bir iş,  basite indirgenebilecek bir mevzu değil emin olun,  bambaşka bir derya.

Saygılar.
 Yorum icin tesekkurler Smile ayni seyleri dusunuyoruz asagi yukari. Zaten ustura yaptirma benim icin bir fikir. Bu tek ayakli bir dusunce degil onu da belirtmek isterim. Celigi de arastiriyorum, sapi da. Elbette yapan yabanci ustulara saygim var, onlara saygim oldugu kadar yerli ustalara da guvenim var. Saygi benden...
Halil bey hoşgeldiniz forumumuza, umduğunuzdan daha fazlasını bulmanız dileğiyle keyifli tıraşlar ve forumlar Smile
Foruma hoş geldiniz Halil Bey, fikirleriniz çok güzel.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Hosbulduk cumleten cok sag olun
Hoş Geldiniz .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 835 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,342 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,502 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı