Sakallılar dikkat!
(11/07/2015, Saat: 23:25)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakalınız yüzde kaşıntı yapıyorsa tam geçiş evresinde demektir bir müddet sonra kaşıntı geçiyor kişinin sakal sertliğine göre değişiyor tabi bu süre.
Uzun süre sakal bırakan kişilerin düzenli olarak sakalı yıkaması hatta tıraş fırçasıyla yıkamasını tavsiye ederim özellikle de sakal diplerinin iyi temizlenmesi gerekir.
Uzun sakal cildin rahat hava almasını engeller ve kıl diplerinde kurumalar meydana gelir buda ciltte egzama ya benzer bir etki yaratır ve pul pul dökülmeler yapar ve zaman içerisnde ciltte yüzeysel doku kaybı olabilir .
Kısaca yine cilt sağlığı için hem sakalın hemde diplerinin temiz tutulması gerekir.
Ben öyle yağ,krem vs kullanmadım hiç. Her gün domuz fırçası ve tıraş sabunuyla güzelce temizleyip kurutmayı tercih ediyordum.Domuz fırçaları içinde güzel bir alıştırma oluyor Smile
Birde aftershave sürüyordum güzel koksun diye  Rolleyes

Ben de kasinti konusunda oyle dusunuyorum. Bir de benim tam boyun ve cene altinda soldan saga ve bir hayli yatik cikiyor. Odur sebebi ve uzayinca gecer diye umuyorum. Hos, daha uzatir miyim karar da vermedim.

Fircayla kopurtup temizleme mevzusunu ise her gun uyguluyorum. Hem cilt bakimi icin yararli, hem de sakal diplerini gayet guzel temizliyor. Dedigin gibi aftershave ile bitirince de insanin tiras ozlemini biraz olsun dindiriyor ustad. Smile
(11/07/2015, Saat: 23:42)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kizmayin mancho komsum, benimkisi mesela daha bir Viking sakali. Her sakalli maganda olacak diye bir sey yok. Insanlarin kafasinda tiras forumunda herkes tiras olmali diye bir fikir olusacagini sanmiyorum, keza 2 senedir gitar calmamama ragmen gitar forumuna da girer muhabbetimi eder cikarim. Bakin biz burada hadi terorist gibi sakal birakalim dagda rahat edelim demiyoruz ki. Nasil sakalimizi bakimli tutariz, seklini semalini koruruz buna kafa yoruyoruz. Bu da herhalde bahsettiginiz tiplemeden bir farkimizdir takdir edersiniz.

Kaliplasmis dusunceden uzak duralim, birbirimizin kisisel tercihlerine lutfen bu sekilde yaklasmayalim hocam. Siz de ayni sekilde geleneksel tiras forumunda kartus kullanan biri olarak benzer bir tepkiyi aldiniz diye hatirliyorum ve bundan sikayetciydiniz.

Sevgili Aleksey,
Benimkisi kızmak ya da kişisel tercihinize müdahale değil. Zaten çoğumuz birbirimizi ismen cismen tanımıyoruz, dolayısıyla müdahale zaten olamaz.Bir ağabey tavsiyesi olarak alın. Üslubu bilerek sert tuttum çünkü 1 kişiye yakışıyorsa doksandokuzuna yakışmıyor. Bana kartuş konusunda tepki gösterenlere , dalga geçenlere, kabiliyetsiz diyenlere güldüm geçtim, sakal konusunda siz de bana gülüp geçin Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Zevkler ve renkler tartışılmaz. Şahsen ben sakalın hoş durduğunu düşünüyorum (kişinin yüz şekline ve sakalın çıkışına göre değişir). Benim sakal bıraktığımda eğer çizilmemiş ise kötü gözüküyor. Fakat sakalımı çizdirdiğim de gayet güzel görünüyor. Sakal bıraktığım zamanlarda neredeyse her gün tıraş sabunu ile yüzümü yıkarım.Tıraş olmaktan da zevk alan birisiyimdir.

Bence sakal erkeğin makyajı dır.
Tıraş olmak zorunda değilim mesajını vermek isterler genellikle. Mazeretleri de hazırdır. Ya ciltleri hassastır ya sakalları terstir. Kimse tembelim ve pisim demez.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Sakalına değişik şekiller vereni anlarım da olduğu gibi sakal bırakmak çok itici geliyor bana. Özellikle geçen aylarda peş peşe gittiğim düğünler de damatlar kirli sakallıydı ve çok kötü gözüküyordu. Ama bu heryerde var,dizilerde özellikle.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Şehir dışında olduğum için yazamamıştım. Bir kaç satır da ben yazmak istedim.
Öncelikle pek çok değişik türde sakal var. Bunların bazıları kişiye göre gayet hoş dururken bazıları ise çok itici. Bu konu bıyık için de geçerli.
Kirli sakal denilen sakal tipini çok itici buluyorum. Özellikle de damatlarda. Kirli sakal bana tabiri caizse tam bir mağara ayısını hatırlatıyor. Bildiğin adam tıraş olmaya üşenmiş kalmış gibi gözüküyor ki genelde de öyle.
Kirli sakal dışında kalan sakal tiplerinde ise bakım çok önemli. Bunun kısaltması, düzeltmesi, şampuanı, kremi, yağı bir dolu bakım gerektiriyor ve oldukça da zor bir şey. Aynı şey bıyık için de geçerli. Kişi sakalına ve bıyığına düzgün bakarsa gayet hoş durabiliyor. Tabi burada önemli olan sakalın temiz, düzenli olması ve kişiye de yakışması. Mesela Aleksey hafif sarışın olduğu için sakal onda Viking sakalı gibi duracakken bende büyük olasılıkla Suriye'ye giden militan gibi durur.
Yani kısaca burada asıl olan önce kişinin kendisine gideni bilmesi, sonra ne yaparsa yapsın temiz ve bakımlı olması. Gerisi teferruattır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Sampuan ile sakali yikamak ve diplerine yani yüze masaj yapmak onemli. Sakal birakmak tabirini bir cogumuz bakimsiz gorunus yada bakimsizca sakal birakmak olarak yorumluyoruz. bakimli olarak sakal birakmak olarak dusunurseniz tiras olmak kadar ritueli olan bir durum aslinda. Temiz ütülü bir kiyafet ile kirisik bir kiyafet arasindaki fark gibi diyebilirim. Secim kisiden kisiye degistigi icin gorunum de yorum da haliyle degisiyor. Kisisel fikrim "insan kendisine yakisan sekilde, nasil mutlu hissediyorsa o sekilde hareket etmeli"
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug dikkat yeni bir zaafiyet shellshock DelikanliTiras 0 3,738 30/09/2014, Saat: 12:32
Son Yorum: DelikanliTiras
  Bu yollara dikkat ihtilaf 7 10,795 06/09/2012, Saat: 20:32
Son Yorum: hergele

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: