Faena Vanilla Tıraş Sabunu
@ts9funk komşum bu sabunu alana kadar çektiğimi bir ben biliyorum bir de @Aleksey komşum biliyor. Çektiğime değmesine ne kadar sevindiğimi anlatamam. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(23/05/2015, Saat: 17:41)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim arkadaşlar elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Umarım bir fikir verebilmişimdir.

@naayi komşum: Benim bütün tıraşlarım ne olursa olsun her zaman sinekkaydıdır. Tek perde WTG olmayı sevmiyoruz. DE kullanıyorsam hep 2 perde (WTG+ATG) + rötuş olarak tıraş olurum. Jiletli usturada genelde rötuşa gerek olmaz bir perde WTG ve bir perde XTG ile tıraş biter. Bütün krem ve sabun incelemelerimi yazmadan önce de ürünü çok değişik kombinasyonlarla deneyerek sonuçları paylaşırım. Bu ürünü de bir kaç değişik DE jilet ve iki farklı jilet tutucu ile ve acele tıraş gereken iki günde de kartuşlu ile denedim. İncelememi bütün bu kullanımlara bakarak yazdım. Hepsinde de oldukça güzel bir koruyuculuk sundu.
Detaylı açıklama için teşekkürler tekrardan Smile Denemeye değer bir ürün yani Wink
Çok zahmetli bir sunum olmuş,teşekkürler
Sabunun kutusu ve dizaynını beğendim,UK sabunları gibi içide dışıda konsepte uygun yapılmış
İnceleme için teşekkürler. Güzel bir ürün belli ki, öte yandan bu kadar "niş" olunca kendi açımdan pek ilgileneceğim bir ürün değil.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bu sabunu epey ozendirdin komşum, inceleme için teşekkürler. Elde çok ürün tutmaya çalışıyorum o yüzden artisan sabunlar için liste yaptım bunu da ekleyim listeye.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/05/2015, Saat: 20:27)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler. Güzel bir ürün belli ki, öte yandan bu kadar "niş" olunca kendi açımdan pek ilgileneceğim bir ürün değil.

Bu kadar nis derken neyi kastettin hocam? Smile
Fabrikasyon(seri üretilen) bir ürün değil, arada sırada satılıyor ve almak için de deveye hendek atlatmak gerekiyor. Benzer şekilde mesela Stealth Slant var. Kanser eder adamı bunlar Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(23/05/2015, Saat: 21:15)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fabrikasyon(seri üretilen) bir ürün değil, arada sırada satılıyor ve almak için de deveye hendek atlatmak gerekiyor. Benzer şekilde mesela Stealth Slant var. Kanser eder adamı bunlar Smile.

Özel üretimlerini kendisi keyfe keder satması dışında aslında diğer artisanlardan farklı değil Folkion amca.
Vegan bir sabun olduğunu düşünürsek ve içeriğe bakarak Tiki Vegan ayarında olduğunu farzediyorum.
Bakalım İzmir'e dönünce sağolsun Cihan komşum bir sample vermişti onunla tıraş olayım arka arkaya. Mike's, B&M, Mystic Water, Sterling gibi Amerikalı artisanlar ile kıyaslamasını yaparım ben de bu konuya ekleme olarak. B&M ve Mystic Water da kil kullanıyor.
Bir de eklemek isterim, günün tıraşına koyduğun Soap Commander'da, Tiki ler de ulaşması Faena'dan daha zor. G&C'de var bu Faenalar, ferhat1905 komşum sorunsuz bir şekilde aldı.

Tedarik konusunda sıkıntı çıkarsa ayvalık buluşması düzenleriz, Folkion emmiyi de davet ederiz. Big Grin
(23/05/2015, Saat: 21:15)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fabrikasyon(seri üretilen) bir ürün değil, arada sırada satılıyor ve almak için de deveye hendek atlatmak gerekiyor. Benzer şekilde mesela Stealth Slant var. Kanser eder adamı bunlar Smile.

Aleksey komşumun da dediği gibi eğer Special Edition bir sabununu almaya çalışmıyorsanız G&C dahil pek çok sitede mevcut. Oradan kolayca alabilirsiniz. Benim bu kadar uğraşmamın nedeni Special Edition sabunlarını almak istememdendi dediğim gibi. Ayrıca Fokion bayağı yardımcı oluyor. İstersem alacak birisi varsa tekneyle Ayvalık'a da gönderebileceğini söylemişti.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Cihan hocam cok güzel bir inceleme olmuş. Eline saglik.
Biliyorsun ben de vanilya dedigin icin almistim.
Begenmene cok sevindim.
Yarin ilk tıraşımı olacagım. Senden sonra ben de yorumumu iletirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,299 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 637 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,458 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,411 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,901 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,338 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,976 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,732 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: