Faena Vanilla Tıraş Sabunu
Bu sabun herhalde şu güne kadar almak için en çok uğraştığım sabun. Kendi üreticisi dışında internette değişik yerlerden almak mümkün ama sadece üreticinin kısa süreyle sattığı iki özel üretim sabundan (West Indies Bay, Ylang Ylang ve Eucalyptus, Menthol - Bu iki ürünün de incelemesini en kısa zamanda yapmayı umuyorum.) da almak istediğim için direk üretici Fokion Theodorou ile iletişime geçerek almam gerekti. Karşılıklı 25 e-mail süren bir trafikten sonra ürünlerim kargodaydı ve bir hafta içerisinde üç sabunum da elime ulaştı.
258xbfq.jpg
Faena Midilli adasının Skala Kallonis köyünde üretilen bir artisan marka. Ürünlerinin içinde kullandıkları malzemelerin çoğunluğunu kendileri yetiştiriyorlar. Mümkün olan her türlü kimyasal ve koruyucudan uzak duruyorlar. Tıraş sabununda kullandıkları tek koruyucu Geogard 221. Biraz araştırınca kozmetikte yaygın kullanılan ama zararsız bir koruyucu olduğunu gördüm. Normal ve lanolinli tıraş sabunlarının yanı sıra tıraş sonrası losyonları, tıraş sonrası balsamları, değişik banyo sabunları, bath bomb ve saf zeytinyağı gibi ürünleri de mevcut. Eğer direk üreticinden almak isterseniz tek ödeme yolu uluslararası para transferi. Bu ödeme için en uygun yolun maliyeti yaklaşık 6TL. Nasıl ödeme yaptığımı Traş Dışı bölümünde ayrı bir konuda açıklayacağım. Fokion her türlü sorunuzu yanıtlıyor ve elinizden geldiğince yardımcı oluyor. Sadece maillerini çok sık kontrol etmiyor. Yani mailinize aynı gün yanıt almanız zor ama en geç ertesi gün mutlaka mailiniz yanıtlanıyor. Sipariş geçeceklerin bütün bilgileri tek bir mailde paylaşmaları kendi avantajlarına olacaktır. Mail trafiği uzadıkça bekleme süreniz de uzar. Smile
1zwmfyb.jpg
xo1qap.jpg
Fiyat: 11€ (Nisan 2015) çeşitli web sitelerinde 12€-14€'ya kadar çıkabiliyor.
Ambalaj: Ürün 125gr'lık plastik kasede satılıyor. Ürünün internette eski ambalajlarını görmeniz mümkün. Eski ambalajları oldukça şık bir metal kaseymiş ama bu kaselerle ilgili bazı sıkıntılar yaşanınca daha uzun süre sabunu muhafaza edebileceğiniz kaliteli plastik kaselere geçmişler. Elimdeki plastik kaseli ürünler içerisinde plastiği en sağlam ürün bu diyebilirim. Ana kapağın altındaki ikinci bir plastik kapak ürünün muhafazasını daha da iyi hale getiriyor. Bu plastik kase kalın ve şık bir karton kutunun içerisinde size gönderiliyor. Bence birisine hediye edilebilecek kadar şık. (4.50/5.00)
2ic0aia.jpg1zl811y.jpg
Üretim Yeri: Skala Kallonis Köyü, Midilli Adası / Yunanistan.
İçindekiler: Coconut Oil, Steraic Acid, Water, Potassium Hydroxide, Clay, Glycerin, Perfume, Geogard 221.
50sirp.jpg21o2f7b.jpg
Ürün Tipi: Tıraş sabunu.
Uygun Cilt Tipi: Bütün cilt tipleri.
Koku: Hayatımda hissettiğim en yoğun Vanilya kokusu. Ucuz bir esans değil de gerçek vanilya kullandıklarını hissediyorsunuz. Koku kasede çok yoğun hatta boğucu seviyedeyken köpürtünce köpükteki koku harika bir seviyeye geliyor. Ne hissedilmeyecek kadar hafif ne de boğucu. Tıraş boyu çok hoş bir vanilya kokusu hissediyorsunuz. Tıraştan sonra da yüzünüzü yıkadıktan sonra hafif bir vanilya kokusu bir süre sizi takip ediyor. Benim tavsiyem tıraş sonrasında vanilyalı veya baharatlı bir aftershave veya parfümle tamamlamanız. Mesela Boellis Panama 1924 ve Pinaud Clubman tıraşın üzerine harika gittiler. (4.90/5.00)
Kıvam: Sabun çok sert bir sabun değil. Yumuşak İtalyan sabunları kıvamında neredeyse ama Proraso'dan biraz daha sert. Domuz ve porsuk fırçalarda kolayca yükleme yapılabiliyor. Ayrıca ben parmağımla biraz alıp sakalıma sürerek Plisson sentetik fırçamla yüzde köpürtme de yaptım. Her şekilde çok iyi performans alınıyor.
7167p0.jpgKoruyuculuk/Kayganlık: Hem koruyuculuğuna hem de kayganlığına bayıldım. Sanırım bunda içindeki kilin etkisi büyük. Jiletle aynı yerden bir kaç defa geçtiğimde bile kayganlıkla ilgili bir sorun yaşamadım. Hiç bir tıraşımda koruyuculukla ilgili hiç bir sorun yaşamadım. (4.90/5.00)
Nemlendirme: Ürünü kullandıktan sonra alkollü aftershaveler kullandığımda bile ciltte bir kuruluk hissetmedim. Sanırım yine içindeki kilin bunda büyük payı var. (4.90/5.00)
Genel Görüş: Faena açık ara bu güne kadar kullandığım bütün tıraş sabunları arasında en çok hoşuma giden sabun oldu. Kremlerle karşılaştırdığımda ise benim çok sevdiğim Simpsons ile başabaş kalan hatta bazı konularda onu geçen bir ürün. Bütün herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. (4.90/5.00)
Önceliker gibi şahane inceleme olmuş Cihan Bey.

Alım listesine eklendi!
gurmekokular
Tesekkürler güzel inceleme için.

Süper inceleme, teşekkürler.
Çok güzel bir inceleme yapmışsınız. Elinize sağlık teşekkür ederiz.
Detayli ve istah kabartici inceleme icin tesekkurler.artik almicam bisey dedigim su gunlerde yine fikrimi degistirdiniz Winkbanyo urunlerini de merak ettim inceleyecegim.

Cihan hocam elinize sağlık, çok güzel inceleme yine Smile Tıraş olurken kesici olarak ne kullandınız, jilet, ustura vs onları da paylaşır mısınız. Bir de tıraşınızı kaç perde oldunuz bu sabunu kullanırken.

Şunu anlamaya çalışıyorum aslında, özellikle koruyuculuk konusunda, WTG tek perde tıraş olarak mı yorumda bulunuyorsunuz, yoksa 3 perde daha yakın bir tıraş olup da mı yorumlarınız oluyor.

Teşekkürler
Harika bir inceleme elinize sağlık.
Rica ederim arkadaşlar elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Umarım bir fikir verebilmişimdir.

@naayi komşum: Benim bütün tıraşlarım ne olursa olsun her zaman sinekkaydıdır. Tek perde WTG olmayı sevmiyoruz. DE kullanıyorsam hep 2 perde (WTG+ATG) + rötuş olarak tıraş olurum. Jiletli usturada genelde rötuşa gerek olmaz bir perde WTG ve bir perde XTG ile tıraş biter. Bütün krem ve sabun incelemelerimi yazmadan önce de ürünü çok değişik kombinasyonlarla deneyerek sonuçları paylaşırım. Bu ürünü de bir kaç değişik DE jilet ve iki farklı jilet tutucu ile ve acele tıraş gereken iki günde de kartuşlu ile denedim. İncelememi bütün bu kullanımlara bakarak yazdım. Hepsinde de oldukça güzel bir koruyuculuk sundu.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin komşum çok güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Gerçekten iştah kabartan bir sabun almışsınız gene..Smile
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,063,972 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,458 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,002 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,372 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,470 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,576 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,478 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,883 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: