3017
(15/05/2015, Saat: 16:25)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle 3017'ye can kurban komşum Smile

Ne açıdan? Big Grin
(15/05/2015, Saat: 16:28)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne açıdan? Big Grin

Bir TOBS Sandalwood-Jermyn bir de Penhaligon ömür boyu yeter başka da sabun, koku aramam Smile
Acta est fabula, plaudite.
(15/05/2015, Saat: 16:30)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir TOBS Sandalwood-Jermyn bir de Penhaligon ömür boyu yeter başka da sabun, koku aramam Smile

Performans olarak başka markalar dene derim. Eğer kıstas performans olacaksa elimi attığım ilk sabun ingiliz triple milled sabunlar olmuyor MWF haricinde. Smile

Koku konusunda hak veriyorum, Sandalwood ve Blenheim Bouquet çok başarılı iki koku.
Serüvene Nomadın kabına bastığım Kaloderma krem ile devam Wink
www.BarbarosRazors.com

09.05.2015 tarihinde I colonoliali sabunum ile 3017 ye katılmıştım. Bu sabah onunla son tıraşımı oldum.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Benim Tiki ile son 2-3 tıraş kaldı.

Sonrasında Barbon krem gelecek sanırım. Havalar biraz ısınsın, -tavsiyeler üzerine- özellikle yaz dönemi için aldığım I'Coloniali düşünüyorum Rolleyes .
Benim de kısmi 3017 denemem başarı ile sonuçlandı. Penhaligon's Blenheim Bouquet 234 gramdan 168 grama düştü. 8-9 tıraş dersek yaklaşık tıraş başına 7-8 gram kullanmışım. Gerçekçi gelmedi bana açıkçası, kesin sabun tarttığımda su falan çekmişti, çünkü fırçalarım da öyle aman aman yoğun ve büyük fırçalar değiller, kaldı ki bir iki tıraş da plissonla oldum.

Başlığı açan benim ama bu 3017 işi ne zor be arkadaş! Sabırsız adamım. Beceremiyorum ben. Diğer komşularıma faydalı olduysa ne mutlu bana. Bana faydası, Penhaligon's ile inceleme yazabilecek kadar haşırneşir olmuş olmam. Şimdi sırada 15 gram TOBS Sandalwood, 9 gram Simpsons Citrus Burst ve 6 gram Faena Vanille var. Rotasyonda bu üçünü bitireceğim ve elimdeki sample'lar bitmiş olacak böylece. Smile
Vikipedi´den alıntı ,

Yerli Malı Haftası (Resmî adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası), 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye'de tüm okullarda kutlanan belirli günler ve haftalardandır .
II. Dünya Savaşı sonrası oluşan ekonomik darboğazın ardından yabancı ülkelere para akışının önünün kesilmesi ve toplumsal tutum bilincinin oluşması amaçlanmıştır. Bu amaçla Atatürk başkanlığında, 1923 yılında İzmir İktisat Kongresi'ni toplandı. Bu kongrede yurdun bağımsızlığının korunması, yerli mallar üretilmesi ve kullanılması kararlaştırıldı. Dönemin başbakanı İsmet İnönü 12 Aralık 1929 tarihinde TBMM’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında ulusal ekonomi, yerli malı ve tutumlu olma konularını anlattı. 1946 yılından itibaren Yerli Malı Haftası olarak kutlandı. 1983 yılında adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirildi.
Haftanın amacı, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır. Bu hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulanır. İnsanların parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve dikkatli kullanmasına tutumlu olmak denir. İhtiyaçlara harcandıktan sonra artakalan para ile yatırım yapmanın önemi üzerinde durulur. Tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen ürünlerden seçilmesinin gerekliliği anlatılır. Bu şekilde ülkenin zenginliklerinin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca bilinçli tüketicilik konuları üzerinde durulur.

Araya bir de Arko sıkıştırmak gerekmez mi ? Big Grin
@protti hocam iyi hoş da yıllardır Arko/Derby kullandık hepimiz. İsteyen kullanır elbette ama neden ısrar edelim ki Arko kullanmaya. Müşteri memnuniyeti yok, kalite desen ortalarda, yenilik desen hak getire, ulaşmaya çalışıyorsun umurlarında değil. Bence Arko vs yerli ürünler bu kafayla giderse bu değeri hiç haketmeyecekler ilerde. Berberler geleneksel diye kullanıyor olmasaydı görürdük o zaman esas piyasa payını aslında. Bence diretmenin anlamı yok Arko alacağıma Martin ve ya Aleksey sabun alırım onlarda yerli üretici neticede. En azından benim isteklerime, yorumlarıma önem veriyorlar Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(27/05/2015, Saat: 13:46)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @protti hocam iyi hoş da yıllardır Arko/Derby kullandık hepimiz. İsteyen kullanır elbette ama neden ısrar edelim ki Arko kullanmaya. Müşteri memnuniyeti yok, kalite desen ortalarda, yenilik desen hak getire, ulaşmaya çalışıyorsun umurlarında değil. Bence Arko vs yerli ürünler bu kafayla giderse bu değeri hiç haketmeyecekler ilerde. Berberler geleneksel diye kullanıyor olmasaydı görürdük o zaman esas piyasa payını aslında. Bence diretmenin anlamı yok Arko alacağıma Martin ve ya Aleksey sabun alırım onlarda yerli üretici neticede. En azından benim isteklerime, yorumlarıma önem veriyorlar Smile

Katılıyorum. Arko bence gereken değeri görüyor. Daha fazlasını değil. Herkes bir dönem mutlaka kullanmıştır Arko. Yabancı ürün kullanmamın sebebi yabancı hayranlığı değil, tam tersine yerli ürünün yabancı ürünlerin yanına bile yaklaşamaması. Arada sadece nostalji olsun diye kullanabileceğim bir ürün sadece, nitekim öyle de yapıyorum. Ha bu demek değildir ki yerli ürünlerin hepsi kötüdür. Martin amca üretse de alsak, veya ben kendim de sabun üretiyorum ve kullananlar deneyenler memnun. Hatta özellikle Chinaski komşum yabancı ürünlerin bir çoğundan daha iyi olduğunu iletti bana, ki bu benim için mutluluk verici. Dün İzmir'e geldim, burada sabunum üzerinde çalışabileceğim ortam daha iyi. Takipte kalınız. Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: