Tıraş Malzemelerinin Bakımı
(27/05/2020, Saat: 16:41)Muhibbi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni aldığım domuz kılı fırçayı sterimedendo ile dezenfekte etsem acaba sıkıntı olur mu ? Razorus eğitim videosunda porsuk fırçaya uyguluyor. Domuz icin uygun mudur acaba ?
Bende sorun olmadı hocam.
(27/05/2020, Saat: 16:52)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende sorun olmadı hocam.

Teşekkür ederim.

Ahşap saplı tıraş fırçaları ve aletlerinde biriken sabunu nasıl temizleyebilirim ? Ahşap malzemeye zarar verir mi acaba bu dezenfektan ?
Saygılar.
(27/05/2020, Saat: 17:05)Muhibbi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim.

Ahşap saplı tıraş fırçaları ve aletlerinde biriken sabunu nasıl temizleyebilirim ? Ahşap malzemeye zarar verir mi acaba bu dezenfektan ?
Knot hizasında yaparsanız işi çözebilirsiniz. Hem içiniz rahat eder.
Elektrikli tıraş makinesi ve Gillette tto aletlerim için yağlayıcı bakıyorum. Yabancılarda genellikle mineral oil denilen şey kullanılyor anladığım kadarı ile. Hem yenilebiliyor hem de genel amaçlı kullanılabildiğinden zararsız diye nitelendiriliyor. Bizde mineral yağı aratınca hidrolik yağı gibi bir şeyler gördüm. Forumda WD-40 önerilmiş anladığım kadarıyla. WD-40 tıraş makinesine/tıraş aletine sürüldükten sonra yüz ile temasında bir sorun teşkil etmemesi icin ek olarak bir şey yapmamız gerekir mi?
WD40 çok akışkan bir yağ. Kendileri daha çok temizleme için tercih edilmekte. Dikiş makinesi gibi ürünlerin yağları da bu şekilde. En iyi beyaz gres. Tıraş makineme ben bunu kullanıyorum. Bir kaç çeşit atayım:

https://www.bauhaus.com.tr/oto-temizlik-...gI6_PD_BwE

https://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarla...lsrc=aw.ds

Bu ürünler hem suya dayanıklı hemde akmaz.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Ben Singer dikiş makinesi yağı kullanıyorum. 12 liraya civarında fiyatı vardı. https://m.n11.com/singer-dikis-makinasi-...gJCoPD_BwE
@3RD1 @mustbe yanıtınız için teşekkür ederim komşular değerlendireceğim.
(29/05/2020, Saat: 17:34)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elektrikli tıraş makinesi ve Gillette tto aletlerim için yağlayıcı bakıyorum. Yabancılarda genellikle mineral oil denilen şey kullanılyor anladığım kadarı ile. Hem yenilebiliyor hem de genel amaçlı kullanılabildiğinden zararsız diye nitelendiriliyor. Bizde mineral yağı aratınca hidrolik yağı gibi bir şeyler gördüm. Forumda WD-40 önerilmiş anladığım kadarıyla. WD-40 tıraş makinesine/tıraş aletine sürüldükten sonra yüz ile temasında bir sorun teşkil etmemesi icin ek olarak bir şey yapmamız gerekir mi?

Komsum mineral oili yabancı bircok sey icin kullanıyor. Hani bizim motor yagı gibi madeni yagdan tutun, bebek yagı gibi sıvı vazeline kadar genis skala icinde o terimi kullanıyorlar.

Eger tıras makinası vs. yaglamada kullanıcaksanız ballistol gibi bir urun onerebilirim.
Kendiniz bu sekilde bir yaglayıcı yapmayı dusunurseniz penetrating yani isleyen araya giren yag olarak isopropil alkol ve sanzıman yagı karısımı onerilir.

Wd40 aslında yaglamasından çok isim kısaltmasını aldıgı "water displacement" wd teriminden gelir, su iticicidir. Yaglama ozelligi çok onde degildir, cok hafiftir.

Ayrıca japon katanalarında kullanılan kamelya yagıda cok iyi bir koruyucudur.
Tişikkirlir Sipirmin.
(31/05/2020, Saat: 03:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum mineral oili yabancı bircok sey icin kullanıyor. Hani bizim motor yagı gibi madeni yagdan tutun, bebek yagı gibi sıvı vazeline kadar genis skala icinde o terimi kullanıyorlar.

Eger tıras makinası vs. yaglamada kullanıcaksanız ballistol gibi bir urun onerebilirim.
Kendiniz bu sekilde bir yaglayıcı yapmayı dusunurseniz penetrating yani isleyen araya giren yag olarak isopropil alkol ve sanzıman yagı karısımı onerilir.

Wd40 aslında yaglamasından çok isim kısaltmasını aldıgı "water displacement" wd teriminden gelir, su iticicidir. Yaglama ozelligi çok onde degildir, cok hafiftir.

Ayrıca japon katanalarında kullanılan kamelya yagıda cok iyi bir koruyucudur.
Üstad detaylı bilgiler için teşekkür ederim, sağolun.
Güzellikler jakuzi keyfi yapıyor Bütün tıraş ekipmanlarını sterimedendo'da dezenfekte ettim. Parıl parıl parlıyorlar.30dc46b6825243537099a021233da980.jpg

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,735 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,186 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,997 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: