Feather Popular TTO
(31/10/2017, Saat: 19:18)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özetlemek gerekirse bir makinanın agresifliğini jiletin cildinizde gezinmesi değil açı, jilet aralığı, ağırlık ve jiletin ne kadar dışarıda olması belirliyor.

jilet zaten üst kapaktan bakınca bayağı bir dışarda gibi görünüyor (de 89 a göre) jilet aralığı de 89 dan bariz daha açık ama açısını bilemiyorum bana de89 dan daha agresif karakterli geldi 89 u iyi tanıyorum zaten onunla 3 - 4 sene tıraş oldum hatta öyle ki 89 makinemin sapı eskidi bir tane sap almak istiyorum (birçok kez yere düştü ezildi çizildi vs) bir de makine öyle çok hafif filan değil o tepede mekanizmayı açan bir vida var o vidayı ağır yapmışlar böylelikle ağırlık merkezi kafaya doğru kaymış sap plastik olduğu için çok hafif ama kafa ağır böyle boyuna dayayıp bırakınca kendisi aşağıya doğru iniyor bana oyuncak gibi bir izlenim vermedi. bu arada beraberinde verilen iki adet feather jileti beğenmedim (bu jileti ilk defa kullanıyorum) çok aşırı keskin ve cildi kazıyor bu yüzden konforsuz bu arada çok hassas ciltli olduğumu da belirteyim teşekkürler
Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, yeşil astra ile de muhteşem ikili oluyorlar, featherla da çok iyiler fakat ben feather jileti 3.trasta keskinliğini yitiriyor diye kullanmiyorum, özel traslarimi icra ediyorum kendisiyle. Makineye gelirsek feather popular kesinlikle bu işle uğraşanların dolabinda mutlaka bulunmasi gereken bir alet. Sadece bıyık kisminda burna yakın olan bölgeyi burun yapımdan ve makinenin baş kısmının kalınlığından ötürü zor alıyorum, bunun için de bi ustura kullaniyorum.
(06/12/2017, Saat: 14:13)mbilgin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, yeşil astra ile de muhteşem ikili oluyorlar, featherla da çok iyiler fakat ben feather jileti 3.trasta keskinliğini yitiriyor diye kullanmiyorum, özel traslarimi icra ediyorum kendisiyle. Makineye gelirsek feather popular kesinlikle bu işle uğraşanların dolabinda mutlaka bulunmasi gereken bir alet. Sadece bıyık kisminda burna yakın olan bölgeyi burun yapımdan ve makinenin baş kısmının kalınlığından ötürü zor alıyorum, bunun için de bi ustura kullaniyorum.

Bende yeşil astra ile günlük tıraşta kullanıyorum. Özellikle cildi hassas tahriş olan ama günlük tıraş olmak zorunda olan arkadaşlar için bu alet ilaç gibi gelir . Cildi hiç yormayan 2 perdede işini güzel yapan yapısı var. Japonlara bir kez daha saygı duydum .
Popular'i ben de bir süre kullandım. Bana göre dandik bir alet. Sakallarım sık ve sert olmamasına rağmen istediğim sonucu vermedi. Wilkinson'dan çok daha mild geldi bana. Bunu alacağınıza dörtte bir fiyatına Wilkinson alın daha iyi.
bu aletin koruma barlarını dikkatlice hobi el aletiyle kestim zira kesimini pek beğenmemiştim, şöyle bir sorun oluştu; otomatik mekanizma bozuldu fakat manuel olarak jilet takılıp çıkarılabiliyor makineyi haliyle biraz bozdum ama istediğim işi görüyor özelliklede çok keskin olmayan konforlu jiletlerle iyi bir ustura tıraşı veriyor.
(01/06/2018, Saat: 22:46)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: otomatik mekanizma bozuldu fakat manuel olarak jilet takılıp çıkarılabiliyor.

Saglık olsun, ne oldu kapaklar kapanmıyormu simdi, mekanizma nesi bozuldu merak ettim.
(01/06/2018, Saat: 23:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saglık olsun, ne oldu kapaklar kapanmıyormu simdi, mekanizma nesi bozuldu merak ettim.

kelebek aleti çevirerek açmak istediğimizde kanatların aşağıya düşmemesini sağlayan barlar olmadığından dolayı kanatlar serbest halde,şöyle çalışıyor; önce sıkma civatasını sonuna kadar gevşetiyorum ortadaki plastik aksam aşağıya kadar iniyor kanatlar bir miktar yukarı kalkıyor, ardından jileti koyuyorum kelebekleri tutup birleştiriyorum sonra civatasını tekrar sıkıyorum plastik aksam üste doğru gelip kelebeklerin arasına jileti sıkıştırıyor, fakat çok sıkarsam kanatlar gerginleşip dağılıyor çünkü koruma barı desteği yok, aslında hafif sıkıncada jilet yeteri kadar gerginleşiyor fazla sıkmanın bir anlamı olmuyor.
heh simdi anladım, aman cok sıkma, atmasın, kapak gevsemesin, jilet tıras esnasında oynamasın. Zorlanırsan da acıma koy koseye kullanma komsum, maksat tırasımız zevkli gecsin, olur insanız hepimiz, bazen zihni sinir projesiyle hata yaptıgımız oluyor. Sıkma canını.
(02/06/2018, Saat: 00:34)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: heh simdi anladım, aman cok sıkma, atmasın, kapak gevsemesin, jilet tıras esnasında oynamasın. Zorlanırsan da acıma koy koseye kullanma komsum, maksat tırasımız zevkli gecsin, olur insanız hepimiz, bazen zihni sinir projesiyle hata yaptıgımız oluyor. Sıkma canını.

aslında aleti sağa sola kuvvetlice sallamadığınız sürece jileti iyi tutuyor, can sıkılacak bir durumda yok fakat bence bu alet yüzde fazla sakal bırakıyor sakalı tersten almaktansa yavaşça ustura tıraşı olmayı tercih edenlerdenim dolayısıyla zaten bu aletin kesiminden memnun olmadığımdan böyle bir işe giriştim ve sonuç yine aynı Big Grin değişen birşey yok yani
Merhaba , Feather popular ile tıraş olurken  tahminimden fazla zorlanıyorum. Çok deneyimli sayılmam fakat jilet açıklığında jiletin pozisyonu biraz farklı geldi bana ekte A fotoğrafında çizmeye çalıştığım gibi bir durum söz konusu (B fotosu da normal de olması gereken diye düşünüyorum) . Tabii çok fazla sıkma diyeceksiniz kelebek mekanizmasını fakat daha gevşeğinde de jilet yerinden oynamakta.

Yorumlarınızı beklerim.

2db2rtu.jpg

kdl9xh.jpg

2hi1egp.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi Aedan 20 26,336 01/02/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: gidakontrol
  Feather AS-D2 fergus 32 43,328 07/11/2019, Saat: 16:04
Son Yorum: Sheeplessness
  Mühle R41 ve Feather Jilet uyumu connect 8 5,419 09/05/2018, Saat: 14:21
Son Yorum: dikdik_s
  Feather AS-D2 Tıraş Aleti - inceleme Emreozer 23 21,951 22/10/2016, Saat: 19:56
Son Yorum: Nani Kuş
  Feather Stainless Steel Razors (AS-D1) bossyje 14 24,001 07/09/2015, Saat: 22:09
Son Yorum: alfa
  FEATHER WS-D1S AHŞAP SAPLI impaticaret 14 20,008 10/07/2015, Saat: 21:24
Son Yorum: danjamem
  Tradere sb-ıkon dlc slant-feather as-d2-att m1 sızce hangısı ? Asit35 6 10,673 02/10/2014, Saat: 00:32
Son Yorum: arikanmd
  Feather Stainless Razor AS-D1 ErolBöğrek 17 24,347 18/04/2014, Saat: 19:05
Son Yorum: arikanmd
  Feather AS-D2 (Mart 2013) eggman 13 16,906 13/08/2013, Saat: 14:41
Son Yorum: fergus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: