6-8 kişi Barbicide'a Girelim
Chinaski komşum karbon çeliğinden bahsediyor arkadaşlar. Karbon çeliği ile Glutaraldehyde kullanan varsa lütfen bizi aydınlatsın.
Glutaraldehyde içinde 24 saat bekletmek yeterli dezenfeksiyon sağlıyormuş.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Süre uzun ama iyi bir alternatif olabilir. Neyse konu kalsın. Bakalım bu zımbırtıdan bulabilecek miyiz bir yerlerde.
Pas konusunda bir şey diyemem, çelik ustura kullanıcıları için sıkıntı olabilir. Yalnız çamaşır suyu dezenfeksiyon konusunda zamanında okuduğum kadarıyla gayet etkili diye aklımda kalmış.
İşin bir de şu yönü var. Bir aleti ikinci el almadıysanız veya ilk elden aldınız ama bir kere temiz dezenfekte ettiyseniz ileride bu kadar ağır dezenfekte işlemine gerek duyulmaması lazım gibi geliyor bana. Sonuçta tek kullanıcısı sizsiniz. O yüzden alkolde bekletmek bile fazlası ile yeterli olacaktır diye düşünüyorum ileriki aşamalar için. Yine pas vs.. sıkıntıları olur mu bilemiyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Arkadaşlar bu barbicide malzemesi kullan at mı, yoksa kabın içinde birden çok kullanılabiliyor mu?
barbicide i kavanoza koyup kullanabilirsiniz komşum, kullan at değil yani. Temizlemek istediğiniz aleti içinde bir süre bekletmek sonrasında sıcak su ile güzelce yıkamak cok etkili oluyormuş.
(17/04/2015, Saat: 13:37)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pas konusunda bir şey diyemem, çelik ustura kullanıcıları için sıkıntı olabilir. Yalnız çamaşır suyu dezenfeksiyon konusunda zamanında okuduğum kadarıyla gayet etkili diye aklımda kalmış.
İşin bir de şu yönü var. Bir aleti ikinci el almadıysanız veya ilk elden aldınız ama bir kere temiz dezenfekte ettiyseniz ileride bu kadar ağır dezenfekte işlemine gerek duyulmaması lazım gibi geliyor bana. Sonuçta tek kullanıcısı sizsiniz. O yüzden alkolde bekletmek bile fazlası ile yeterli olacaktır diye düşünüyorum ileriki aşamalar için. Yine pas vs.. sıkıntıları olur mu bilemiyorum.
Komşum çamaşır suyunu seyreltmeden kullanirsak yeterli dezenfeksiyonu sağlayabilir ama metallere ve kaplamalara epey zarar verir. Seyreltince de etkisi epey azalıyor o zaman da anlamı kalmıyor.

Bu tarz dezenfeksiyon işlemi netten ve ya ikinci el olarak bir dükkandan alınırsa gerekli dediğiniz gibi. Kişi kendi kullanıyorsa gerek yok tekrarlamaya.
(17/04/2015, Saat: 13:45)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu barbicide malzemesi kullan at mı, yoksa kabın içinde birden çok kullanılabiliyor mu?

1/16 oranında sulandırılarak kullanılıyor komşum. Bir kavanoza koyup daha sonra açıp açıp kullanabilirsiniz. Zaten kendi kavanozları da var satılan eğer ilginizi çekerse.
(17/04/2015, Saat: 13:45)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu barbicide malzemesi kullan at mı, yoksa kabın içinde birden çok kullanılabiliyor mu?

Bildiğim kadarıyla bu tür malzemelerin tek artısı bu kararlılık zaten.
Yani sürekli değiştirmek yerine uzun süre kullanılabiliyor. Bu da berberler için kullanım kolaylığı ve ekonomi sağlıyor. Bireysel kullanım için bir artısı olduğunu düşünmüyorum.
Hele ki Türkiyedeki temin güçlüğü ve fiyatlar düşünülünce.
Gluteral da 10 dakika bekletiyordum demekki bir gün beklemesi gerekiyor bunu da öğrenmiş oldum... Teşekkürler...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: