16'lık tıraş aleti rafı
Merhaba arkadaşlar,
Evde kutulardan çıkan straforlarla banyodaki ölü bir alanı raf olarak değerlendireyim dedim. Kolayca şekillendirilebildiğinden dolayı marangoz işi yok ve hafif, gözenekli yapıya sahip olduğundan da silikonla banyo seramiğine kolay ve sağlam bir şekilde tutunabiliyor. Her tıraş aleti arasını falçata yardımıyla 4cm olarak ayarladım gayet aralıklı bile oldu. 72 cm'lik strafor kesip kenarlarını silikonla seramiğe yapıştırdım, tıraş aletleri yeri ya da tuvaleti boylamasın diye garanti olması amacıyla da raf altına yapışkanlı iki askı ilave ettim. Henüz tüm aletleri yerleştirmedim ama tüm aletlerle 1 kg civarı bir ağırlık taşıyacak umarım sıkıntı olmaz Smile Risk almamak için maddi olarak önemsiz aletlerle test ediyorum şimdilik Smile
IoChVek.jpg
bPJeDnl.jpg
HL2fe5M.jpg
uyLlqqc.jpg
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Cok pratik ve başarılı olmuş komşum. Elinize sağlık.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
ışıklandırma da şık olmuş
Strafor yerine mavi renli süngere benzer bir malzeme vardı, adını hatırlayamadım şimdi o malzeme kullanılabilir. İsmini cizmini hatırlarsam koyarım buraya.
Haydi hayırlı tıraşlar...
çok hoş olmuş, reklamcılardan/reklamcı toptancılarından folyo alıp folyo kaplama yapıp straforun ömrünü artırabilirsiniz
Güzel düşünce elinize sağlık. Biraz daha dayanıklı olması konusunda önlem almalısınız bence, olurda düşüp kalkan bişe olursa üstüne kırılmasın, aletler tamamen yere düşer zarar görebilir.
www.BarbarosRazors.com

Başarılı bir çalışma olmuş, elinize sağlık

Sürekli 1 kg'lık yer çekimi kuvvetine maruz kalacağından ortadan zamanla eğilmesi mümkün görünüyor, belki 2 ye bölüp (kısaltıp) köşe rafı gibi olursa ağırlık dağıtılmış olur, yine de fikir yaratıcı  Wink
Değerli yorumlarınız için herkese teşekkür ederim Smile
@emre-sti: folyo ile kaplamayı düşünmüştüm ama üşenip böyle yapıştırıvermiştim.
@only-TNT: sungerin ismini ben de bilmiyorum üstadım ama sanki çatı yalitiminda o tarz bir şey görmüştüm.

Yorumlarınızı okuduktan sonra raf olayı kafamda biraz daha sekillendi şimdi daha kısa bir strafor kesip aynalı dolabın soluna yapıştıracagım sanırım daha mukavemetli olacaktır. Ayrıca o rafın altında duvara sabitlenmiş bir çelik raf olduğundan yuksekten düşme olasılığı da olmayacak Smile
Bence de güzel olmuş komşum elinize sağlık. Emre-sti komşumun da dediği gibi folyo kaplayarak sağlamlığı arttırabilirsiniz. Ağırlığı taşımaktan dolayı strafora bir şey olmayacaktır ama yanlışlıkla elinizle sert bir darbeniz straforun kırılmasına sebebiyet verebilir. Folyo ile kaplayarak böyle bir darbede strafor kırılsa bile kopmanın önüne geçebilirsiniz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(10/04/2015, Saat: 12:34)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence de güzel olmuş komşum elinize sağlık. Emre-sti komşumun da dediği gibi folyo kaplayarak sağlamlığı arttırabilirsiniz. Ağırlığı taşımaktan dolayı strafora bir şey olmayacaktır ama yanlışlıkla elinizle sert bir darbeniz straforun kırılmasına sebebiyet verebilir. Folyo ile kaplayarak böyle bir darbede strafor kırılsa bile kopmanın önüne geçebilirsiniz.

Teşekkür ederim üstadım Smile Geçen gün hızlı bir şekilde başta 11'li olarak planladığım ama şansıma 14'lü olan 2. rafı hazırladım, eski raftan 20 cm daha kısa ve kapasite olarak sadece 2 eksiği var. Tıraş aletlerinin aralarını daha dar tuttum bu sefer. Yakın zamanda her iki rafı da folyo ile kaplarım böylece daha sağlam ve suya dayanıklı olur.
14'lü yeni rafın resimlerini de paylaşayım Smile
vocC0vW.jpg
S8Ii03U.jpg
kSVvgSE.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 453,509 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,551 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,125 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,856 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,361 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,511 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,927 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 63,208 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 59,365 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,997 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: