Razor Bump / Sakal Dönmesi / Kıl Dönmesi / Batık
Sevgili İhtilaf üstat

aspirin ve alkol içerikli sabun enfekte olmuş kıl köklerinin tedavisinde iyi sonuç verebilir ancak bu ikili normal ciltler için aşınıdırıcı ve kurutucu etkisi olan ajanlardır.

Cildimizi tıraş sonasında kolonya, after shaveya da balsam şeklinde olsun hiçbir şekilde alkolle temas ettirmemeliyiz. Ben çok gerekli bir dezenfeksiyon ihtiyacı olmadan kolonya bile kullanmam. Alkol benim için normal cilde sürülmesi zararlı fakat enfeksiyonlarda tedavi amaçlı sürülen, mikroplardan arındııran ve de kararında içildiğinde çakır keyif olmamızı sağlayan bir nimettir

Ayyaş Martin Amca

(06/06/2013, Saat: 19:00)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Etkisi aynı
Bir sonraki versiyonda aspirini,mümkün olan en az alkol ile eritip (bir gece bekletip) sabuna karıştıracağım
Teşekkürler Martin Amca,

Anlattıklarınız ışığında,1 arko ,2 gr.salisilik,alkol(salisilik asiti eritecek kadar 5ml yada 10 ml) ve gliserin şeklinde bir versiyon yapmayı ve ihtiyaç halinde kullanmayı düşünüyorum. Tabiki köpürtülmüş sabun fırça kullanmadan yüze sürülecek.

Belki birine faydası dokunur,forumda bulunsun.

Ayyaşlar* üretken insanlarmış Big Grin

Selamlar

*gündem'e atıf
Yeni ve diri Semogue SOC 2 fırçamı bu sabunla break-in yaptım.
Semogue uçları yumuşak FS finest gibi oldu.
Kazık uçlara sahip Niva fırçaya da bu sihirli iksirden tattırayım Smile

(06/06/2013, Saat: 16:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PROCE.Dergi.logo.jpg

Osma firmasının şaplı sabunu var.
Tend skin'li sabun neden olmasın....
Biraz Zihni Sinir procesi gibi oldu...

Üç defa tıraş oldum,Tendskin ile aynı etkiye sahip,bilmiyorum mantıklı mı? sağlıklı mı?

10 gr. toz aspirin'i 30 ml gliserinle karıştırıp 1 adet rendelenmiş arko'ya iyicice karıştırdım.İlk yapıldığı zaman köpürmedi,24 saat sonra biraz köpürdü.48 saat sonra köpürmesi normale döndü.
Sabun formu aynı proraso gibi yumuşak,sertleşmiyor.

[img]SANY0006_zps3720f821.jpg[/img]
Halı fırçalarına sürtmek ve break-in olacak fırçayla halı yıkamak ta işe yarıyor.Idea

(10/06/2013, Saat: 20:03)detay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metro Hipermarketten geçen kış Por serisinden Niva 106 fırça aldım.Böyle fırça görmedim.Öyle ki aralara sanki çelik tel yerleştirilmiş (abartmıyorum) adeta misina kalınlığında kıl taneleri vardı.Tek tek söktüm bu sert kılları.Fakat ona rağmen oldukça sert yapılı kıl uçları çatallanmamamak için direniyordu, fırlattım attım.

(10/06/2013, Saat: 16:58)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni ve diri Semogue SOC 2 fırçamı bu sabunla break-in yaptım.
Semogue uçları yumuşak FS finest gibi oldu.
Kazık uçlara sahip Niva fırçaya da bu sihirli iksirden tattırayım Smile

(06/06/2013, Saat: 16:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Osma firmasının şaplı sabunu var.
Tend skin'li sabun neden olmasın....
Biraz Zihni Sinir procesi gibi oldu...

Üç defa tıraş oldum,Tendskin ile aynı etkiye sahip,bilmiyorum mantıklı mı? sağlıklı mı?

10 gr. toz aspirin'i 30 ml gliserinle karıştırıp 1 adet rendelenmiş arko'ya iyicice karıştırdım.İlk yapıldığı zaman köpürmedi,24 saat sonra biraz köpürdü.48 saat sonra köpürmesi normale döndü.
Sabun formu aynı proraso gibi yumuşak,sertleşmiyor.
Üstadlarım benim uygulamam acımasız ve çok sertti, 3 günde ebediyyen sorunu çözdüm.

100 ml limon kolonyası +22 adet 300 lük aspirin ez karıştır. her tıraştan sonra tüm yüzüne bol bol yedir. 3 günde 100 ml kolonyayı bitirdim.

boynumdaki tahriş ve kızarıklık deli ediyordu beni, 3 günün sonunda parmaklarımın arasında egzama benzeri soyulmalar oldu. 2 gün sonra o da kayboldu. şimdi istediğim kadar tersten alayım, R41 le özelikle, en ufak kızarıklık yok. Ama hiç kimseye tavsiye etmem. Ne kadar doğru bilmiyorum, ama kökten çözdü benim cildimi.. ve cildimde en ufak bir soyulma yüzülme olmadı.

tekniklerin isimlerini bilmem ama bu sert uygulama sayesinde 3 günde kurtuldum kızarıklık ve tahrişten..
Mornetto hocam
Ellerde soyulma yapıyorsa biraz su ilavesi yapın
Bu karışım in grown ve iltihap için çözüm olsada cildi inceltiyor
Sürekli kullanım da dikkatli olmak lazım
(13/08/2013, Saat: 19:29)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto hocam
Ellerde soyulma yapıyorsa biraz su ilavesi yapın
Bu karışım in grown ve iltihap için çözüm olsada cildi inceltiyor
Sürekli kullanım da dikkatli olmak lazım

Üstadım 3 günden fazla cesaret edemedim. O kadar yakıyor ki anlatamam. yüzümün tamamında kullandım, kesin çözüm. Kızarıklık, tahriş sıfır. Bir daha denemeye korkuyorum.. dediğim gibi doğrusunu siz üstadlarımızdan öğreneceğiz, bu yaptığım doğru gelmedi bana ama ne yalan söyleyim etkili idi..
Markette salisilik asitli yüz yıkama jeli buldum loreal in günlük kullanıma uygunmu bilmiyorum ama
e mail adresim tipsol@me.com
Problemli bölgeye ertesi gün lokal olarak kullanılmalı. Yada
Aspirin dozu 3000 mg kadar olup 100 ml alkol ve 150 ml su ilavesi deneyebilirsiz
(13/08/2013, Saat: 19:47)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Problemli bölgeye ertesi gün lokal olarak kullanılmalı. Yada
Aspirin dozu 3000 mg kadar olup 100 ml alkol ve 150 ml su ilavesi deneyebilirsiz

100 ml alkol yerine 150 ml kolonya kullanabilirmiyiz üstad içine 10 adet 300 lük aspirin ve 150 ml su?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,922 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  Bump Patrol? interrr 0 2,291 27/01/2017, Saat: 11:14
Son Yorum: interrr
  The Body Shop Maca Root Razor Relief totan35 19 25,308 27/10/2016, Saat: 19:21
Son Yorum: corpus36
  Kiehl's Razor Bump Relief FloydianDM 26 31,811 19/12/2014, Saat: 19:58
Son Yorum: DelikanliTiras
  kıl dönmesi spreyi papillon21 1 5,601 26/05/2014, Saat: 17:38
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: