Razor Bump / Sakal Dönmesi / Kıl Dönmesi / Batık
(18/12/2017, Saat: 22:06)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yurtdışında sorunlu kıllar için fırçalar satılıyor ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorunm.
81MWhxb%2BhzL._SX522_.jpg
https://www.amazon.com/Exfoliating-Brush...87&sr=1-11

Benzer amaçla forumda bahsedilen tıraştan bir sonraki gün yüzü arko ile köpürtüp fırçalama ve durulama yöntemi de denenebilir.

@ooppss komşuma sanırım bu fırça yatık sakalların batık olmaması için düzetilme amaçlı ve yumuşak bir görüntüsü var? Akıllıca..Bende bir ara Elektirikli tıraş mk için pre shave lotion kullanmıştım. Nisbeten yatık sakalları düzeltmede işe yaramıştı..

@Tahir

Abim biz sizden, abiligi, beyefendiligi, iyi niyeti, hosgoruyu ogreniyoruz,
Bir cene tırasına kucuk bir yontem soylemisiz hic bahsi olur mu Blush
(20/12/2017, Saat: 01:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tahir

Abim biz sizden, abiligi, beyefendiligi, iyi niyeti, hosgoruyu ogreniyoruz,
Bir cene tırasına kucuk bir yontem soylemisiz hic bahsi olur mu Blush

Canım kardeşim.,

(20/12/2017, Saat: 01:10)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ooppss komşuma sanırım bu fırça yatık sakalların batık olmaması için düzetilme amaçlı ve yumuşak bir görüntüsü var? Akıllıca..Bende bir ara Elektirikli tıraş mk için pre shave lotion kullanmıştım. Nisbeten yatık sakalları düzeltmede işe yaramıştı..
üstad pre shave losyonun markası neydi öyle bir etkisi varsa aklımızda bulunsun Smile
(17/12/2017, Saat: 19:45)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm kozmetik ürünler geçici çözümdür. Kıl dönmesi yaşayanların genel sıkıntısı, dönen kılların kıvırcık bir yapıya sahip olmasından kaynaklanır. Düz uzayan kıl eğer çok derinden kesilmemişse uzama sürecinde cilde batmaz. Ama kıvırcık kıl döner ve batar. Bu durumu yaşayanlara kılların uzayıp cilde batma sürecine ulaşmadan, yani en fazla üç günde bir tıraş olmalarını öneririm. Bir çözüm daha var ama acılı. Şahsen uyguladığım ve başarılı olduğum bir yöntemdir. Hangi kıllarınız dönüyorsa ucunu çıkarttiktan sonra cımbızla çekin alın. Bunu yılmadan, çıktıkca üç beş kez yaparsanız kıl kökü imha oluyor ve o kıl artık çıkmıyor. Hijyene dikkat tabii. Saçlarım sakallarım uzadıkça kıvrılan cinstir. Özellikle boyun bölgemde yıllarca kıvrılıp batıp durdular. Birgün yeter artık dedim ve aldım cımbızı elime, on beş civarı sürekli kıvrılıp batan kılı kökünden çekip aldım. Bunu yaklaşık beş altı kez yaptım ve sonunda rahata erdim. Şimdi dilediğim şekilde tıraş oluyorum; ters, düz, ustura, feather jilet, R41, iki perde, üç perde hiç farketmiyor; sıfır kıl dönmesi, sıfır tahriş. Yıllarca çektiğim çileye bu şekilde son verdim. Şimdi ise yaşım elli olunca keşke birileri de zamanında beni uyandırsaydı da bu kadar sene uğraşmasaydım diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Aylardır aradığım tavsiye budur
Cümleten Saygılar..Formda yeniyim..Sülçü lisan ettiysek affola..
35 yaşındayım.. Irsi olan bir rahatsızlık benide buldu.. Ne kadar doğru traş olsak da sakal hep derinin altında büyüyor.. Gitmediğim cildiyeci kalmadı.. Hepsi de tek çaresi nin lazer epilasyon olduğunu söyledi.. Boynumun alt kısmına lazer yaptırdım ancak yanaklarda da sıkıntı var.. Tek bıçaklı kullan at lardan kullanıyorum.. Mac3 gibi kayganlaştırıcısı olan tek bıçaklı yok maalesef.. Ölü deri temizleme bilimum cilt bakım ürünleri hepsi sadece para kaybı oldu.. Akıl akıldan üstündür derler.. Her gün traş olmak zorundayım.. Varsa en azından günü kaliteli geçirmemi sağlıyacak fikirleriniz buyrun.. Saygılar..
@Tatar34 Komşum hoş geldin,
Benim de boyun bölgemde sürekli olurdu. İş icabı her gün tıraş olmak zorundaydım Mac3ler ile tıraş bana zulümdü yıllarca o zülmü yaşadım. 6 aydır ustura son bir haftadır DE makine ve usturam ile tıraş oluyorum hiç yaşamadığım kadar konforlu tıraşlar oluyorum. Çok şükür batık, kıl dönmesi, kızarıklık kalmadı. Ayrıca benim sakallar dikenli tel kadar sert ve çok sık artık siz düşünün yıllardır çektiğim çileyi. Şimdi tıraş tam bir keyif benim için.

Bence orta karar bir DE makine ile bir deneme atışı yapın derim ama bu asla Wilkinson olmasın adamı tıraştan, DE makineden soğutur insanı.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Irsi batık problemi yaşıyorsanız Edwin Jagger ile başlamayın, progress alın. Kronik batık problemli cildiniz varsa çok yatık sakallarınız vardır. Çok yatık sakallar için ayarlanabilir aletler daha mantıklı seçimdir.
@Tatar34
Merhabalar aramıza hosgeldiniz.

Oncelikle gecmis olsun sıkıntılı donemler atlatmıssınız. Bu sorunlara yardımcı olacak cozumlerden sadece biri makinadır. Batıkları oncelemenin diger bir yolu ölü cildi kaldıran masaj yapan, fırca kullanımıdır. Size makine tavsiye edelim ama jel vs. kullanmaya devam ederseniz yine aynı sorunları yasamanız buyuk ihtimal.
Bu yuzden acele etmeyip geleneksel tırasa yavas yavas gecmenizi oneririm. Bir fırca, bir sabun ve mild bir alet alarak bir baslangıc yapmalısınız. Ayrıca forumumuzda yeni baslayanlar bolumlerine goz gezdirerek WTG,XTG gibi terimleri ve bu teknikleri kendi sakal cıkıs yonlerinize gore kullanmayı ogrenmelisiniz.
Cok yakın tıras olmaya calısıyorsunuz, yanlıs ve yetersiz urunler ve yanlıs teknikle beraber sonuc yasadıklarınız oluyor.
Size link verelim bir iki ornek urun ama, bu yasadıklarınızı arkada bırakmak ve artık sogudugunuz tıras isini zevk alacagınız bir hale getirmek icin, forum icinde kendinizin biraz okuması ogrenmesi zaman ayırması lazım.

Makine olarak, acık taraklı mild bir makina, acık taraklıyı ozellikle cildinize ozel onermek istedim.
https://www.extrashaving.com/merkur-15c-...-tarak-316
Alternatif olarak yine cogu kisinin sevdigi (Not: alternatifler cok cogaltılabilir)
https://www.extrashaving.com/edwin-jagge...eti-barley
Sabun
https://www.extrashaving.com/proraso-tir...lcay-150ml
Fırca
https://www.extrashaving.com/semogue-tir...uz-620-425

Urunler bunlar, 200 lira altı bir masrafla bu ise baslayıp, yavas yavas forumu okuyarak, bu urunler ile zevkli tıraslar gecirmek, sorunlarınızı buyuk olcude arkada bırakmak mumkun. Ama en guzel kalemi olanın en iyi kitabı yazamadıgı gibi,alet edavat bir yere kadar. Aklınıza takılan soruları vs. bizlere her daim sorabilirsiniz. Forum sonsuz bilgi kaynagı, kullanın ve cidden inanıyorum cok buyuk oranda yasadıgınız sıkıntıları atlatacaksınız.
Saygılar
(11/02/2018, Saat: 17:51)Tatar34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cümleten Saygılar..Formda yeniyim..Sülçü lisan ettiysek affola..  
35 yaşındayım.. Irsi olan bir rahatsızlık benide buldu.. Ne kadar doğru traş olsak da sakal hep derinin altında büyüyor.. Gitmediğim cildiyeci kalmadı.. Hepsi de tek çaresi nin lazer epilasyon olduğunu söyledi.. Boynumun alt kısmına lazer yaptırdım ancak yanaklarda da sıkıntı var.. Tek bıçaklı kullan at lardan kullanıyorum.. Mac3 gibi kayganlaştırıcısı olan tek bıçaklı yok maalesef.. Ölü deri temizleme bilimum cilt bakım ürünleri hepsi sadece para kaybı oldu.. Akıl akıldan üstündür derler.. Her gün traş olmak zorundayım.. Varsa en azından günü kaliteli geçirmemi sağlıyacak fikirleriniz buyrun.. Saygılar..

Kardeşim, kabak lifi kullanmanı öneririm . Yıkanırken normal lif yerine onu kullan. Uzuncadır, aldığında keskin bir bıçak ile ikiye böl yarısı sana yetecektir. Bu bahsetdiğimin sisal bitkisi ile örülen lifler ile alakası yok. Banyo öncesi saçını şampuanlama - bence doğal zeytinyağlı sabun- süresince sıcak sulu bir tas içinde yumuşaması için beklet ve sonra sabunlayıp yüzünde, vücudunda bu lifi kullan . Başlangıçta huysuz gelecek fakat sonra alışacaksın . Ölü deri deri oluşmayacak, gözenekler açık olacaktır. Bu arada tembelleşip yan yüzüp dalan kılları hijyen bir iğne ucu ile çıkarıp çekmezsen o lif zaten ona doğru yolu gösterecektir.

Geçmiş olsun,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,919 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  Bump Patrol? interrr 0 2,290 27/01/2017, Saat: 11:14
Son Yorum: interrr
  The Body Shop Maca Root Razor Relief totan35 19 25,307 27/10/2016, Saat: 19:21
Son Yorum: corpus36
  Kiehl's Razor Bump Relief FloydianDM 26 31,810 19/12/2014, Saat: 19:58
Son Yorum: DelikanliTiras
  kıl dönmesi spreyi papillon21 1 5,601 26/05/2014, Saat: 17:38
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: