Banyo Tıraşı
(14/01/2017, Saat: 11:20)CMO05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma ve tersten almamak kaydıyla temiz sağlıklı tıraş sağlanabilir
Neden tersten tıraş olup sinekkaydıyı zorlayasınız ki zaten hassas Huh

3 bıçakklıyla bildiğin tersten kazıyorum orayı hiç bir şey olmuyor

yuma ile tersten nazikçe alıyorum batıklar çıkıyor

önermenin sonucu
o halde De alet daha çok tahriş yapar Big Grin
(14/01/2017, Saat: 12:24)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 bıçakklıyla bildiğin tersten kazıyorum orayı hiç bir şey olmuyor

yuma ile tersten nazikçe alıyorum batıklar çıkıyor

önermenin sonucu
o halde De alet daha çok tahriş yapar Big Grin

Cildi kartuşa alıştırmışsınız demek
Sakalda da aynı şey geçerli
Ben de sağlıklı olanın tırnaklarda olduğu gibi
Kökten kartuş yahut her ne işe olursa olsun kazımak yahut jel tüy dökücü krem gibi
Kanaatimce zararlı maddelerden uzak tutarak
Kıl yönünde tek bir kez yine yuma gibi basit bir aletle
Tıraş etmek, ne kaşıntı ne kızarıklık ne tahtiş
Hepsi kaybolacaktır.
Saygılar

Tırnak derken dipten kestiğinizde enfeksiyon kapar
Onu kastettim
Smile
DE ile tıraşta hala tahriş yaşıyorum. Progress'im de var, black beauty de, bazen az bazen çok tahriş oluyorum teknikle ilgili biliyorum. Wilkinson ile 2 keredir banyo tıraşında hiç sorun yaşamıyorum. Derby gibi keskin olmayan bıçakların 2. veya 3. seferini kullanıyorum bu iste Smile
Tersten almayin
Ve kullanilmis korelmis jiletleri banyo ekipmaninizda kullanin
3 tiras kullanilmis astra yesil gayet uygundur banyoya almaya
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@izbe üstadın yorumuna katılıyorum ve merak edenlerin ''banyo tıraşı'' konu başlığı altındaki yorumları okumalarını tavsiye ederim. Benim bu iş için denediğim aletlerden en fazla konforu Feather TTO verdi. Yorgun jiletleri bu işe sürmeyi ben uygun bulmuyorum. Hem sakal ve hem banyo tıraşlarımda jileti açar kullanır ve işim bitince kağıdına geri sarıp bertaraf kutusuna atarım. Fırçalarımdan birini bu işe ayırdım, beğenmediğim tıraş kremlerini bu işte tüketiyorum. Jilet olarak en düşük maliyetli olanları tercih ediyorum. Ön hazırlık, uygulama, ve sonrasındaki diğer işlemler aynı olup, evin hiç bir yerinde kartuş kullanılmaz.

4l4xl0.jpg
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
banyo tırası terimini, komsumun dedigi gibi banyo tırası ile degistirelim arkadaslar. Erkek adama etek uymuyor, bizi bozar.
Uzun süredir permatiğin koruma barını kırıp kullanan birisi olarak,wilkinson swordun her iki tarafındaki koruma barlarını kırıp bir deneme yaptım sonuç hiçte fena değil gayet tatminkar,banyo öncesi hem sakal hem etek traşı denedim sonuç gayet iyi. Yanlız etek traşında hijyen açısından kullan at ucuz jilet kullanmak ve her kullanımdan sonra jilet tutucuyu temizlemek gerekiyor malum genital bölge vucüdumuzun birçok bölgesinden daha steril yani mikropsuz....
Koltuk altında en pürüzsüz, hızlı, temiz ve tahrişsiz yöntem tamamen nemsiz, kuru koltuk altının kullan-at (wilkinson sword banyo veya bic metal ile) ıslatmadan, köpük kullanmadan uyguladığım kuru tıraş olmuştur. Denemenizi tavsiye ederim.
Komşular ben son 5-6 seferdir hem koltuk altı hem de banyo tıraşını @sfenks komşum gibi tamamen nemsiz ve kuru bir şekilde ve feather pro guard kulanarak jiletli ustura ile yapıyorum, bu kadar rahat, hızlı ve temiz hiç olmamıştı. Bir jiletli usturayı onun için ayırdım duruyor kenarda. Tavsiye ederim.
(14/03/2018, Saat: 09:01)Rayko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... banyo tıraşını ... tamamen nemsiz ve kuru bir şekilde ve feather pro guard kulanarak jiletli ustura ile yapıyorum...

Allah size ikinci kez "Oldu da bitti Maşallah" dedirtmesin komşum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kulak - Burun Kılı Tırası dikdik_s 33 21,509 02/02/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: Soner
  Damat Tıraşı rocco 20 13,441 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,888 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,813 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: