En ekonomik tıraş bıçağı hangisi
Bu en ekonomiklik meselesi sadece meraktan kaynaklanıyor yoksa bi sabuna 20 Avro verip ekonomiklikten söz etmek garip olurdu.

Şüphesiz yaprak jiletleirn en ekonoği rapira pembe siyah mavidir. 100 adeti 6,5 lira bir adeti 6,5 kuruş ve rahat 3 tıraş yaptığından 2,17 kuruşa geliyor bir tıraş.

Bugün Cerrefeur da azmüsabat tarafından üretilen derby lerin aynısı olan ama correfeur markası taşıyan 2 ve 3 bıçaklıların süper ucuz olduklarını fark ettim.

2 bıçaklı 3,65 ve 3 bıçaklı 4,95 (10 lu paket)

2 bıçaklının 30 tıraş yapacağını varsayarsak bir tanesi 36,5 kuruşa geliyor bu da 36,5/30 = 1,22 kuruşa geliyor yani Rapirayı sollamış ucuzlukta

3 bıçaklı ise 4,95/10 = 49,5 kuruş tanesi ve 3 bıçaklı GLT Blue 40 tıraş yaparsa bu da yapar diyoruz ve 1,24 kuruşluk süper ucuzluğu buluyoruz

ancaaaaakkkk olur da birisi 2 bıçaklı ile 40 tıraşı becerirse 0,91 kuruşa geliyor ki yani 1 kuruştan bile ucuz bir tıraş ve de rapiranın yarısında bile az. Bu bence piyasadaki en ucuz tıraş.

En pahalı tıraş da GLT proglide ile sanırım. Bir kartuş 15 lira ve ve bir tıraş 37,5 kuruşa geliyor. Yani carrefeur un neredeyse tam 41 katı pahalı.

Featherla bir tıraş yaklaşık 30 kuruş

PS ile 11 kuruş

ilgilenenlere duyuruluır
Takdire şayan bir inceleme olmuş martin amca
Bu 40 tıraş ne kadar hijyenik? Nerede sakladığımızı varsayıyıoruz? 40 tıraş kullanabileceğim bir jiletim olsa hadi kağıdına koyar saklarım da kartuş bu, açıkta duracak. Bir de rakamlar bana farazi geliyor şu aşamada martin amca. Gerçekten gillette kadar dayanıklı olacaklar mı inceleme bekliyoruz senden. Smile
Aleksey komşum
hijyen meselesi konusunda haklı olabilirsiniz tabi. Açıkta kalan jiletlerde mikro paslanmalar başlar ancak jiletlerdeki kaplamalar bunları aylarca koruyabiliyor bence. Yeter ki asla bıçakları silmeyin ve havlu değdirmeyin. Bir de sıcak su daha çabuk bosuyor jilete asla sıcak su değmemeli, yüzünüze değsin ama jilte değmesin. Soğuk su ile bir 3 bıçaklı rahat 40 tıraş yapıyor. GLT yapıyor ama öteklileri de deneyceğiz. Bakalım bizim yerli azmüsebatın bıçakları ne kadar sebat edecekler.
Bir jilet sakalda takılma yapıyorsa artık kullanılmaz,
(07/04/2015, Saat: 01:52)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu 40 tıraş ne kadar hijyenik? Nerede sakladığımızı varsayıyıoruz? 40 tıraş kullanabileceğim bir jiletim olsa hadi kağıdına koyar saklarım da kartuş bu, açıkta duracak. Bir de rakamlar bana farazi geliyor şu aşamada martin amca. Gerçekten gillette kadar dayanıklı olacaklar mı inceleme bekliyoruz senden. Smile
kullan at ürünler ile 30 40 tıraş olası değil gibi geliyor
sistem ürünler dahi 2.-3. de neşesini kaybediyor
başaran varsa yinede helal olsun
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
En pahalı kartuşlular bile bir kartuş ile 1 ay yani 30 günlük tıraş hedeflenerek yapılıyor diye biliyorum. Türkiye ortalaması olarak bu sayıyı yakalayabilenlerin bile oldukça az olduğunu düşünüyorum. Kullan at ürünler ise en fazla 2 tıraş yani 1 DE jilet ile aynı ömrü olduğunu düşünüyorum. Bu sayıların üzerine çıkabilen varsa istisnai bir durumdur bence. Kartuş kullandığım dönemde de bir kartuş ile 4-5 ay tıraş olabildiğini söyleyenleri uzaylı hikayesi gibi dinlerdim. Bir jileti 2. Defa kullandığımda bile zorlanıyorum ve cildim hemen tepki veriyor. O nedenle en pahalı jilet bile olsa 1 kere kullanıp atıyorum Smile
Üstüne para verseler yinede kullanmam 2-3 bıçaklı. Gözümün önüne geldi için gıcıklandı birden. Smile)
Askerde bir Mach 3 kartuşu ile bir ay tıraş olup, daha sonra o kartuşun "yer değiştirdiği"nden yakınan kimseye rastladığım da oldu Big Grin Şaka bir yana, kullan at bakımından tek bıçaklılar her ne kadar en ekonomik olmasa da tıkanmaması sebebiyle f/p'sinin yüksek olduğunu düşünüyorum, diğerleriyle zaten banyo taşını dövmekten bir hal olmuştum.
Acta est fabula, plaudite.
Ben mach 3 ve wilkonson guardu titanium ile yaklaşık 1 ay rahat tıraş çıkarabiliyorum. Sonrasında sanki çekme yapıyor gibi hissediyorum. Haftada 4 kez tıraş oluyorum,yani bir mac3 16 kere kullanmış oluyorum. Geçenler de sensör excel aldım o da yaklaşık 1 ay kullanılıyor. Bu aralar hazır DE ile tahriş olmamanın keyfine varmışken ve el melekelerimi kaybetmemek için kartuşa ara verdim ama @ martin üstadın incelemiş olduğu kullan at,örnekse bic,derby gibi tıraş bıçaklarını bende deneyeceğim ilk fırsatta.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Arkadaşlar ön yargılı olmadan denemekte fayda var. Ben derby prmatik gibi tek bıçaklılara hep tepeden bakar bunlar da jilet mi derdim ama bakın bugün fukara derby tek bıçaklı ile 4. tıraşımı oldum ve GLT Blue3 konforunda DE de feather konforunda gercekten kesiksiz tahrişsiz çok konforlu sinekkaydı yakın tıraş verdi. Tahminim 10 tıraşa kadar sorunsuz gider ve o zaman tıraş başı maliyeti 3,5 kuruş olur

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uzun sakalda efektif tıraş için jilet seçimi önerisi Tıraşolog 8 4,502 07/05/2021, Saat: 06:01
Son Yorum: Tıraşolog
  İsrail üretimi tıraş ekipmanları cirzini62 21 12,760 07/12/2016, Saat: 09:49
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: