bir İngiliz centilmeni "Nacet"
Nacet 2. Tıraşta çekme yaptı ayrıca boğazımda da tahriş oluştu (Makine 38C). Kesinlikle tek kullanımlık bir jilet. Pakette dört tane kaldı muhtemelen koleksiyon defterinde yerini alacak.
Bugün beklentilerimin yüksek olduğu çin malı gilette nacet kullandım ama çok ortalama bir jilet çok keskin değil. İki tıraş anca çıkarır. Silver blue ve 7 o'clock varken almaya gerek yok bence
Bugün futur ile ikinci tıraşımı oldum ve en az ilki kadar gayet iyi sonuç verdi. Belki de futurun farkı bu. Başka bir alette bu kadar iyi sonuç vermeyebilirdi. Üçüncü tıraşı çok rahat çıkaracak gibi. Yani ilk yorumumu pozitif yönde değiştiriyorum
Yukarıda bu jilet ile yazdıklarımı geri alarak en son yorumlarımı yazıyorum:

NOS Nacet (made in A.R.E) galiba ilk geleneksel ıslak tıraşımı olmuştum. İlk başladığımdan olsa gerek bu jiletin hakkını vermeden tıraş olmuşum. Ondan sonra bulaşan geleneksel tıraş virüsü sebebiyle denediğim diğer jiletlerden nacete bir daha sıra gelmemişti. Polsilver'in Fatip ile oyunbozanlık etmesi sebebiyle bu jileti rotasyona aldım. İyi de yapmışım zira hızlı ve tek perdede sinek kaydıya yakın bir tıraş elde ettim. Tıraş sonrası kolonyada hiç yanma hissetmedim. Tahrişin lafı bile geçmedi. Sevdim ben bu jileti. Permasharp ve Feather gibi güzel temiz problemsiz bir jilet. Keşke bu üretimlerden bulabilsek... Elinde olup da kullanmayan varsa talibim.

Sent from my iPad using Tapatalk
Çene bölgemde özellikle ikinciye kullanıyorsam çekme yapıyor. Şu ana kadar Feather, Permasharp ve blue??? (Hatırlayamadım) çekme yapmayıp yağ gibi kaydı.

Balzano, sarı Gillette deneyeceğim
Bende aksine Nacet jileti oldukça beğendim. Birçok jiletten daha iyi gibi geldi,güzel akıyor çekme yapmıyor. Bende etkisi güzel oldu...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Bugün bu jileti denedim. 2 günlük sakal, Futur alet, Cella sabun ile 3 perde tıraş. Bendeki ürün aşağıdaki gibi. Gillette Nacet yazıyor, çift kağıda sarılı 5'li paket. Rusya üretimi.

Bu jileti tebrik ediyorum. Islak tıraşa başladım başlayalı böyle kötü bir tıraş olmamıştım. Jilet keskin tamam, çekme yapmadı ve her geçişte sakalımı alıyordu. Ancak fena şekilde konforsuz ve tahrişli bir tıraş oldum. Jilet yüzde verdiği kazıma hissyle kendisini epey hissettiriyor. Boyun bölgem kötü kızardı ve sıfır tıraş olmadım. O kadar çizici tıraş ediyordu ki DE aletin ağırlığının bir kısmını parmaklarıma veriyordum. 3 perde sonunda pek rotüş dahi yapmadım. Boyun bölgemde ise kısmen sakal kaldı. Tıraş sonrası hiç öyle tıraş sonrası ürünleri kullanmadım. Bol soğuk sudan sonra şap sürüp bir an önce gözenekleri kapatmaya çalıştım ki iltihap sivilceleri çıkmasın. Daha sonra biraz aleoveralı vazelin kremle boyun bölgemi nemlendirmeye çalıştım, sonra tüm yüzüme bolca Bepanthen Plus yedirip, cildimin hızlı bi şekilde iyileşmesine yardımcı olmaya çalıştım. Tıraş sonrası keyif ürünleri yerine tıbbi ürünler kullandırdı bana sağolsun. İlk perdeyi 4. ayarda, diğer iki perdeyi 3. ayarda tıraş oldum. 0,5 ayar dahi yapsam zaten çizecekti, en azından sakalımı kesip, iyi kötü tıraşımı olma ümidiyle 3. ayardan aşağı düşmedim.

Buna benzer tıraşı, Gillette 7 o'clock sarı kutu ile olmuştum. Aynı o da keskin ama çizici bir jilet olmuştu benim için. Sakalım ortalamanın üstündeki keskin jiletleri seviyor. Cildim hassas, dolayısıyla kısmen de olsa konforlu jiletler benim için olmazsa olmaz. Yani Feather veya Polsilver jiletler, Futur'un 3. 4. ayarlarında minimum tahriş ile güzel ve yakın tıraşlar verirken, keskinlikleri cildimi bu kadar hırpalamıyor.

Eski üretimleri belki daha iyi olabilir, ancak "Gillette Nacet" tekrar elimi süreceğim bir jilet olmayacak gibi. İleride yine elime geçerse tekrar denemek isterim, belki bendeki ürünün üretim kalitesinde hata vardır.

a10o5c.jpg
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Benim de şu sıralar en beğendiğim bıçak ama elimde tek bir paket var. Fiyatı da yüksek zıkkımın Sad. Ben de üçüncü tıraşta çizmeye başlamıştı ama yine iyiydi performansı, benim için bu performansı yakalayan tek bıçak oldu.

@onurcakmak

Futur bu bıçak ile uyum göstermemiş olabilir. Elinizde DE89, Gillette SuperSpeed gibi yumuşak huylu bir alet varsa bir de onunla denemenizi tavsiye ederim
Haydi hayırlı tıraşlar...
Gillette Nacet'i denemek için Cannought tan almıştım.
Kenarında ağırlıklı olarak arapça yazılar olduğu için menşeini öğrenemedim. Muhtemelen Rus'tur.

Nacet'i, 7 O'clock Sharp Edge'e çok yakın, aynı karakterde (belki bi tık altında) olarak tanımlayabilirim.
Bence Sharp Edge varken, Nacet'e ne hacet Smile
Çok eski bir jilet markasıdır dedem gençliğinde tek kullandığı jilet markasıydı halen piyasada mı üretiliyor mu bilmiyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,619 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: