bir İngiliz centilmeni "Nacet"
38C ile kullandım. Permasharp ile aynı geldi bana. Keskinlik süper fakat bende tahriş yaptı konforlu gelmedi bana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
DE89 makine ile Yeşil Astra jilet takılıyken yakalayabilmiştim en son buna benzer bir hissi. Gerçekten akıp gidiyor, keskinlik anlamında diyecek yok, ancak yanak gibi, boyun gibi normal bölgelere nazaran çok çok daha titiz davrandığım bıyık bölgesinde bir kesik attım. Ben memnun kaldım açıkçası, hatta bayağı bir memnun kaldım. Ancak konfor meselesi göz önünde bulundurulacaksa eğer ilk seçeneğim olmayacaktır kesinlikle.
İlk defa aldığım Gillette Nacet'i 7. kez tıraşta kullanıyorum. WS'de ve Yuma'da kullandım ama nedense rahat bir tıraş olamıyorum.
Tahrişe meyilli bir jilet, keskin olabilir ama rahatsız bir yapısı var. Dikkatli bir köpük ve yüz hazırlığında bile sanki kullanılmış bir jiletle tıraş oluyormuşum gibi geldi her seferinde. Keskin ve konforlu bir jilettir diyerek bir yüzü ile 3 defa tıraş oldum, baktım rahat vermiyor diğer jilet ile 2'şer defa olmaya başladım ama olmadı, sanırım kullan at yapacağım, zira yorumlara ve jiletin sevilme oranına bakarak bir 100'lük almıştım.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Jileti R89 ile kullandım. Keskinlik bakımından ortanın üstünde bir yapısı olmasına karşın konfor olarak kısmen de olsa rahat hissettiriyor. Fakat tıraş sonrası kızarıklığa ve tahrişe meyilli bir yapısı var ve batık oluşturma oranı yüksek. Ve jilet çizmeye elverişli. En azından bende öyle. Sayın "Ahbap" komşum yolladığı için deneyimleyebildiğim bu arkadaşı alacağımı zannetmiyorum.
Gillette Nacet oldukça keskin bir jilet. İlk kullanımda biraz tahriş yaşadım belki yapısından belki de Zaza platinuma olan alışkanlığımdan bilemiyorum ama daha sonraki tıraşlar için inanılmaz bir konfor+keskinlik sundu. Bugün aynı jiletle 4. tıraşımı oldum ve keskinlik ilk günkü kadar ama konfor fersah fersah artmıştı. BlackBeauty 4. Ayar da gayet güzel iş çıkarıyor dalma yapmıyor işini yapıp kenara çekiliyor. Ancak Fatip Grande ile dalma eğilimli bol tahrişli bir tıraş yaşattı bana. Dediğim gibi keskinliği iyi olan bir jilette beklediğim bir şeydi aslında bu. Mild aletlerde günlük tıraşta hem yakın hem de konforlu bir tıraş sunuyor. Kullandıkça daha da güzel olan bir jilet. Kıyaslama anlamında permasharptan daha keskin ve bir tık daha konforlu buldum bu jileti.

Bu adam yüzünden bu jilete elimi süremez oldum. 333 dahada kullanacak mı acaba.  Confused
bulunabilirlik cok düsük boyle jiletlerde kaldik yine astraya

Sent from my SM-J700F using Tapatalk
(13/09/2020, Saat: 16:25)1cebecioglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bulunabilirlik cok düsük boyle jiletlerde kaldik yine astraya

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

Toptantr adlı internet sitesine bi göz atın komşum. Forumda konusu da var.
@"İsmetaltan" tabirimi şimdiden mazur görsün tüm arkadaşlar lütfen Big Grin vay hayvan vay!!! 333 tıraş nedir arkadaşım, hangi dünya da yaşıyorsun sen. Tetanozdan ölecen virüsü var , mikrobu var yaw Big Grin

Bu işin çok abartı bir boyutu. Geneleksel tıraşın amacı keyif. Napıyorsun hoca sen Allah aşkına ya. Bu eziyet niye? Gördüğüm kadarıyla herif günlük BBS tıraş oluyor, yanak bölgesinde de sakalları sık değil, seyrek gibi. Kesin konuşamıyorum çünkü videoları check edeyim dedim sakallı halini göremedim. Yiyorsa bıyık ve top sakala girsin bakalım o jiletle Big Grin Bu herif Nacetle günlük 333 tıraş olduysa Perma yla , Astra yla vs de olur. Lakin 3-5 günlük sakala ,sakalları seyrek olmasına rağmen olma imkanı yok. Bir de jiletin ağzını avuç içiyle honluyordur muhtemelen lakin öyle bile olsa rakam korkunç.
@"kaanayhan" hocam bizim muhabbetten bagimsiz bu arkadaş ben bunu bulup bir kartela nacet yolliycam en son, daha oncede forumda bahsi gecti, arada bakiyorum bu arkadaşa (nasil hitap edecegimi bilemedim arkadaş deyim bari) tetanoz aşısı oldugunu varsaysak bile gereksiz saçmaliyo, hele bir videosu var sabun ve makime koleksiyonu servet degerinde herşey var en son wolfman kullaniyodu sanirim, anlamaya çabaliyorum ama başaramadim bir türlü insan kendine bunu niye yapar, hayir cimri desem, cimride degil o kadar makine sabun, bilemiyorum bilemiyorum...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,612 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: