DERBY KLASİK GELENEKSEL TIRAŞA GİRER Mİ
Dün Ankara Etlik'deki Metro'nun altını üstüne getirerek son kalan bir paket Bic Metal'i buldum. Şimdiye kadar en uzun aradığım tıraş malzemesi oldu. Kötü çıkarsa çok güleceğim kendime
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Bende şehir dışında kalacağım bir kaç hafta bu sürede bic i deneyim diye düşündüm ama yaşadığım yerde sanırım yok. Araştırmalara devam...Bulamazsam derby tek bıçaklı olandan alacağım bakalım..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Bic Sensitive basarisiz benim nezdimde. Musgoreal gibi yuksek performansli bir kremle denedim, bastirmadan kesmiyor. Cozemedim.
(28/05/2015, Saat: 18:40)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bic Sensitive basarisiz benim nezdimde. Musgoreal gibi yuksek performansli bir kremle denedim, bastirmadan kesmiyor. Cozemedim.

Komşum normalde kartuşlular da bastırmadan kesmiyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(28/05/2015, Saat: 18:40)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bic Sensitive basarisiz benim nezdimde. Musgoreal gibi yuksek performansli bir kremle denedim, bastirmadan kesmiyor. Cozemedim.

Aleksey komşum metali ararken bulamayıp almıştım sensitive olanı. Dediğiniz gibi yakın tıraş için çok uğraşmanız gerekiyor gerçekten. Ben saç tıraşı için kullanmaya başladım daha işe yarar oldu. Yara bere ihtimali olmadan gözü kapalı saç tıraşı olunuyor
(28/05/2015, Saat: 18:46)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum normalde kartuşlular da bastırmadan kesmiyor.

2 kere Blue 3 kullandım, onun dışında kartuşlu deneyimim yok. O yüzden yadırgamış da olabilirim.
Merhaba Martin Amca, yazdıklarınızı sürekli takipteyim. Ve bu son başlığınız beni yoldan çıkardı diyebilirim.

Ben 30 yaşındayım. Tıraş olmayı yeni öğrendim. Anladım ki tıraş olmak içgüdüsel olarak 20 yaşına gelen her erkeğin becerebileceği bir şey değil, sonradan öğrenilen bir şeymiş. Köpük, fırça, tıraş öncesi hazırlık gibi aşamaları öğrendikten sonra, insan kör bıçakla bile tıraş olurmuş. Ben de tıraşı burada öğrendim.

Kullandığım makine, Muhle R89. Son derece güvenli, kesme kanatma riski yok. Ve bu makinenin, aslında modern permatik olduğunu düşünmeye başladım. Geçen 10-12 gün boyunca, derby tek bıçak ve çift bıçak denemeleri yaptım. Bunlarla çok iyi tıraş oldum diyemem, ama Muhle'nin de çok farklı olduğunu söyleyemem.

Derby çift bıçaklılardan memnun kaldım. Evet, büyük bir belirsizlik içerisindeyim. Zira memnun kaldım. Keşke kalmasaydım ama kaldım... Smile
Ben şimdi ne yapacağım onu düşünüyorum. Neyle tıraş olacağım? Smile
(29/05/2015, Saat: 09:59)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby çift bıçaklılardan memnun kaldım. Evet, büyük bir belirsizlik içerisindeyim. Zira memnun kaldım. Keşke kalmasaydım ama kaldım... Smile
Ben şimdi ne yapacağım onu düşünüyorum. Neyle tıraş olacağım? Smile

Komşum ayarlı bir jilet tutucu sizi paklar gibi geliyor.Smile
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(29/05/2015, Saat: 10:06)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ayarlı bir jilet tutucu sizi paklar gibi geliyor.Smile

Merhaba komşum,
Futur gibi değil de progress gibi bir şey aslında değil mi. Benim bu ayarlı aletlerde bilmediğim nokta şu: Tıraş esnasında araba kullanırken vites değiştirir gibi yanaklarda 3 çenede 5 yapabiliyor muyuz Smile Eğer tek bir ayar seçip kullanacaksak, benim muhleye devam ederim, ama tıraş esnasında vites değiştireceksek, olabilir yani... Smile
(29/05/2015, Saat: 10:15)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum,
Futur gibi değil de progress gibi bir şey aslında değil mi. Benim bu ayarlı aletlerde bilmediğim nokta şu: Tıraş esnasında araba kullanırken vites değiştirir gibi yanaklarda 3 çenede 5 yapabiliyor muyuz Smile Eğer tek bir ayar seçip kullanacaksak, benim muhleye devam ederim, ama tıraş esnasında vites değiştireceksek, olabilir yani... Smile

Komşum eğer tek bir ayar seçilebilseydi o zaman ayarlı olmazdı. Smile Rahat olun.. İster 3 ile kalkın sonra patinaj ile 5'e alın. Ayrıca çok farklı jilet tutucuları var. Tek bir alet ile tüm DE jilet tutucularını kötülemek olmazSmile
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Banyo Fallschirmjäger 8 8,332 20/08/2020, Saat: 21:17
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: