Rus Jiletleri Karşılaştırması
Emeğinize klavyenize sağlık üstadım çok güzel,detaylı ve stabil bir inceleme olmuş. Ben de aynı jiletlerin tümünü bir-iki ay önce deneme fırsatı yakaladım ancak sizin gibi 3017 durumu yapamadım her seferinde farklı tıraş aletleri ile bu jiletleri denedim. Benim tecrübem hassas bir cilde ve orta sıklıkta sert sayılabilecek sakallara sahip olmam sebebiyle biraz daha farklı oldu. Bir çok kişinin sevdiği Sputnik ve Ladas ile hiç anlaşamadım maket bıçağı ile tıraş oluyorum hissine kapıldım ama içlerinden en çok Voskhod'a bayıldım; çok keskin ve bir o kadar da komforlu geldi. Jilet konusunda biraz YMMV (kişiden kişiye değişme) olayı var o yüzden sample pack alıp denemek mantıklı.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Elinize sağlık üstad, çok güzel bir inceleme olmuş.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Paylaşım için teşekkürler çok güzel inceleme olmuş
İnceleme için teşekkürler. @cihankeskin Voskhod jileti Treet Platinum ile karşılaştırır mısın? Keskinlik, pürüzsüzlük ve konfor açısından nasıllar?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

güzel bir inceleme olmuş emeğine sağlık komşum keşke efsane beyaz rapira da olsaydı bence 1.olurdu
(01/05/2015, Saat: 17:33)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan hocam eline emeğine sağlık. Harika bir derleme olmuş.
(01/05/2015, Saat: 20:40)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel inceleme olmuş,  emeğinize sağlık.
(01/05/2015, Saat: 23:04)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahane inceleme Cihan Bey. Hiç ilgimi çekmeyen Rus jiletlerine iştahım kabardı resmen!
(01/05/2015, Saat: 23:19)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme olmuş Cihan bey. Elinize emeğinize sağlık.
(01/05/2015, Saat: 23:46)Zonachy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize, Yüzünüze sağlık.
Ufuk açıcı olmuş, özellikle piyasada Rapira Mavi-Siyah-Pembe dan başka rus jileti görmeyenler  için ( ben Smile )
(02/05/2015, Saat: 00:44)mecheng Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Guzel bir inceleme yapmissiniz, elinize saglik.
(02/05/2015, Saat: 04:13)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Inceleme için teşekkürler oldukça faydalı bilgiler
(02/05/2015, Saat: 08:39)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize klavyenize sağlık üstadım çok güzel,detaylı ve stabil bir inceleme olmuş. Ben de aynı jiletlerin tümünü bir-iki ay önce deneme fırsatı yakaladım ancak sizin gibi 3017 durumu yapamadım her seferinde farklı tıraş aletleri ile bu jiletleri denedim. Benim tecrübem hassas bir cilde ve orta sıklıkta sert sayılabilecek sakallara sahip olmam sebebiyle biraz daha farklı oldu. Bir çok kişinin sevdiği Sputnik ve Ladas ile hiç anlaşamadım maket bıçağı ile tıraş oluyorum hissine kapıldım ama içlerinden en çok Voskhod'a bayıldım; çok keskin ve bir o kadar da komforlu geldi. Jilet konusunda biraz YMMV (kişiden kişiye değişme) olayı var o yüzden sample pack alıp denemek mantıklı.
(02/05/2015, Saat: 11:46)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık üstad, çok güzel bir inceleme olmuş.
(02/05/2015, Saat: 11:53)erdall37 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paylaşım için teşekkürler çok güzel inceleme olmuş
(02/05/2015, Saat: 13:53)mckemal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel bir inceleme olmuş emeğine sağlık komşum keşke efsane beyaz rapira da olsaydı bence 1.olurdu
(01/05/2015, Saat: 23:39)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize, emeğinize sağlık. Mükemmel ve faydalı bir inceleme.Hiç rus jileti kullanmadım. Berberde tıraş olurken onların usturada kullandığı mavi siyah pembe rapiralar hariç tabi. Sputnik ve Ladas aklımda bulunsun. Sanki 4 numaranız mavi siyah pembe rapira gibi.
(01/05/2015, Saat: 21:36)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu incelemeye ihtiyaç vardı,aranan kan bulundu, tebrikler Cihan Bey.
(02/05/2015, Saat: 13:36)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler. @cihankeskin Voskhod jileti Treet Platinum ile karşılaştırır mısın? Keskinlik, pürüzsüzlük ve konfor açısından nasıllar?

Rica ederim arkadaşlar. Elimden geldiğince, dilim de döndüğünce tarif etmeye çalıştım umarım işinize yarar.

@hknz: Beyaz Rapira pek bulunmuyor. Piyasada daha kolay bulunanları sadece kullanarak inceleme yapmak istedim.

@impaticaret: Mustafa Bey, Sputnik ve Ladas getirirseniz ben alıcısıyım. Ladas'ı zaten Rapira'yı üreten fabrika üretiyor. Sputnik'de P&G'ın.

@Straht: Komşum Treet jilet SE dışında kullanmadım. Bir daha İmpa'ya uğradığımda bulursam alıp karşılaştırırım sizin için.
Beklediğim inceleme yazısı gelmiş, güzel inceleme cihan komşum, eline ve emeğine sağlık Smile
Gayet güzel inceleme emeğinize sağlık.
Komşum çok güzel bir inceleme olmuş,sizin sakal yapınızın benimki ile benzer olması sebebiyle fikirleriniz ve değerlendirmeleriniz güzel ışık tutuyor. Elinize sağlık...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Bence keskinlik konusunda biraz algı yanlışlığın var komşum. Kaplamasının iyi olup rahat kayması sende jiletin keskin olduğu izlenimini vermiş olabilir. En basitinden bir saç telini jiletle kesersen sonuçların farklı çıktığını göreceksin. Bunu neden söylüyorum? çünkü senin keskin bulduğun ladas, voskhod gibi jiletler, aksine az keskin olmalarıyla bilinir. Voskhod ortaya yakın bir keskinlikte ama yoğun kaplamasından ötürü akıcı bir jilettir ve konforlu tıraş verir. Ladas ise sınıfının en az keskin jiletlerindendir. Sputnik oldukça keskin jiletlerden olarak kabul edilir ama ağız tesfiye işlemi yeterli iyi olmadığından harsh yani kaba tahriş edici bulunur. Hemen herkesin sputnikten şikayeti budur aynı bizim derby'den şikayet ettiğimiz gibi. Sense oldukça konforlu bir jilet demişsin. Bilmiyorum ya şansına iyi jilet çıkmışi ya da sputnik üretim kalitesini geliştirmiş.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hangi DE jiletleri bir daha satın almayı dusunmuyorsunuz? rock83 49 19,145 23/07/2019, Saat: 15:06
Son Yorum: GeraltofRivia
  Jiletleri nasil uzun omurlu sekilde saklariz ? Rigbie 24 16,360 12/02/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: NIGRA
  JOB JİLETLERİ son samuray 3 5,649 25/06/2013, Saat: 22:12
Son Yorum: deka

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: