Rus Jiletleri Karşılaştırması
Komşum keskinlikten bahsederken bir çekişte yüzümdeki sakalın ne kadarını aldığına ve takılıp takılmadığına baktım. Konforda ise tahrişe, noktasal kanamalara neden olup olmadığına baktım. Belki dediklerinizde haklısınız belki de ben kavramları biraz karıştırmışımdır ama sonuçta sıralamamı yaparken de en iyi sonucu aldığım jiletlere göre sıralamamı yaptım. Aynı jiletten birden fazla kullandım ama hep aynı paketti. Paket bazında iyi veya kötü üretim denk geldiyse bu konuda bir yorum yapamayacağım. Jilet işi sizin de hep dediğiniz gibi biraz kişiden kişiye farklı sonuçlar doğuran bir şey. Mesela Bolzano jileti de pek çok kişi fazlasıyla beğenirken benim için denediğim en kötü jiletlerden birisi oldu.
Komşum keskinliği o şekilde anlaman zordur. Çünkü iyi yüz hazırlığı ile en vasar denilen jiletler bile mısır püskülü gibi alır sakalı. Jiletin keskinliğini söyle anlayabiliriz. 1 perde tıraş olursunuz ve tıraş sonrası yüzünüzde ne derece sakal kalmış olduğunu kontrol edersiniz. Aynı şekilde sabah olduğunuz tıraş sonrası aksam saatlerinizde yüzünüzde tekrar uzamış olan sakal yoğunluğu da bize fikir verecektir. Aynı koşullarda yapılan tıraşlarda aradan zaman geçtikten sonra yüzümüzde ne kadar az sakal hissediliyorsa o jilet o kadar keskindir. Tabi sakları ince ya da seyrek kişilerin bu farkları ayırd etmesi pek kolay olmayacaktır çünkü çoğu jilet zaten rahat kesecektir. Ama sakallarınız yoğun ve sert ise farklar daha net belli olur.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bir dahaki sefere dediklerinize dikkat edeceğim komşum. Çok teşekkür ederim uyarı için. Sakallarım çok sert ve sık olduğu için sanırım gözlemlemem zor olmayacak.
(04/05/2015, Saat: 12:08)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum keskinliği o şekilde anlaman zordur. Çünkü iyi yüz hazırlığı ile en vasar denilen jiletler bile mısır püskülü gibi alır sakalı. Jiletin keskinliğini söyle anlayabiliriz. 1 perde tıraş olursunuz ve tıraş sonrası yüzünüzde ne derece sakal kalmış olduğunu kontrol edersiniz. Aynı şekilde sabah olduğunuz tıraş sonrası aksam saatlerinizde yüzünüzde tekrar uzamış olan sakal yoğunluğu da bize fikir verecektir. Aynı koşullarda yapılan tıraşlarda aradan zaman geçtikten sonra yüzümüzde ne kadar az sakal hissediliyorsa o jilet o kadar keskindir. Tabi sakları ince ya da seyrek kişilerin bu farkları ayırd etmesi pek kolay olmayacaktır çünkü çoğu jilet zaten rahat kesecektir. Ama sakallarınız yoğun ve sert ise farklar daha net belli olur.

Komşum güzel bir detay söyledikleriniz, peki buna DE agresifliği de etken mi? Yani mild bir alet ile başka agresif bir alet ile başka sonuçlar alamaz mıyız?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(04/05/2015, Saat: 13:04)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum güzel bir detay söyledikleriniz, peki buna DE agresifliği de etken mi? Yani mild bir alet ile başka agresif bir alet ile başka sonuçlar alamaz mıyız?

Tabi ki etken, o yüzden tüm testler aynı makinede aynı ayarda, mümkünse aynı ürünler kullanılarak yapılmalıdır. Ayrıca aşırı agresif ve aşırı mild makineler yerine orta karakterli ve hissiyatı net makineler kullanılmalıdır. Mesela de89'un hissiyatı çok net değildir ve doğru açısını yakalamak hep kolay olmaz o yüzden testlerde şaşırtabilir aynı şekilde çok agresif bir makine de zaten kazıya kazıya kestiğinden en azından yakınlık anlamında sonuçları değiştirecektir. Ben jilet kıyaslamalarımı bu bakımdan hep jiletli usturada yaparım, farklar kabak gibi ortaya çıkar. Test De ile olacaksa 34c veya slim 5.- 6. ayarda gibi yapmak iyi olur. Son olarak tıraş tkremleri ile aynı tutarlılıkta köpük oluşturmak daha kolay olduğundan testlerde bunu tavsiye ederim, sabunlarda fırçada biraz yükleme farkı bile olması köpüğü olması gerekenden inca, kalın, kuru ıslak yapabiliyor ve bunu her testte yakın tutarlılıkta olacak şekilde ayarlamak kreme göre daha zor olur.

Çok güzel jilet takarsınız, köpüğünüz fazla kalın, doygun olmuştur jilet yüzünüzde akamaz kör dersiniz. Köpüğünüz ince olmuştur, az keskin jilet yüzünüzde hızla akar aa ne keskin dersiniz. O yüzden dikkat etmek lazım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
İncelemeyi yeni gördüm Cihan hocam. Ellerine sağlık.
Lord üstadımız da güzel bir noktaya değinmiş. Tecrübe edinmek tam olarak bu olsa gerek Smile
(04/05/2015, Saat: 13:23)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesela de89'un hissiyatı çok net değildir ve doğru açısını yakalamak hep kolay olmaz 

Çok güzel jilet takarsınız, köpüğünüz fazla kalın, doygun olmuştur jilet yüzünüzde akamaz kör dersiniz. Köpüğünüz ince olmuştur, az keskin jilet yüzünüzde hızla akar aa ne keskin dersiniz. O yüzden dikkat etmek lazım.

Lord ustadin tecrubesine hayran kalmamak elde degil Smile
@cihankeskin hocam.;guzel bir karsilastirma olmus tesekkurler
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Thumbs Up 
merhaba arkadaşlar
acemiler için kendini jilete alıştırmaya birebir jilet... Jilet Tıraş aleti Cool
Rapira mavi-siyah-pembe şu anda piyasadaki en ucuz jilet (7,50 tl / 100 adet). Jileti bir defa kullanıp attığım için benim vazgeçilmezim. Bu jiletle ilgili yorumunuza aynen katılıyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Güzel bir inceleme , ilk defa gördüm konuyu.
Benim favorilerim voshkhod rapira beyaz swedish ve rapira platinium
Özellikle voshkhod ile keskin tahrişsiz konforlu tıraşlarım geçiyor .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hangi DE jiletleri bir daha satın almayı dusunmuyorsunuz? rock83 49 19,476 23/07/2019, Saat: 15:06
Son Yorum: GeraltofRivia
  Jiletleri nasil uzun omurlu sekilde saklariz ? Rigbie 24 16,636 12/02/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: NIGRA
  JOB JİLETLERİ son samuray 3 5,681 25/06/2013, Saat: 22:12
Son Yorum: deka

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: