Kablosuz modem sorunu
İlgili konuyu bulamadım varsa lütfen altına taşıyalım, arkadaş şöyle bir sorunum var evim 90-95 m2 ve salonda kablosuz modem var fakat evin arka odalarında ya sinyal yok yada çok düşük. Bunu iyileştirmek için ne yapabilirim ttnet i aradım bana vdsl modem al sorunun çözülür dediler 120 tl 24 aya bölüyorlar. Altyapım bunun için uygunmuş, sizden tavsiyesi olan varmı bu işlerden pek anlamıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
arada repeater cihaz kullanın derim
şöyle bir çözüm bile sıfır kablo sıfır görüntü kirliliği ile
harikalar yaratır

http://www.vatanbilgisayar.com/iap-323rp...eater.html
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ADSL / VDSL ile sizin sorununuz çözülmez, altyapı ile de ilgisi yok, sonuçta evdeki kablosuz ağınız köşe noktalarda çekmiyor. TTnet doğru bilgi vermemiş maalesef. Tekrarlayıcı kullanabilirsiniz, kablosuz cihazın (modem) yerini ve pozisyonunu değiştirerek bir miktar sinyal artışı sağlayabilirsiniz, mesela dolabın ya da vitrin üzerine koyarak ya da diğer odalara doğru yaklaştırarak. Kablosuz cihazın bulunduğu yerde sinyal gücünü zayıflatacak eşyalar varsa onları uzaklaştırabilirsiniz, metal eşyalar, televizyon, vs. Kablosuz cihazın antenlerini değiştirerek sinyal artışı sağlanabilir.
McOrco ustad en güzel tavsiyeyi yapmış zaten.
Başkan sağol ama bu repeaterin repeat etmesi içinde o sinyali sağlıklı yakalaması gerekmezmi. Ben bunu arka odaya taksam yine ordan modemin sinyalini alamıycak dimi? Yani arka odadan sinyali yakalama durumu olsa ipad de yakalar.

e mail adresim tipsol@me.com
Prize takılıyor hem alıcı hem verici repeater böylece, aradaki mesafenin önemi kalmıyor. Ben kullanıyorum bunun TP Link marka olanını ve çok memnunum sevgili Tipsol.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Benim kullandığım şu:
http://www.tp-link.com/lk/products/detai...WPA2220KIT
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(23/03/2015, Saat: 20:15)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başkan sağol ama bu repeaterin repeat etmesi içinde o sinyali sağlıklı yakalaması gerekmezmi. Ben bunu arka odaya taksam yine ordan modemin sinyalini alamıycak dimi? Yani arka odadan sinyali yakalama durumu olsa ipad de yakalar.

tipsol, asıl modem ile çekmeyen yerin arasında bir yere koyacaksın repeateri. Aldığı o sinyali sonra çekmeyen yere aktaracak.

ya da mancho'nun bahsettiği priz üzeri LAN ürünleri kullanabilirsin.
Benim kullandığımda 1. parça modemin dibinde. Elektrik hattı üzerinden aktarım yapıyor.

TP-LINK’s TL-WPA2220KIT extends your Internet connection to every room of the house through your home’s existing electrical circuitry. The TL-WPA2220KIT features a Wi-Fi Clone Button enabling Super Range Extension, which means it can automatically copy the SSID and Password of your router. In this way, TL-WPA2220KIT simplifies your Wi-Fi configuration and allows for seamless roaming within your home network.
Goethe
birde önce cihaz yatırımı yapmadan
modemin konumunu değiştirmek
komşulardaki kullanılan modemlerle çakışan kanal olup olmadığına bakmak
en az kullanılan kanallardan birini seçmek
analiz yapacak gerekli yazılım ve donanım yoksa elde
1 6 11 kanallarından birini seçin otomatik yerine karışma ihtimali azalır
otomatik band secimi yerine 20 mhz elle seçmek
b g n otomatik yerine elle n seçmek
gibi önlemleri önceden aradan çıkarıp çözüm alamamanız halinde
cihaza para vermek daha mantıklı
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  alcatel g-240w-b modem VPN Kurulumu volkanslim 8 4,793 14/04/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: volkanslim
  sony vaio ekran sorunu trache 8 10,395 09/03/2014, Saat: 00:49
Son Yorum: BigHillMe
  kablosuz interneti kabloluya çevirmek mümkün mü? gakgoş 18 40,869 03/01/2014, Saat: 01:43
Son Yorum: martinkarlos
  Alındaki aşırı yağlanma sorunu _Olgun_ 4 6,802 11/03/2012, Saat: 03:45
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: