Onur Çakmak Yeni Başlıyorum
(21/03/2015, Saat: 01:30)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumumuza hoşgeldiniz. Umduğunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.

Teşekkür ederim pars, hoşbulduk.

(21/03/2015, Saat: 01:44)kasif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoş geldiniz hayırlı olsun ,fırça konusunda sanırım denemediğim bi kaç fırça kaldı (belli başlı markalardan)benim gözlemim frank shaving  bedavaya iyi kalite  ürün satıyor mutlaka edinin

Hoşbulduk kâşif. Bu ilk fırçam, zamanla farklı kullanımlar için birkaç tane daha fırça eklemeyi düşünüyorum, teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

(21/03/2015, Saat: 02:25)mckemal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz

hoşbulduk Kemal bey, sağolun.

(21/03/2015, Saat: 15:48)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Bir kaç yerde break-in demişsiniz. Porsuk fırçalarda domuzlarda olduğu gibi bir break-in olmuyor. Boşuna köpürtüp durmayın fırçayı. Smile Ben babama Omega Pure almıştım. O çok memnun. Bence kafanıza takmayın çok.
(21/03/2015, Saat: 18:09)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamam komşum da porsuklarda sanırım domuzlarda yaptığımız gibi bir kalıp sabun rodajından bahsetmiyorsunuzdur. Ben bunu demek istemiştim.

Hoşbulduk Cihan Bey, teşekkür ederim.

Fırçama break-in yaptım ve faydası oldu gerçekten. Ben şu metodu kullandım: önce bulaşık deterjanlı sıcak suda 5 dakika bekletip daha sonra iyice köpürtüp yıkadım. Daha sonra bir gece boyunca cella sabununu köpürtüp üzerinde kurumaya bıraktım. Deterjanlı suda yıkama esnasında suyu kahverengiye boyadı be bu madde her ne ise onu temizlemiş oldum. Nick Shaver bunun üretim esnasındaki oluşan kirlenmeden olduğunu bahsetmişti. Köpükte beklettikten sonra fırçanın yumuşaklığı kesinlikle değişti ve biraz daha yumuşadı. Ben ayrıca Arko sabun ile birkaçdefa köpürtme yapıp, hem pratik yaptım, hem de break-,n sürecine katkı sağlamaya çalıştım. Nick shaver ve -yanlış hatırlamıyorsam- geofatboy'un brek-in videolarında bu tekniği gösteriyordu. Ama break-in yaptıkları fırça tipini hatırlamıyorum. Zaten her ikisinin de ortak olarak kullandığı şu ifade var: bu break-in metodu sadece başlangıç aşamasını hızlı atlamaya yardımcı oluyor, en kesin break-in, fırçayı kullandıkça gerçekleşecektir diyorlardı.

(21/03/2015, Saat: 17:44)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni fırça özellikle pure tipi porsuklarda kullanmadan önce iyice kopuklemek tavsiye edilir hocam. Hem temizlenir hem fırça bir nebze yumuşar.  Domuz fırçalarda olduğu gibi olmasa da porsuklarin da break-in süresi var.
Bir domuz fırça ilk alındığında %50 potansiyelde ise  uzun süre kullanılırsa %90-100 verim alınıyor.
Porsuk bir fırça ise kalitesine de bağlı olarak ilk kullanimda potansiyelinin  %80-90 ini kullanır ve bir iki hafta düzenli kullanımdan sonra tam randiman almaya başlarsınız.

Haklısınız Cihan bey, katılıyorum. Bilgilendirme için sağolun.

Güzel tıraşlar herkese
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Hoş geldiniz
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Aramıza hoş geldiniz,

Başlangıç ekipmanlarınız çok yerinde, ancak Merkür progress konusunda wilkiden sonra aldığım alet olduğu için bir kaç kelam etmek isterim. Forum da arkadaşlarda bahsetmiştir DE alet ve jilet uyumu konusunda çok fazla deneme yapmak gerekiyor. En uygun DE 'yi en uygun jiletle kombine etmek gibi mesela. Ben Progress ile istediğim verimi açıkçası alamadım. Farklı farklı jiletler denedim ancak olmadı. Tabi bu traş keyfine engel değil zaman zaman kullan at zaman zaman wilki ile devam ediyorum. Progress almadan önce forumu iyice araştırmanızı öneririm. DE aletlerinin avantajları dezavantajları, traş olanların memnuniyetleri ve şikayetleri konusu size yol gösterecektir. Tekrar hoşgeldiniz...
(21/03/2015, Saat: 20:26)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz

(22/03/2015, Saat: 23:11)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.

Hoşbulduk kethuda57 ve Hasan Ali Bey, teşekkür ederim.

(25/03/2015, Saat: 16:36)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramıza hoş geldiniz,

Başlangıç ekipmanlarınız çok yerinde, ancak Merkür progress konusunda wilkiden sonra aldığım alet olduğu için bir kaç kelam etmek isterim. Forum da arkadaşlarda bahsetmiştir DE alet ve jilet uyumu konusunda çok fazla deneme yapmak gerekiyor. En uygun DE 'yi en uygun jiletle kombine etmek gibi mesela. Ben Progress ile istediğim verimi açıkçası alamadım. Farklı farklı jiletler denedim ancak olmadı. Tabi bu traş keyfine engel değil zaman zaman kullan at zaman zaman wilki ile devam ediyorum. Progress almadan önce forumu iyice araştırmanızı öneririm. DE aletlerinin avantajları dezavantajları, traş olanların memnuniyetleri ve şikayetleri konusu size yol gösterecektir. Tekrar hoşgeldiniz...

Hoşbulduk Arif Bey

Deneme süreci olsun diye WS classic almıştım zaten. İlk tıraşımı olduğumda WS çok mild bir makine olduğu için jilet tercihimi elimdeki en keskin olan 7 o'clock sharp edge'den yana kullandım. Cella sabunla jilet yüzümde çok güzel kaydı, fakat WS makine ile tıraş bana sanki tek bıçaklı permatik ile tıraş oluyormuşum hissi verdi (jilet kalitesi hariç), onun dışında her şey çok güzeldi.

DE alet tercihimi Merkur Futur’dan yana kullandım. @impaticaret Mustafa bey sağolsun beğendiğim tüm modelleri önce önüme serdi ve ben de dokunarak seçme şansı buldum. Progress’i dokunarak inceleyince ben de hiç beğenmedim açıkçası, o nedenle Futur aldım. Çok konforlu bir alet, ağırlığı benim için hiç sorun olmadı ve ilk tıraşımda hemen alıştım diyebilirim. Bazı kullanıcılar elde kaydığından bahsetmiş ama, tıraşa başlamadan önce elinize şap sürünce, hem makineyi hem fırçayı rahatça, elinizde kaymadan kullanabiliyorsunuz.
(25/03/2015, Saat: 17:26)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbulduk kethuda57 ve Hasan Ali Bey, teşekkür ederim.

Hoşbulduk Arif Bey

Deneme süreci olsun diye WS classic almıştım zaten. İlk tıraşımı olduğumda WS çok mild bir makine olduğu için jilet tercihimi elimdeki en keskin olan 7 o'clock sharp edge'den yana kullandım. Cella sabunla jilet yüzümde çok güzel kaydı, fakat WS makine ile tıraş bana sanki tek bıçaklı permatik ile tıraş oluyormuşum hissi verdi (jilet kalitesi hariç), onun dışında her şey çok güzeldi.

DE alet tercihimi Merkur Futur’dan yana kullandım. @impaticaret Mustafa bey sağolsun beğendiğim tüm modelleri önce önüme serdi ve ben de dokunarak seçme şansı buldum. Progress’i dokunarak inceleyince ben de hiç beğenmedim açıkçası, o nedenle Futur aldım. Çok konforlu bir alet, ağırlığı benim için hiç sorun olmadı ve ilk tıraşımda hemen alıştım diyebilirim. Bazı kullanıcılar elde kaydığından bahsetmiş ama, tıraşa başlamadan önce elinize şap sürünce, hem makineyi hem fırçayı rahatça, elinizde kaymadan kullanabiliyorsunuz.

Futur'u denemedim ama tercihiniz sonucu uyumlu bir alete ulaştıysanız ne mutlu size. Cella sabun gerçekten besleyici, koruyucu ve kaliteli bir sabun.
Onurçakmak komşum, ben de futur'u yeni aldım çok değişik ve keyfli buldum.Uzun yıllar progress ve mühle r89 kullanmaktayım.Teknik öyle oturmuş ki , kartuşlu aletlerden daha hızlı tıraş olabiliyorum.Ancak futur bir başka,1-1,5 ayarda dahi sakalı keserken çıkan akustik ses ve kesim kalitesi çok farklı.Keşke daha önce futur edinseydım dedim kendi kendime,ancak bu işin sonu yok biliyorum.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
pitbull komşum, bakalım daha ne modeller çıkacak. Ben hatta Vision modeline göz dikmeye başladım. Dediğiniz gibi bu işin sonu yok. Adjustable modellerde Mühle henüz piyasaya bir ürün çıkarmadı. Belki ileride kelebek model güzel bir şey çıkarsa ona geçeriz.

Siz Dovo'nun ürettiği kılıflardan bulabildiniz mi? Ben şu anda kılıf arıyorum. Uygun fiyatlı Alman Amazon'unda buldum ancak Türkiye'ye satış yapmıyor. İngiliz Amazon'da ir tane Benjamin isimli kullanıcının sattığı var ancak o imitasyon. Aslında biz Futur kullanıcıları bir araya gelsek ve ortak bir sipariş versek çok iyi olur sanırım.
Komşum Vision a göz diktiyseniz bence biran önce alın. Zira üretimi durduruldu. Kalanların fiyatı gittikçe artıyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(25/03/2015, Saat: 23:10)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Vision a göz diktiyseniz bence biran önce alın. Zira üretimi durduruldu. Kalanların fiyatı gittikçe artıyor.

Cihan komşum, sağolun bilgi için, haberim var benim de. Üretimden kaldırılmasının sebebi tutmamıştır ve ondandır sanırım. Çünkü ürün görüntüde hem kaba, bir de benim görüşüm, kelebek mekanizması çok yavaş açılıyor, eski Gillette markalar dahi birkaç çevirmede açılırken. Mutlaka yerine kelebek model başka bir ürün geliştirip satışa sunacaklardır, artık onu bekleyeceğiz. Vision'u daha sonra koleksiyonluk alacağız sanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,582 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,985 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,585 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,435 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,872 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 4,047 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,927 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,441 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,181 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,274 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: