"The Sabun" tıraş sabunu
Başlamadan bitecek o halde. Konu ile ilgili firmaya ulaştiniz mi? Oldukca ilgili bir firma oldugu soyleniyordu.
(05/04/2012, Saat: 09:30)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlamadan bitecek o halde. Konu ile ilgili firmaya ulaştiniz mi? Oldukca ilgili bir firma oldugu soyleniyordu.
Firmaya henüz bir yazı yazmadım,ama forumumuzdan bahsedip tıraş sabunlarının handikapından bahsederim..Gerçekten hayal kırıklığı oldu,firma da adam gibi firmaydı hani..

bir deyim vardır bilir misiniz?
üstüne kuma istemiyor Big Grin ondandır Smile
(05/04/2012, Saat: 08:43)teks55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum fırçayı temizleyip 2 kere denedim.
Hadi kapta olmadı direk yüzde köpürteyim bari dedim o da olmadı.Bir türlü yoğunluk sağlanamıyor ve köpüğün içinde kocaman hava kabarcıkları.Bir ara yüzde umutlandım oluyor diye ama bir yanağı yapıp diğerine geçince köpürtülen yer hava kabarcığı oluyor hemen.Neyse iyi niyetli bir satıcıydı ama tıraş sabunu işi basit bir iş olmasa gerek.Ben de üzüldüm..
Tıraşı muhteşem füme ile bitirmek zorunda kaldım.Füme de yeni sabunu kullanmama inat köpürdü de köpürdü..SmileSmile
(05/04/2012, Saat: 10:38)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir deyim vardır bilir misiniz?
üstüne kuma istemiyor Big Grin ondandır Smile
(05/04/2012, Saat: 08:43)teks55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum fırçayı temizleyip 2 kere denedim.
Hadi kapta olmadı direk yüzde köpürteyim bari dedim o da olmadı.Bir türlü yoğunluk sağlanamıyor ve köpüğün içinde kocaman hava kabarcıkları.Bir ara yüzde umutlandım oluyor diye ama bir yanağı yapıp diğerine geçince köpürtülen yer hava kabarcığı oluyor hemen.Neyse iyi niyetli bir satıcıydı ama tıraş sabunu işi basit bir iş olmasa gerek.Ben de üzüldüm..
Tıraşı muhteşem füme ile bitirmek zorunda kaldım.Füme de yeni sabunu kullanmama inat köpürdü de köpürdü..SmileSmile

Valla dostum fümenin yanına kuma gelmek şu aşamada çok meziyet gerektirecek gibi görünüyor.Bu sabun fümenin yanında kuma gider (yani kuma (toprağa) gömülür..SmileSmile

füme çok enteresan bir sabun, su ekledikçe içiyor sanki suyu...
(05/04/2012, Saat: 12:14)teks55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla dostum fümenin yanına kuma gelmek şu aşamada çok meziyet gerektirecek gibi görünüyor.Bu sabun fümenin yanında kuma gider (yani kuma (toprağa) gömülür..SmileSmile
the sabun bugün ulaştı elime, teks' in de bahsettiği üzere pek köpürecek gibi değil. 1 milyoncudan aldığım aliminyum kaba tam oturdu. kremle falan köpürtmeyi deneyeceğim ben de. bir de, soğuk sıkma olduğunu söylüyorlar ancak tabac gibi sert bir sabun değil, daha yumuşak, kolay erir gibi görünen bir sabun. okaliptus kokusu güzel. bir iki the sabun fotoğrafı da ben çektim, ekliyeyim buraya da.

OPF_DSC_4504copy2.jpg

OPF_DSC_4509copy2.jpg

Benim sabunlarım da bugün elime geçti. Biraz önce denedim: hayal kırıklığı! Normal sabundan bir farkı yok köpük olarak, bol kabarcıklı ve dolayısıyla ince bir köpük bırakıyor, yüzde 2 dk içinde kayboluyor. Tıraş sabunu olarak kullanılacak bir ürün değil. Yazık, prezentasyonları ve kurumsal çalışmalarıyla umut vaadediyorlardı halbuki..
bu güzel görünümlerine ve kokularına rağmen maalesef, pahalı bir el sabunu ancak olur bu sabunlardan. arkadaşların zayıf köpük yapıyor demelerinden sonra, derby mentollü tıraş kremi ile karıştırarak denedim. buna rağmen, sağ tarafı tıraş ederken sol taraf hiç köpürtülmemiş gibi oluyor. tabac sabunu bir havlu kağıda koyun ve bekleyin, yoğun bir köpük görürsünüz. the sabun' u aynı şekilde bekletince ise su görüyorsunuz. yani bu sabun köpükten ziyade su. zannederim geleneksel tıraştan anlayan birine denetmeden üretime geçtiler bu sabunları. geliştirmezlerse, sadece bir fiyasko olarak kalacak. o kadar heyecanlandık, o da boşa giti.
selamlar.
Firma çizgisini bozmazsa zamanla doğru formüle ulaşır. Ama anlamadığım nokta nasil bir arge yaptiklari. Hic mi denetmediniz be kardeşim. Ya da biz mi beceremiyoruz? Hic sanmıyorum. Deneyen arkadaslardan şüphem yok.
psyko, haklısınız ilgili bir firma, ancak bana yazdıkları cevabı okuyun kendiniz karar verin. bana pek ilerlerler gibi görünmediler. holdinglere satıyorlarmış sanırım, e onlardan kazanıyorlardır parayı, bize ihtiyaçları yok zannederim.

mailime gelen cevap;

İlginiz için çok teşekkür ederiz.
Sabunlarımız ile ilgili detaylı bilgi vermek isteriz.

Forumda yazılanlara göre eleştirilen konu köpüğün az olması.

Ancak burada özellikle vurgulamalıyız ki; köpük yalnızca deterjan bazlı ürünlerde "temizlik" anlamına gelebilir ve fayda sağlar.

Bu aşırı köpüğün sağlanması için Sodyum Lauryl Sülfat ve türevleri kullanılmaktadır.

SLES dediğimiz bu madde cildin gözeneklerinden bile vücuda girebilmekte, akciğerlere kadar inerek burada iltihaplanmalara yol açmaktadır. Kanserin vücuttaki varlığının hastalığın çıkmasından 10-20 sene öncesine vardığını düşündüğümüzde bu maddelerin zararları daha da belirginleşir. Kısacası "tamaen kanserojen" bir maddedir.

Diğer bir madde de EDTA olarak bilinen Etilen Diamin Tetra Asetik Asit (Tetrasodium Etidronate) adlı kimyasal maddedir. Ağır metallerdeki yağları temizlemek için kullanılan bu madde ucuz olması nedeniyle maalesef şampuanlarda ve sabunlarda da kullanılıyor.

Bunların yanında İzobuton (ISOBUTANE) kullanılan ürünler de vardır. Bu madde petrol türevi olan LPG yani tüpgazdan başka bir şey değildir.

Gerekli bilgileri http://thesabun.com/the-sabunu-taniyin adresinden bulabilirsiniz.

Dolayısıyla bu maddelerden arınmış hiçbir "doğal sabunda" aşırı köpük olmaz.

The SABUN sitesinde yer alan hiçbir üründe hiçbir kimyasal madde kullanılmaz. Kullanırsak çok ucuz maddeler olduklarından maliyetlerimiz düşer, siz de daha ucuza çok köpüren sağlıksız bir sabun satın almış olursunuz. Ancak The SABUN bunu amaçlamaz.

Ürünlerimiz 2 kimya, 1 endüstri mühendisinden oluşan yönetim kadrosunun başında olduğu deneyimli bir ekip tarafından, ciddi araştırmalar ve denemeler sonucunda üretilmiştir.

Köpüklenme tamaen formülündeki 1. sınıf yağların kendilerinden sağlanmaktadır. Bunlar, Güney Afrika, Fransa başta olmak üzere bu yağları en kaliteli şekilde üreten ülkelerden temin edilmektedir.

Tıraş sabunlarımızın en önemli özelliği içinde Bentonit Kili bulundurmasıdır.
Bu kil düzenli kullanımda, özellikle tıraşta en büyük sorun olan kıl dönmelerini önleme özelliğine sahiptir.

Ayrıca cildinizdeki fazla yağın ve toksinlerin atılmasında yardımcıdır. Böylelikle cildiniz gerçekten temizlenmiş olur.

Doğal olmayan tüm sabunlar cildinizin doğal yağ tabakasını söküp atar.

Ama bizim tıraş sabunumuzun içeriğinde bulunan yağlar siz sakalınızı yumuşatırken cildiniz tarafından emilir ve nemlenir. Böylelikle tıraş sonrası krem sürme ihtiyacı bile hissetmezsiniz. Bu yüzden doğal sabundan köpük performansı değil kimyasal madde olmaksızın sağlıklı tıraş olmayı beklemek en doğrusu olacaktır.

Ürünlerimiz 2011 Aralık ayından beri Doğan Holding başta olmak üzere birçok kurum tarafından özel hediye setleri şeklinde talep görmektedir. Henüz bir memnuniyetsizlik ile karşılaşmadık. Çünkü şimdiye kadar ulaştığımız kullanıcılarımız (kurumsal şirketler dahil) bu ürünlerin tamaen doğal olduğunun ve piyasadaki bilinen ürünlerle kıyaslanmaması gerektiğini bilerek ürünlerimizi almışlardır.

Ancak sizin yorumlarınız bizim için çok önemli. Çünkü her bir tüketicimize ayrı ayrı kıymet veriyor, doğal sabun hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Bu noktada sizden piyasa ürünleri ile doğal ürünler arasındaki farkı gözönünde bulundurmanızı rica ediyoruz. Ürünler arası değerlendirmeyi aynı kategorideki ürünlerle yapmak hem sizin hem de bizim için en kıymetli sonucu verecektir.

The SABUN sitesindeki ürünlerin "doğal" olduğunu bilerek, doğal yağlardan oluşan bir içerikle, içiniz rahat bir şekilde kullanmaya devam etmeniz bizim için en önemlisidir.

Bu bilgileri forumda bizim adımıza paylaşırsanız doğal sabun konusundaki bilinçlenmeye bir katkınız olacağı kanısındayız.

The SABUN doğallığından asla vazgeçmeyecek.

Saygılarımızla,
The SABUN Ekibi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Yağı (Zeytin yağı ile tıraş) KUDEN 18 32,861 31/08/2020, Saat: 21:05
Son Yorum: tiffanygt
  Doğal Traş Sabunu Yapımı trache 21 43,590 15/12/2019, Saat: 18:22
Son Yorum: barefixxe
  Kiss my Face Tıraş Ürünleri trache 16 28,790 22/08/2019, Saat: 01:34
Son Yorum: Ratiere
  Doğal ( All Naturel ) Tıraş Kremleri ihtilaf 10 16,829 24/04/2019, Saat: 23:51
Son Yorum: solidas
Thumbs Down Tierra Mia Organics Tıraş Sabunu Southwestern 5 4,579 26/12/2018, Saat: 11:04
Son Yorum: Sofistike
  SAB-TIRAŞ SABUNU emiriko 27 42,951 04/05/2016, Saat: 22:07
Son Yorum: brkdmn
  SaffHayat Bitkisel Tıraş Sabunu mavi 30 50,378 30/01/2015, Saat: 23:29
Son Yorum: Hasan Ali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: