Araç içi buğu giderme
Kedi kumu denendi başarılı sonuç elde edildi.

Daha önce amcamdan duyduğum sonra netteki araştırmalarım neticesinde bu videoyu keşfetmiştim

Sıkışık trafikte dışarıdan hava almayı kapatıyorum hele ki dizel bir araba önde ise o egzoz kokusu mahvediyor insanı, mecbur dışarıdan hava almayı kapatıyordum oda cam buğulanması olarak geri dönüş yapıyordu bana.

Önce küçük silikalar denedim az da olsa buğu kalıyordu

rgOd2N.jpg

Derken bir tandığın vermiş olduğu silika kedi kumunu (kristal kedi kumu da deniyor) yoğun hava girişi sağlayabilen bir hurca koyarak koltuk altına koydum ve başarılı sonuç elde ettim.

Pet shoplarda 3.8kg si 12TL civarı, yaklaşık yarım kilosu baya bir iş görüyor

dnOqZQ.jpg
Çoğumuzun işine çok yarayacak bir çözüm. Teşekkür ederim.
Bu gün olan yağmurlu havada bile güzel sonuç elde ettim
bu arada eklemeyi unutmuşum.

hava geçiren bir kılıf yerine dellik olmayan çoraplardan 2 kat yaparakta kullanabilirsiniz. evdeki diğer arabalara bayan çoraplarından yapıp koydum
güzelmiş bu, benim aracın arka cam buğu çözücüsünü bir ihtimal yıkamacı, büyük ihtimal cam filmi yapan kişi mahvetmiş o yüzden böyle bir çözüme ihtiyacım vardı. gerçi kışlık araç ürünleri içerisinde buğu çözücü var ve bir kaç haftalığına işe yarıyor ama insan gerektikçe uygulamaya üşeniyor. kedi için alıyordum zaten, bu iş için de kullanırım artık. bu arada benim pet-shop'da bu kristal kedi kumunun 3 paketi 20 lira.
hepsiburadaa 3.8kg ı 5.5 TL ye görmüştüm.

arka cam rezistansı için eğer cam filmi yoksa, eletrik iletimli boyalar var onlar ile tamir edebilirsiniz

http://www.hepsiburada.com/liste/loctite...d=20035763

http://otomobilimm.blogspot.com.tr/2013/...lursa.html
Yakın zamanda bu uygulamayı deneyen var mı arkadaşlar. Kar, yağmur,güneş arka arkaya gelince son dönemde. Camın düzeni bozuldu. Fan buğuyu çözene kadar bekliyorum mecburen.
(23/01/2019, Saat: 10:36)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakın zamanda bu uygulamayı deneyen var mı arkadaşlar. Kar, yağmur,güneş arka arkaya gelince son dönemde. Camın düzeni bozuldu. Fan buğuyu çözene kadar bekliyorum mecburen.
Kedi kumu kesin çözüm ama bir gün arabada duruyorsa iki gün evde kaloriferin üstünde durması lazım.

Tıraş köpüğü de gayet başarılı ama sürmesi ve silmesi biraz zor. Ben klasik yöntemlere geçtiğim için boşa çıkan köpükleri arabada kullanmaya başladım.

Bir de buğu hemen oluyorsa arabada nemli kalan paspas vs olabilir onları kuru tutmak lazım.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(23/01/2019, Saat: 11:12)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kedi kumu kesin çözüm ama bir gün arabada duruyorsa iki gün evde kaloriferin üstünde durması lazım.

Tıraş köpüğü de gayet başarılı ama sürmesi ve silmesi biraz zor. Ben klasik yöntemlere geçtiğim için boşa çıkan köpükleri arabada kullanmaya başladım.

Bir de buğu hemen oluyorsa arabada nemli kalan paspas vs olabilir onları kuru tutmak lazım.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Paspaslarım kauçuk ve altta da değişik su geçirmez bir havuz sistemi var. Nemli kalan yer yok gibi duruyor ama son dönemde buğu sorununu ciddi yaşıyorum. Hafta sonu buğu çözücü ile deneyip olmadı kuma geçeyim.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Dostlar araclarda su tahliye kanalları ve bazı teknik deliklerin tıpaları vardır. Su tahliye kanallarında bir tıkanıklık veya tıpalardan biri dusmus olursa, kıs aylarında yogun yagmurda paspas altlarından su alabilir.
Arabada kuf kokusu veya paspaslarda ıslaklık vs. hissederseniz alttan bir yerden geliyor olabilir. Cozumu genelde cok basittir ama teshisi nereden geldigini bulabilmek biraz mesakkatli veya ustalık bilgisi gerektirir.

Ayrıca ilk konu mesajında mevzudaki gibi sıkısık trafikte dısarıdan hava almayı kapatırsanız, aractaki AC tusuna basıp klimayı devreye alarak buğuyu buyuk oranda engelleyebilirsiniz.
Saygılar.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: