Bu usturayı bilen varmı??
Merhaba arkadaşlar bir süredir kullandığım bu ustura hakkında nette hiçbir bilgi yok.usturayı bilinen birkaç ustura ile kıyaslayınca benim görüşüm denge,bilenme,çelik kalitesi ve traş konforu açısında diğerlerinden geri kalır yanı yok hatta bence daha iyi bir ustura.tecrübeli üstadlar bilgi verirse sevinirim.herkese selamlar.

34phv1g.jpg

33auqer.jpg

2w6tq9c.jpg

29m3xn7.jpg
2z9cxh3.jpg
Komşum eskiden büyük mağazalar ve satıcılar, kendi adlarına usturalar ürettirip satmaktaydılar , sizinkinin de alman yapımı bir ustura olduğu ve Amerikan firmasınca kendi firma adıyla satıldığını tahmin ediyorum. Ülkemizde bu işi yapan zaza firması vardı. Zaza firması da başka ülkelerde ürettirip kendi adıyla satıyordu. Eski usturaların neredeyse hepsi belli bir kalitenin üzerinde usturalardır. Üzümünü ye , bağını sorma derler ya sende öyle yap usturanın keyfini sür.
(15/02/2015, Saat: 00:42)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum eskiden büyük mağazalar ve satıcılar, kendi adlarına usturalar ürettirip satmaktaydılar , sizinkinin de alman yapımı bir ustura olduğu ve Amerikan firmasınca kendi firma adıyla satıldığını tahmin ediyorum. Ülkemizde bu işi yapan zaza firması vardı. Zaza firması da başka ülkelerde ürettirip kendi adıyla satıyordu. Eski usturaların neredeyse hepsi belli bir kalitenin üzerinde usturalardır. Üzümünü ye , bağını sorma derler ya sende öyle yap usturanın keyfini sür.

teşekürler komşum galiba teşhisin doğru.tavsiyenize uyucamSmile
William Frankfurth Alma asıllı Amerikan. Madeni eşyalar üreten bir firması varmış ABD'de, 1891'de ölmüş. Ustura imalatı ile ilgisi yok. Almanya-Wald'te bir ustura imalatçısına bu usturayı yaptırmış (kendisi ya da daha sonra şirketini devam ettiren varisleri), muhtemelen değerli müşterilerine hediye olarak vermiş. Usturanın üstünde yazan firmasının adı. Mount Vernon ise sanıyorum usturaya verdikleri isim ya da model adı. Görünüşüne göre ustura çok iyi bir ustura, ağzında hafif bir aşınma olmasına rağmen (fotoğraf beni yanıltmıyorsa).
Arkadaşın dediği gibi güzel usturanızın keyfini çıkarın.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
çok sagolun aşınma yok ilk resimleriydi şimdi biraz daha güzel görünüyor güzelbir temizlikten sonra.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Almanlar bu isi biliyo hepsi iyi
Dostlar bu ustura hakkında bilgisi olan var mı?Boyutları standart usturaların yarısı kadar. Ne amaçla bu kadar küçük yapılmış?75dd2f9a762536ada7fe4f17de4726be.jpg27d02e971fdff8595bd0c4c817ad71dd.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
de te fabula narratur.!
@Marek Bıyık için yapılmış olduğunu düşünüyorum.
@chinaski üstadın da buna benzer bir usturası vardı ama farklı bir markaydı diye hatırlıyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Solingen üretimi görece yeni sayılabilecek bir ustura, markayi biliyorum fena değildir. Eskiden ense tıraşı ve ya ince çalışılması gereken noktalarda bu tarz küçük usturalar kullanılmış. Sakal için de kullanılabilir elbette, sadece elin alışması lazım. Ben de iki üç tane bu tarz küçük ustura vardı, ince sakallı iseniz rahat tıraş olabilirsiniz.

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  almayı düşündüğüm sıfır usturayı Malatya'da ağzını açıp bileyebilecek üstad var mı? taka 2 5,150 09/11/2014, Saat: 23:31
Son Yorum: mustaphaturk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: