Arko sabun + bitkisel yağlar
Allah muhafaza, o kadar karıştırmasak mı Big Grin

Arko da şaşırıyo, ne verdiniz la bana Big GrinTongue

Ya da ne koydunuz la içime Big GrinTongue

Tövbe, tövbe..
bal eklenebilir çünkü bal aslında doğal bir gliserindir, nemlendirici etkisi süperdir. Elinize biraz bal sürüp sonra suda yıkarsanız ne demek istediğimi anlarsınız ve asla da unutmazsınız. Yalnız bu karışımların hepsi köpürme özelliğini azaltır yani çok az miktarda ve abartmadan yapılmalı. Aksi takdirde sabunun içindeki NaOH oranını düşürmüş olursunuz

(12/02/2015, Saat: 01:03)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iki adet Arko sabunu benmari eritirken bir çorba kaşığı süt, bir tatlı kaşığı çam balı ile birer tatlı kaşığı badem yağı ve argan yağı ekledim. bal karamelize olmadı, homojen şekilde dağıldı, iyice karışmalarını sağlamak için epey süre spatula ile ezdim sabunu yağı yedirdim. kokuda değişiklik yok, sadece arkonun citrus esansiyeli çok hafif kırıldı, renk kirli beyaz. sabah ola hayrola Smile
(12/02/2015, Saat: 01:35)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında ben başka şekilde yapıyodum bunu,

Önce arkoyu kuşbaşı yahut serçe parmağın ikinci boğumu büyüklüğünde doğruyorum,

Sonra kulak memesi pembeliğine gelinceye kadar kızartıp üzerine safran ekliyorum,

Sonra tavayı temizleyip iki yumurta kırıp onu yiyorum,

Daha sonra elde ettiğim karışım soğuyunca tekrar düdüklüye alıp üzerine Allah ne verdiyse baharat, yağ, su ekleyip düdüklünün ağzı açık bi şekilde iki dakika ısıtıyorum,

Sonra tüm içindekileri çöpe boşaltıp cellayı alıyorum elime, ohh miss gibi köpük yapıyorum. AngelAngelTongue

asdjgfhdg Big Grin kızlarsoruyor forumuna döndük Tongue (yanlış olmasın, hatunun arama geçmişinde denk geldim)
Acta est fabula, plaudite.
(12/02/2015, Saat: 02:37)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: asdjgfhdg Big Grin kızlarsoruyor forumuna döndük Tongue (yanlış olmasın, hatunun arama geçmişinde denk geldim)

Yok dönmez komşumTongue

Başlığı arkoya işkence olarak değiştircez zaati Tongue

Zavallım ne zulüm gördü forumdan Big Grin

Her gelen bi arkoyla fentezi yapıyo arkadaş, tabacla yapsanıza Big Grin

Dili olsa ne saydırırdı bize düşünsenize ya da ayakları olsa topukları kıçına vura vura ben sabun değilim, hiç sabun olmadım deyip kaçışı elimizdenBig GrinTongue
(12/02/2015, Saat: 02:36)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bal eklenebilir çünkü bal aslında doğal bir gliserindir, nemlendirici etkisi süperdir. Elinize biraz bal sürüp sonra suda yıkarsanız ne demek istediğimi anlarsınız ve asla da unutmazsınız. Yalnız bu karışımların hepsi köpürme özelliğini azaltır yani çok az miktarda ve abartmadan yapılmalı. Aksi takdirde sabunun içindeki NaOH oranını düşürmüş olursunuz

bir web makalesinde denk geldim, 1 libre (450 gr) sabun karışımına 2 çorba kaşığı doğal bal kullanılabilir ve şeker içeriği köpürmesi zor olan doğal sabuna katkıda bulunur, antiseptik olup enflamasyonu önler, yaraların çabuk kapanmasına yardımcı olur diye.

hazırlanan yağ karışımına 86 gr sodyum hidroksiti 228 gr saf su ile çözerek su içeriğini hazırlayın demiş.
NaOH çok yakıcıdır asla ve asla suyla karışımı cilde temaz etmemeli ve işlemden sonra elde edlien karışım asla ve asla üzerinden 48 saat geçmeden kullanılmamalıdır

(12/02/2015, Saat: 02:52)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir web makalesinde denk geldim, 1 libre (450 gr) sabun karışımına 2 çorba kaşığı doğal bal kullanılabilir ve şeker içeriği köpürmesi zor olan doğal sabuna katkıda bulunur, antiseptik olup enflamasyonu önler, yaraların çabuk kapanmasına yardımcı olur diye.

hazırlanan yağ karışımına 86 gr sodyum hidroksiti 228 gr saf su ile çözerek su içeriğini hazırlayın demiş.
(12/02/2015, Saat: 02:47)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok dönmez komşumTongue

Dili olsa ne saydırırdı bize düşünsenize ya da ayakları olsa topukları kıçına vura vura ben sabun değilim, hiç sabun olmadım deyip kaçışı elimizdenBig GrinTongue

Arko'nun yeni reklam yüzü Tongue

eb5ycl.jpg

Bu arada fazla uğraşmayayım, haksız rekabet davasından Evyap'ın şukusunu alıcam yoksa Big Grin
(12/02/2015, Saat: 03:01)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko'nun yeni reklam yüzü Tongue

eb5ycl.jpg

Bu arada fazla uğraşmayayım, haksız rekabet davasından Evyap'ın şukusunu alıcam yoksa Big Grin

Onlar alışkın bize Big Grin Reklamın iyisi kötüsü olmaz Tongue

Bluness çıktı bi ara, hah dedim sabun yaptık sonunda ! parfüm filan ekliyecekler içine derken, sabun kankası camelotla beraber buhar oldu. Huh

Kürkçü dükkanına döndüm yine Dodgy
Bende bu karışımın bir benzerini yapmıştım

Hint yağı ve badem yağıyla harmanlamıştım Nem katsın diye arkoya
gayette keyifle kullanıyorum memnunum

ayrıca badem yağı sakalı besler oda şu kadar falan olursa besler ___

sakal cıkarıcı ozellıgı yoktur yani burdan da onu belirtelim Smile
(12/02/2015, Saat: 02:47)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok dönmez komşumTongue

Komşum olay biraz da ekonomik. Arko 1,50 TL. 10 tane zayi etsem bir Tabac parası etmiyor Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhabalar, yeni başlayanlar için Cella Mı Arko Mu GeraltofRivia 56 25,803 26/08/2019, Saat: 20:33
Son Yorum: ugur10
  sabun almak icin site moonstars 11 9,590 05/08/2014, Saat: 12:23
Son Yorum: 1912

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: