Arko sabun + bitkisel yağlar
(11/02/2015, Saat: 22:30)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok az miktarda bal eklemeyi düşünüyorum, bir fikri olan var mı?

Ekmeğe sürülür o Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bruce komşum bence bala filan bulaşmayın... Yoksa tahin pekmez reçel sonu gelmez bu işin Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(12/02/2015, Saat: 00:32)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruce komşum bence bala filan bulaşmayın... Yoksa tahin pekmez reçel sonu gelmez bu işin Smile

iki adet Arko sabunu benmari eritirken bir çorba kaşığı süt, bir tatlı kaşığı çam balı ile birer tatlı kaşığı badem yağı ve argan yağı ekledim. bal karamelize olmadı, homojen şekilde dağıldı, iyice karışmalarını sağlamak için epey süre spatula ile ezdim sabunu yağı yedirdim. kokuda değişiklik yok, sadece arkonun citrus esansiyeli çok hafif kırıldı, renk kirli beyaz. sabah ola hayrola Smile
Acta est fabula, plaudite.
(12/02/2015, Saat: 01:03)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iki adet Arko sabunu benmari eritirken bir çorba kaşığı süt, bir tatlı kaşığı çam balı ile birer tatlı kaşığı badem yağı ve argan yağı ekledim. bal karamelize olmadı, homojen şekilde dağıldı, iyice karışmalarını sağlamak için epey süre spatula ile ezdim sabunu yağı yedirdim. kokuda değişiklik yok, sadece arkonun citrus esansiyeli çok hafif kırıldı, renk kirli beyaz. sabah ola hayrola Smile

Tam yemek tarifi olmuş. Wink
(12/02/2015, Saat: 01:30)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam yemek tarifi olmuş. Wink

Aslında ben başka şekilde yapıyodum bunu,

Önce arkoyu kuşbaşı yahut serçe parmağın ikinci boğumu büyüklüğünde doğruyorum,

Sonra kulak memesi pembeliğine gelinceye kadar kızartıp üzerine safran ekliyorum,

Sonra tavayı temizleyip iki yumurta kırıp onu yiyorum,

Daha sonra elde ettiğim karışım soğuyunca tekrar düdüklüye alıp üzerine Allah ne verdiyse baharat, yağ, su ekleyip düdüklünün ağzı açık bi şekilde iki dakika ısıtıyorum,

Sonra tüm içindekileri çöpe boşaltıp cellayı alıyorum elime, ohh miss gibi köpük yapıyorum. AngelAngelTongue
(12/02/2015, Saat: 01:35)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında ben başka şekilde yapıyodum bunu,

Önce arkoyu kuşbaşı yahut serçe parmağın ikinci boğumu büyüklüğünde doğruyorum,

Sonra kulak memesi pembeliğine gelinceye kadar kızartıp üzerine safran ekliyorum,

Sonra tavayı temizleyip iki yumurta kırıp onu yiyorum,

Daha sonra elde ettiğim karışım soğuyunca tekrar düdüklüye alıp üzerine Allah ne verdiyse baharat, yağ, su ekleyip düdüklünün ağzı açık bi şekilde iki dakika ısıtıyorum,

Sonra tüm içindekileri çöpe boşaltıp cellayı alıyorum elime, ohh miss gibi köpük yapıyorum. AngelAngelTongue

Big Grin Gülerken koltuktan düştüm @mornetto Üstadım.
(12/02/2015, Saat: 01:36)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Gülerken koltuktan düştüm @mornetto Üstadım.

Tövbeler olsun, karnım acıktı Big Grin

Allah daim güldürsün üstadım Angel
Tereyağını kizdirip 2 tane de yumurta kirsak arkoya tam olacak
@Bruce komşum yaratıcı bir karışım olmuş. Ben forumda arkoyla modifiye denemelerinde ilk beşe girerim diye düşünüyorum. Onlarca arkoyu telef etmiş adamım Smile ama denemelere devam edin. Güzel sonuçlara ulaşacaksınız bence.
Selamlar
Benimki latife tabi, Arkoya saygımız sonsuz Big Grin

Ha içine lavanta filan koy be evyap amca da kıvrandırma bizi dimiAngel
Akşam haber bültenlerinde komşularımızı görmeyiz inşallah Smile

Zaytung ! Sabah sakal tıraşı olurken fenalaşan S.K. ( 25 ) apar topar hastahaneye kaldırıldı. Arko zehirlenmesi teşhisi konulan genç, açıklama yapmadan hastahaneden uzaklaştı Smile))
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhabalar, yeni başlayanlar için Cella Mı Arko Mu GeraltofRivia 56 25,790 26/08/2019, Saat: 20:33
Son Yorum: ugur10
  sabun almak icin site moonstars 11 9,590 05/08/2014, Saat: 12:23
Son Yorum: 1912

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: