VOSKHOD
Bugün ilk kez kullandım konforuna bişey diyemem ama keskinliğini beğenmedim. Ayrıca 1 saat önce tıraş oldum ve cildimde yanma ve kaşıntı başladı bu jilet benim cildime uymadı. Bu zamana kadar olduğum tıraşlarda böyle bir durumla karşılaşmamıştım cildimde kaşıntı başladı.
...King Of The North SAMSUNSPOR...
(02/03/2019, Saat: 15:19)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vokshod jileti kac kez kullaniyorsunuz

Komşu 3 kez ideal fazlası köreltiyor jileti.
Zamanında bu jileti denemek için bir kutu almıştım, fakat keskinliğini beğenmemiştim. R41 ile kullanınca işe yaramıştı ki, R41 ile çalışmayan jilete denk gelmedim zaten Smile
Voskhod bana çok konforlu geldi fakat yeterince keskin bulamadım. Permasharp ile çok daha yakın bir tıraş elde ediyorum. Başlarda biraz kalın geliyor diğer jiletlere kıyasla ama bence bu güzel birşey ince jiletler bana daha dalmaya müsait geliyor. Bu jilette o dalma isteğini hissetmedim. Genelde bıyık kısmında tahrişsiz tıraşım baya azdır ve bu jilet sayesinde bıyık kısmında sıkıntı yaşamadım fakat dudak altı kısmında tersten almaya kalkınca kalın olmasından dolayı sıkıntı yaşadım. Resmen jilet kesmedi ve kesik attım yada ben açıyı ayarlayamadım. Bence başarılı bir jilet denk geldikçe bittikçe elimde tutar arada bir kullanırım.
Jileti ikinci defa aşağıdaki şekilde denedim;

Duş sonrası üç tur sabunlama (arko sensitive) ardından Cella ile tıraş köpüğü yapma ve 2 perde tıraş+ rötuş sonucu;Akmıyor / Yaralamıyor / Yüksek Yakınlığa İnemiyor

Bu jiletin olayı budur bence. Keskin bir jilet olmadığına eminim artık ve evet denildiği gibi yaralamıyor insanı fakat çok çok temel bir problemi var benim için; jilet hiç kaymıyor ciltte. Hep bir takılma söz konusu bu da tıraş zevkini (kendi adıma) çok çok aşağılara çekiyor. Bence Voskhod yerine bulunabilirliği, keskinliği ve akışkanlığı açısından Permasharp kullanmak çok daha yerinde.
(04/04/2019, Saat: 11:54)Ricochet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jileti ikinci defa aşağıdaki şekilde denedim;

Duş sonrası üç tur sabunlama (arko sensitive) ardından Cella ile tıraş köpüğü yapma ve 2 perde tıraş+ rötuş sonucu;Akmıyor / Yaralamıyor / Yüksek Yakınlığa İnemiyor

Bu jiletin olayı budur bence. Keskin bir jilet olmadığına eminim artık ve evet denildiği gibi yaralamıyor insanı fakat çok çok temel bir problemi var benim için; jilet hiç kaymıyor ciltte. Hep bir takılma söz konusu bu da tıraş zevkini (kendi adıma) çok çok aşağılara çekiyor. Bence Voskhod yerine bulunabilirliği, keskinliği ve akışkanlığı açısından Permasharp kullanmak çok daha yerinde.
Birden fazla kez kullanmayı deneydiniz mi?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(04/04/2019, Saat: 11:56)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birden fazla kez kullanmayı deneydiniz mi?

İki ayrı Voskhod ile iki defa baştan sona tıraş tamamladım,
Birinci jilet ile bir defa tıraş oldum ve memnun kalmadım, ardından o hafta olduğum başka bir tıraşta da aynı jileti denemek istedim ancak bu tecrübem ilk tıraştan çok daha zayıf bir başlangıç sunduğu için Voskhod'u çıkartıp Personna ile tamamladım tıraşı.
İkinci denemem ise bugün yazdığım idi. Hiç kullanılmamış bir Voskhod'la olunmuş bir tıraştı.
komşum bende Voskhod u merak ediyorum .
(04/04/2019, Saat: 14:57)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum bende  Voskhod u merak ediyorum .

Sayın Hocam deneyiniz, belki de sizde daha iyi bir performans gösterecek ve epey hoşunuza gidecektir. Beğeneni epey fazla, ki zaten bence de kötü denilebilecek bir jilet değil fakat kendim için tercih edilebilir olduğunu düşünmüyorum.
(04/04/2019, Saat: 15:04)Ricochet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Hocam deneyiniz, belki de sizde daha iyi bir performans gösterecek ve epey hoşunuza gidecektir. Beğeneni epey fazla, ki zaten bence de kötü denilebilecek bir jilet değil fakat kendim için tercih edilebilir olduğunu düşünmüyorum.
Ben mesela ustura ile daha fazla randıman aldım bu jiletten..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: