VOSKHOD
EJ DE89 ve Fatip grande ile kullanmama rağmen memnun kalamadığım bir jilet oldu maalesef.De 89da konforlu bir tıraş vermesine rağmen çekiştirme sorunu had safhadaydı,fatip grande de ise De 89 kadar olmasa da çekiştirme yaptı.Keskinliği düşük bir jilet kanaatimce;istediğim yakın ve temiz tıraşı veremedi.Tabii ki jilet seçimi kişiden kişiye göre değişir,ancak jilet tercihimde artık düşünmeyeceğim.
(21/08/2020, Saat: 21:06)zenden Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ DE89 ve Fatip grande ile kullanmama rağmen memnun kalamadığım bir jilet oldu maalesef.De 89da konforlu bir tıraş vermesine rağmen çekiştirme sorunu had safhadaydı,fatip grande de ise De 89 kadar olmasa da çekiştirme yaptı.Keskinliği düşük bir jilet kanaatimce;istediğim yakın ve temiz tıraşı veremedi.Tabii ki jilet seçimi kişiden kişiye göre değişir,ancak jilet tercihimde artık düşünmeyeceğim.

Komşum merhabalar. Ben gür ve sert sakallıyım. Gayet başarılı bulurum bu jileti belki o adette bir sıkıntı olabilir. R41 DE89 jiletli usturalarım da dahil hepsinde güzelce kullandığım bir jilet. İleride tekrar şans verirsiniz umarım.
(22/08/2020, Saat: 14:45)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum merhabalar. Ben gür ve sert sakallıyım. Gayet başarılı bulurum bu jileti belki o adette bir sıkıntı olabilir. R41 DE89 jiletli usturalarım da dahil hepsinde güzelce kullandığım bir jilet. İleride tekrar şans verirsiniz umarım.

Merhaba komşum, jilet seçimi tamamen subjektif bir durum bence,sizin cildinize çok uyumlu olabilir,çekiştirerek tıraş ettiği için ben memnun kalamadım,farklı zamanlarda denememe rağmen istediğim sonucu alamadım.
İnternette stoğunu bulamadım. Var mıdır bilen eden?
Yaqi Eden Ramc 1905 orta agresif makine ve Füme traş sabunu ikilisiyle denedim. Kesinlikle konforlu bir jilet fakat sakalı biraz çekiştiriyor. Geçen hafta denediğim Ladas bu kadar çekiştirmedi. Daha çok iyiye olmak üzere bende biraz kararsızlık bıraktı. Ama denemeye değer bir jilet çünkü jilet konusu kişiden kişiye değişebilen bir konu.
(09/12/2020, Saat: 22:48)Amokachi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqi Eden Ramc 1905 orta agresif makine ve Füme traş sabunu ikilisiyle denedim. Kesinlikle konforlu bir jilet fakat sakalı biraz çekiştiriyor. Geçen hafta denediğim Ladas bu kadar çekiştirmedi. Daha çok iyiye olmak üzere bende biraz kararsızlık bıraktı. Ama denemeye değer bir jilet çünkü jilet konusu kişiden kişiye değişebilen bir konu.

İlk kez kullandığımda bende biraz çekiştirme yapan Voskhod jileti Yaqi DLC beast başlığı ile ikinci, üçüncü ve dördüncü traşlarımı oldum. Gayet güzel bir jilet burada kullandığım agresif başlığın da etkisi vardır muhakkak. Konfor olarak da güzel bir jilet.
Parker SRX - Permasharp kullanıyordum. Alternatif olarak Voshkod denedim. Sakalımı kesmede çok zorlandı. İlk kullanım sonrası teflon kaplama gidiyor dendi. Önce kullandığımı olmadı diğer yarımı deneyip son notunu veririm artık.
RR german 37 slant  tabac sabunu ile denedim gayet kaygan bir cilt olmasına rağmen çok cekistirme yaptı, Astra yeşil ile çok konforlu olan tirasim  voschod ile eziyete dönüştü resmen, büyük hayal kırıklığı oldu bende ne yazikki.... Sad
(15/01/2021, Saat: 02:33)Hexciter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker SRX - Permasharp kullanıyordum. Alternatif olarak Voshkod denedim. Sakalımı kesmede çok zorlandı. İlk kullanım sonrası teflon kaplama gidiyor dendi. Önce kullandığımı olmadı diğer yarımı deneyip son notunu veririm artık.

Tekrar denedim aynı yarımı, daha berbat. Nacet taktım o da ne. Perma-sharptan daha iyi, kayıyor adeta, artı boyun tahrişi yapmadı.
Amerikan ıslak tıraş forumunda (Badger & Blade) Voshkod jiletleri ile ilgili hatalı üretim ve kalite kontrol sorunları yoğun olarak dile getirilmeye başladı. Bilginize
https://www.badgerandblade.com/forum/thr...qc.600221/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: