VOSKHOD
(17/03/2016, Saat: 01:26)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla 100 luk almistim 1 tane kullandim arko ex sensitive ile tirsiyorum bi daha tiras olmaya bu jiletle..asiri tahris oldu bende..ya kremde var cinslik ya bunda.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok keskin değil ama konforlu bir jilet olduğunu düşünüyorum. Ön hazırlığınızı ve kreminizi gözden geçirerek birkaç kere daha denemenizi tavsiye ederim komşum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Voskhod'un son hakki kaldi malesef sanirim benim cilde uymadi..son bi şansı daha var cella ile de gitmezse elenecek..

Voskhod ali biyikli ustura'da kendini affettirir gibi oldu.yinede benim cilde pek iyi gelmedigini soyleyebilirim.

(01/04/2016, Saat: 16:51)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Voskhod ali biyikli ustura'da kendini affettirir gibi oldu.yinede benim cilde pek iyi gelmedigini soyleyebilirim.

Bende de cilt uyumsuzluğu oluşturdu. Teflon kaplama yüzünden sanırım.
Voskhod orta keskinlikte ve konforlu ama BBS de ısrarcıysanız, yapılan tekrarlardan noktasal kanamaya sebep olabiliyor.
Normalde kan görmek imkansız gibi.

BBS için keskin sınıf jiletlere ihtiyaç var.
Konforlu olacağını tahmin ettiğim voskhod jilet, boğaz bölgesini çok fena tahriş etti.Shark jilet de böyle tahriş etmişti. Ayrıca sakallar uzarken kaşıntı ve batma yaptı. Anlaşılan bu jiletle bir daha hiç tıraş olamayacağım.
Dün ve bugün Voskhod-Arko ikilisiyle tıraş oldum.

Dünkü tıraşımı WTG, XTG ve ATG olmak üzere üç perdede oldum. Boyun bölgesindeki hafif tahriş dışında oldukça konforlu bir tıraştı. Jilet yüzümde akıp gitmedi ama bariz bir takılma da yaşamadım.

Bugünkü tıraşımı iki perde oldum, WTG ve XTC. öncesinde Proraso pre-shave kremini de kullandım. Sabun köpüğü nedense jiletin alt yüzeyine topaklandı ve akmak bilmedi. Makineyi söktüm ve jileti suyun altına tuttum. Sabun artığı jiletin üzerinden akmadı.

Hazırda sıcak su vardı. Tasın içindeki suyu yeniledim ancak o kaynar suyun içerisinde çözündü. Kremden mi yoksa jiletin teflon kaplamasından dolayı mı böyle bir sorun oldu bilemiyorum.

Bugünkü tıraş dünkü kadar konforlu geçmedi. Bunun temel nedeni dünkü ATG üçüncü perde... Cildim hayli hassas olduğu için tersten alımlarda tahriş sorunu yaşıyorum.

Özetle, Voskhod'u fiyat/performans açısından oldukça başarılı buldum. Orta-üst keskinlikte başarılı bir jilet. Elimdeki paketi bitiririm diye düşünüyorum.

Astra Yeşil ile kıyaslarsam; daha konforlu.

Gillette 7 o'clock Sarı ve Pol Silver ile kıyaslarsam; konforu daha düşük.
İlk Zaza denemesinden sonra aldım. Wilkinson sabun ile ikinci deneyişimde daha iyi verim aldım. Bunda sakalların çıkış yönüne doğru traş olmanın da faydası var.
İyi bir ön hazırlık ile 2 perdede güzel sonuç aldım. Sert ve yoğun sakalları olan kişiler iyi verim alamayabilir.
Tıraş sonrası hissiyatı güzel.
Çok daha iyi ve kaliteli seçenekler varken çok da stoklanacak bir jilet değil bana göre. Arada keyif ve degisiklik için kullanmaya devam ederim.
Selamlar,
Ben geçen hafta deneme fırsatı buldum bu jileti merak ediyordum tıraşını.
Parker 99r ve futur 2ayarda kullandım.Belli bir tıraş konforu olmakla birlikte birşeyler eksik geldi bana.Nedense Rus kökenli jiletler pek yaramıyor bana.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: